Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Beograd bi bio fantastičan grad samo kada kada bi se sredile fasade starih zgrada
i ne samo to... puno toga ima za sredjivanje u bg....da bi bio fantastican. Edited by marianne
Link to comment
jedna stvar koja bi mi iskreno zasmetala bi bilo to da se beograd pretvori u sve ove nove stare gradove bivseg istocnog bloka koji postaju toliko jednoobrazni da to zapanjuje. fasade pastelnih boja, kaldrma, starinske lampe, kafei, baste sa istim pletenim stolicama i reklamnim suncobranima, prodavnice suvenira... nista licno, nista svoje, samo novi trend u tome kako trebaju izgledati stari gradovi. ulice u delovima varsave, ljubljane, zagreba, talina - kao ispod prese... zasto? djavo bi ga znao...
:thumbup: to je i moj utisak kad dodjem u beograd. nesto se sredi i bude bas lepo, a nesto mi izgleda kao bilo koji drugi grad. najvise mi smeta uredjenje pekara :( sta ce pekari mermerni pod, ogledala (daleko bilo, necu ni da se vidi kad ujutru ustanem), fensi fotelje? njujork sasvim dobro zivi i sa starim pekarama i kaficima, koji nisu renovirani desetinama godina...ruzne i oronule fasade se lako srede (dobro, nije lako, ali moze) a genericko uredjivanje je tesko vratiti nazad. Edited by paculla
Link to comment

"Malo" skretanje sa teme, ali je svakako vezano za Beograd. Da li neko može da preporuči neku agenciju ua rentiranje stanova? Po oglasima ih ima baš baš puno, pa bi neka preporuka olakšala potragu... 'fala.

Link to comment

Jesi li ti normalan :blink: ? Agencije za izdavanje stanova :ph34r: ? Tamo prvo moraš da platiš učlanjenje, a onda te zavlače dok ne odustaneš. U te agencije se učlanjuju samo novopridošli u Beograd koje nema ko da posavetuje.Moj savet ti je da uzmeš Halo oglase u ruke i kreneš da zivkaš (i tu se nalazi dosta oglasa koje daju agencije, ali ćeš naići i na ljude koji zaista izdaju). Kod kolportera se pojavljuju već popodne dan pre zvaničnog izlaska - znači, ako izlaze četvrtkom i subotom, pojavljuju se popodne u sredu i petkak (mada nisam sigurna kada su termini izlaženja).

Link to comment
jedna stvar koja bi mi iskreno zasmetala bi bilo to da se beograd pretvori u sve ove nove stare gradove bivseg istocnog bloka koji postaju toliko jednoobrazni da to zapanjuje. fasade pastelnih boja, kaldrma, starinske lampe, kafei, baste sa istim pletenim stolicama i reklamnim suncobranima, prodavnice suvenira... nista licno, nista svoje, samo novi trend u tome kako trebaju izgledati stari gradovi. ulice u delovima varsave, ljubljane, zagreba, talina - kao ispod prese... zasto? djavo bi ga znao...
i od mene potpis.[srpski pristup diskusiji] zagreb se uvek upinjao i izgarao od zelje da bude bec, a u stvarnosti je pobratim (jos bolje 'posestrima') bratislave [/srpski pristup diskusiji] sklonjene su tezge sa bulevara, i napravljeno je malo ostrvo na crvenom krstu kod cobanovog odmora. the next generation: porusili kuce, grade mesingana naselja u koja se useljavaju zlokobno bogati ljudi sa devetogodisnjom decom pregojenom od mcdonaldsa, koja nose mobilne oko vrata, po ceo dan su u igraonicama ili sede u kraju, pricaju ko ce koja kola da vozi kad poraste i ciji cale ima vise love. nije neki prizor, ima ih i kod mene u kraju. a bezveze, ni fudbal da igraju, to ko sto u pesti ima sportskih terena na svakom koraku, a ne koriste se.
Link to comment
Jesi li ti normalan :blink: ? Agencije za izdavanje stanova :ph34r: ? Tamo prvo moraš da platiš učlanjenje, a onda te zavlače dok ne odustaneš. U te agencije se učlanjuju samo novopridošli u Beograd koje nema ko da posavetuje.Moj savet ti je da uzmeš Halo oglase u ruke i kreneš da zivkaš (i tu se nalazi dosta oglasa koje daju agencije, ali ćeš naići i na ljude koji zaista izdaju). Kod kolportera se pojavljuju već popodne dan pre zvaničnog izlaska - znači, ako izlaze četvrtkom i subotom, pojavljuju se popodne u sredu i petkak (mada nisam sigurna kada su termini izlaženja).
U stvari sam mislio na agencije koje naplaćuju po završetku posla pola od jednomesečne kirije. Inače, sve telefone koje sam do sada zvao su bile agencije i to one "plati dve 'iljade pa idemo da vidimo stan, ali taj što je u ponudi je već izdat, ali imamo neki drugi"
Link to comment

Nisam ni znala da postoje poštene agencije. Niko koga znam na takve nije naleteo.Možda da ostavljaš na autobuskim stanicama i po kraju gde bi želeo stan one papiriće sa brojem mobilnog (da broj može da se cepka)?

Link to comment
Svaka kuca na Vracaru je ili pretovrena ili ce biti pretvorena u zgradu neku modernu zgrade. Stvarno uzasno. A jos i ruse Iguanu :(
Skoro sam prosetao onim krajem Vracara iza Hrama. Zaista je rec "uzasno" jedina koja adekvatno moze da opise sta se tamo desava. Gomile zgrada na mestima na kojima su bile one simpaticne kucice sa velikim dvoristima. Samo u jednoj od tih zgrada sam video da je neko predvideo i napravio garazu za stanare. Ostali svi parkiraju na trotoaru. Posto znamo ko u tom kraju moze da kupi stancugu, jasno je da zveri koje vise na trotoaru su sve same limuzine i dzipovi, siri nego sto su dugacki. Rezultat je porazan i vizuelno i funkcionalno.Kad sam dosao u Beograd prvi stan mi je bio na Neimaru. Od tada sam zaljubljen u taj deo Beograda. Za tih ciglo osam i po godina toliko se toga promenilo na lose da me tuga uhvati uvek kad tuda prodjem. Mogu samo da zamislim koliko pizde oni koji citavog zivota zive na Vracaru.
Link to comment
  • 1 month later...

ua smog koji nas gushi.ua preopterecenost ljudima koji zagadjuju, koji se guraju, koji su nevaspitani.ua dzungli od objekata koji se zidaju jedan na drugom i bochno izrastaju gazeci svaki zeleni i suncani kutak angry.gif ua montazne kante na velikim povrsinama sa neonskim svetlima, bez prozora, sa klimama.ua ukidanje pijaca i pretvaranje istih u prethodne kante.ua fast fudovi, krsh pekare, loshi bioskopski programi, nebriga za ciganmale, i prosjake na pocetku hilandarske.ua za manjak bazena i neodrzavanje istih.ua za postavljanje parking mesta i aljkavo asfaltiranje, oivichavanje trotoara, slabo osavremenjivanje ulica.ua za ukidanje visokog i gustog rastinja u parkovima (nema gde da se pishki).ua bombardovanju idiotskim bilbordima sa svih strana!ua katastrofa od gradskog arhitekte, urb. zavoda, investitora i SAMOSVESNIH gradjana.epilog: rado bih da pobegnem.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...