Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Cekajte, ljudi, Picin park dodje najmanji problem, nema nista tamo... Ali sta podrazumevaju pod rasciscavanjem svih objekata od Gavrila Principa, preko Lomine, do Kraljice Natalije? Pa cak i ako kazemo da je to samo deo koji se naslanja na Kamenicku, opet je u pitanju bas mnogo objekata, koliko ce sve to da kosta?

Link to comment

sto se tice prokopa, mnogo to lepse i jednostavnije izgleda ovako na mapi nego sto je naterenu

 

daleko od toga da nije resivo, ako bi se ozbiljno pristupilo, samo konstatujem stanje

 

u nekom periodu zivota, muvao sam se po tom prokopu i iz price ljudi koji zive i rade tu godinama, nista to nije bilo ni blizu resenog

ni konfiguracija terena ne ide na ruku u ovom slucaju

 

inace, ne znam dal jos ima, ali je nekad piva ona od pola litra na trafici na ulazu u bip kostala pa vrednost nekih 30 dinara sad :D

znam jer sam kao najmladji imao tu cast da snabdem kolege razbudjujucim napitcima

i onda vecina ekipe u 6 ujutro udari po kafi i rakistini, a moj najblizi saradnik, mentor tako reci :fantom: covek od nekih 50 godina, 1 60 visine, stuce najmanje 3 ladna piva. da se razbudi!

to sto je u pitanju decembar, januar mesec, ga apsolutno nije remetilo u tom 1 ritualu :D

 

Link to comment

Mislim da smo dobili izjavu decenije

 

Quote

"Prva linija metroa biće gotova do 2022."

 

Prva linija metroa u Beogradu će biti izgrađena do kraja 2021. ili početka 2022. godine, izjavio je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

 

Link to comment

kladim se da nece.

 

super je ovo krajem 2021. il pocetkom 2022. sta je to, 15.12.2021. il 15.01.2022. u svakom slucaju malo nakon il malo pre nego sto udjemo u eu :D

 

koliki ste defetisti. zar ih necemo skinuti na gradskm izborima?! 

 

 

Edited by darling
Link to comment

Inače tlo na savskoj strani u zoni portala je geološki klasifikovano kao vrlo nepovoljno. U smislu glinoviti materijal sa velikim dotokom podzemnih voda. Tu je i potencijalno klizište ispod Terazijske terase koje se može pokrenuti.
Što imlicira na vrlo skupu i vrlo sporu gradnju (iz ugla političara koji nestrpljivo čeka da to otvori - neprihvatiljivo), jer svaki iskopani metar se mora odmah pouzdano podgraditi pa betonirati.  
Nisu ranije pre 60-70 godina započeli pedesetak metara pa tek tako odustali od započetog tunela.

 

Link to comment
19 hours ago, gospa buba said:

па да се иде са севера на север а са југа на југ, са хипотетичком добром везом међу станицама аутопутем, типа бусом за 7 минута?

 

Tipa vozom za 5 minuta

Link to comment
4 hours ago, Frile said:

Kladim se da će ispuniti obećanje, ali će "prva linija metroa" biti nešto nadzemno, tipa Železnik-Čukarička padina, ili još bolje Rakovica - Beograd na vodi

 

Naravno da će to bude. Naći će neko parče pruge koje će moći da preuzmu za gradski prevoz, rekonstruisati je, izgraditi par stajališta i nazvati to metroom. 

Link to comment
On 1/22/2018 at 2:40 PM, hazard said:

O tunelu (beobuild)

 

Proci ce mi ispod kuce :ph34r: Tacnije, omasice me za desetak metara.

 

Bili pre par meseci sa onim masinama. Smeju se i kazu da mere za tunel.

 

edit: po drugoj slici mi se cini da ce ipak po sred mene, u dubinu duse.

 

edit 2: Izgleda da ce me ipak omasiti za 10-20 metara

 

Edited by katamaran
Link to comment
23 hours ago, gospa buba said:

па да се иде са севера на север а са југа на југ, са хипотетичком добром везом међу станицама аутопутем, типа бусом за 7 минута? то би било и скоро па елегантно, с наше стране не би била нека предимензионирана ругоба, мање света иде на север, а југ како хоће...

 

нема ништа од тога.

NBGD stanica bi mogla da pokriva zapad, Prokop jug i istok  i Dunav sever (u sva tri slučaja pričamo o kombinovanoj autobusko-železničkoj stanici). Naravno da to neće uraditi. 

Link to comment
20 hours ago, J-♣ said:

Inače tlo na savskoj strani u zoni portala je geološki klasifikovano kao vrlo nepovoljno. U smislu glinoviti materijal sa velikim dotokom podzemnih voda. Tu je i potencijalno klizište ispod Terazijske terase koje se može pokrenuti.
Što imlicira na vrlo skupu i vrlo sporu gradnju (iz ugla političara koji nestrpljivo čeka da to otvori - neprihvatiljivo), jer svaki iskopani metar se mora odmah pouzdano podgraditi pa betonirati.  
Nisu ranije pre 60-70 godina započeli pedesetak metara pa tek tako odustali od započetog tunela.

 

 

Pošlo je podosta vremena, pa se pozaboravljalo: kada se sedamdesetih bušio tunel Pančevac - Prokop, čini mi se da je jedan TBM zamalo ostao načisto zarobljen, jedva su ga vratili u upotrebljivo stanje. Seća li se kogod bolje?

Link to comment
1 hour ago, ajgor said:

 

Pošlo je podosta vremena, pa se pozaboravljalo: kada se sedamdesetih bušio tunel Pančevac - Prokop, čini mi se da je jedan TBM zamalo ostao načisto zarobljen, jedva su ga vratili u upotrebljivo stanje. Seća li se kogod bolje?

 

ja sam bila tada malji deca, ali se moji sećaju te rabote, a kao dokaz je dugo stajao ulaz u taj tunel na početku gavrila principa, mislim da je u tom pokušaju tunela bio autoservis.

Izvinjavam se ja mislim na onaj pokušaj od gavrila principa do pančevca.

 

Ali tačno je to i za trasu od Prokopa do Vuka. To je bilo zaglavljeno sve dok ono nisu uspeli da naprave taj krak tokom dvedesetih.

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...