Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

prolazim juče pored bioskopa balkan i vidim preko fasade najava otvaranja bioskopa i raznih fenomenalnih kulturnoumetničkih sadržaja, ali nigde potpisa, ni država, ni privatnik... i sad guglam i oduševljena sam izjavom vlasnika zgrade miloša marčete

Quote

 

Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

prolazim juče pored bioskopa balkan i vidim preko fasade najava otvaranja bioskopa i raznih fenomenalnih kulturnoumetničkih sadržaja, ali nigde potpisa, ni država, ni privatnik... i sad guglam i oduševljena sam izjavom vlasnika zgrade miloša marčete

ooo, baš lepa vest.

balkan je moj najdraži bioskop  oduvek (osim DKC).

Link to comment
Quote

 

Vlada Srbije izdvojila je iz budžetske rezerve nešto više od 13 miliona dinara za potrebe grada Beograda, objavljeno je u najnovijem "Službenom glasniku".

 

Kako se navodi, Vlada je izdvojila 13.257.000 dinara zbog smanjenog prihoda gradskog budžeta.

 

Rešenje o izdvajanju sredstava Vlada Srbije je donela 12. marta.

 

Iz kabineta gradonačelnika kažu da je to novac koji je transferisan isključivo za podizanje spomenika Zoranu Đinđiću.

 

 

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

 trudio sam se da se smestim na balkon. s druge strane, prva tri reda partera su bila muka živa. pogotovo sa sinemaskopom.

 

Balkan je još majka Mara, najgrđa noćna mora mi je Odeon iz "šoferske lože": kad izađeš napolje sa projekcije, vidiš jednim pogledom sve od Glavne pošte do raskrsnice sa Nemanjinom :) Mada, stari Balkan sa drvenim balkonom i bubnjarom je nešto što se pamti.

Edited by ajgor
Link to comment

da, bubnjara. dobro me podseti. a stepenice za balkon: jesu li bile dvoje, sa obe strane ili je to bilo u "kosmaju". davno beše.

 

kosmaj, balkan, zvezda i 20. oktobar su bili moji bioskopi. odeon, iako mi je bio najbliži, ne baš.

Link to comment

Ja pamtim bioskop Balkan po tome da je uvek postojala opasnost da se zaradi upala pluća od hladnoće. I po tome da se iz prva tri četiri reda ama bas nista nije videlo, a da ti je vrat bio ukočen sledećih nekoliko dana.

Link to comment
On 3/14/2018 at 8:49 AM, Arkadija said:

Чекај, биће тај плус онај у Кнеза Милоша, на месту срушеног МУПа? Па биће на раздаљино од 150 метара? Чему и коме ?  

Ja sam se to zapitao pre nekih 20-ak centara...

 

Kakva je situacija s Rajicevom? Jel ima ljudi?

 

Link to comment
29 minutes ago, katamaran said:

Ja sam se to zapitao pre nekih 20-ak centara...

 

Kakva je situacija s Rajicevom? Jel ima ljudi?

 

 

Rajićeva je praznjikava. Nema klope osim Vapijana, nema sadržaja za klince. Ne nudi praktično ništa više od nekolicine pokojnih tržnih centara u tom krugu, tako da ne znam šta je bila računica tu.

Link to comment

Nesto sam citao ne Beogridu valjda da su cesto trzni centri prazni al im je iz nekog razloga rezon da grade nove. Ko Kinezi i stambeni prostor. Maltene citav grad prazan a oni samo stancuju nove solitere.

 

To sam nesto gledao na yt. Ne znam koliko je rasirena ta pojava po Kini.

 

 

 

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
22 minutes ago, keitel said:

 

Rajićeva je praznjikava. Nema klope osim Vapijana, nema sadržaja za klince. Ne nudi praktično ništa više od nekolicine pokojnih tržnih centara u tom krugu, tako da ne znam šta je bila računica tu.

Valjda je lokacija bila dovoljno dobra da se malko properu bliskoistočni novci. A i hotel bi trebalo da se uskoro otvori tamo pa eto....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...