Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Da, jeste jedna mašina je bila zarobljena na tom pravcu Prokop - Vukov spomenik, nešto dalje u blizini, odnosno "ispod" veterinarskog fakulteta. Spominjalo se tada (mislim kasne 70-te ili početak 80-tih) da je mašina propala u kavernu ispunjenu muljem/blatom, pa vađenje unazad je bilo tada u kategoriji "nemogućeg".

Mislim da nije bilo ljudskih žrtava, a ni od tog započetog pravca nisu odustali, već inžinjerski sanirali problem.

Link to comment

Da bacim jedan hejt na ove senzore u liftovima sa rešetkastim unutrašnjim vratima, koje su postavili u sve takve liftove.
Neko je napravio dil i poslić sa Javnim stambenim, sve pod izgovorom bezbednosti, a realno mislim da se nijedna jedina osoba nije povredila u takvom liftu baš nikada. A mnogo smara, jedno dvaes puta sam rukom zaustavila lift, jer navika.

 

Link to comment

Pa sad... pre dosta vremena, kad je moja cerka imala 8-9 godina, poslali je da baci kesu za djubre, ona se nesto zamislila, proturila obe ruke kroz resetke i lift krene... ne znam kako je uspela da se istrgne da joj ne precvika obe, ali ipak je zavrsila sa obe polomljene... dva gipsa mesec dana...

 

Evo i dan danas kad pomislim na to, hocu da se onesvestim od straha.

Link to comment
1 hour ago, braca said:

Pa sad... pre dosta vremena, kad je moja cerka imala 8-9 godina, poslali je da baci kesu za djubre, ona se nesto zamislila, proturila obe ruke kroz resetke i lift krene... ne znam kako je uspela da se istrgne da joj ne precvika obe, ali ipak je zavrsila sa obe polomljene... dva gipsa mesec dana...

 

Evo i dan danas kad pomislim na to, hocu da se onesvestim od straha.

ufff

 

ja sam se prosle godine iz slicnih razloga morao posvadjati sa najboljim drugarom (ilija, 4 god :D )

jbg, isto lift sa tim resetkama (oni soliteri u prvomajskoj) i on i se hvalio kako rukom "hvata", pa sam ga morao izneveriti i odati majci, jer jbg mene vise posmatra kao drugara svojih godina nego autoritet

 

a u srednjoj smo u generaciji imali momka kom je lift otkinuo ruku

Link to comment
Quote

Glavni urbanista Milutin Folić najavio je da će centar Beograda dobiti novi bulevar koji će imati šest traka i spajaće Bulevar vojvode Mišića i Karađorđevu ulicu na mestu gde će novi most zameniti Stari savski most. Na oba ulaza biće po jedan veliki kružni tok.

Kako je precizirao Folić, bulevar će biti širok 40 metara, imaće razdelno ostrvo sa trostrukim drvoredom, biciklističkom stazom širokom tri metra i parking mestima. On tvrdi da će novi bulevar biti završen do kraja ove ili početkom sledeće godine.  

"Saobraćajnica će zauzimati centralni deo Beograda na vodi i protezaće se dva kilometra po sredini novog naselja. Ovo je prvi veliki novi bulevar u centru Beograda posle bezmalo sto godina. Važno je i to što će biti alternativna saobraćajnica Savskoj ulici. Beograd se na ovaj način vraća pravilnoj urbanističkoj gradnji, što znači da se prvo donesu planovi, izgradi infrastruktura, pa tek onda zidaju stambeni i poslovni objekti", rekao je Milutin Folić.  

On je pojasnio i da se očekuje da nova saobraćajnica bude kičma Savskog amfiteatra koja će povezati sve naspramne ulice.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...