Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 months later...

Uh, odgledao Icarusa, zajebana priča o Ruskoj doping aferi. Svaka preporuka za gledanje, dosta insajta u svet dopinga i uopšte, o besmislu modernog sporta sa obzirom na količinu dopinga. 

 

Ima na netflixu.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ja odgledao na Netflixu LA 92, o nemirima , samo snimci iz tih vremena, nema ni ofa, ni talking heads iz hajndsajta, samo sirov materijal, dosta nemontiranog, odličan.

Link to comment

bioskop. gledao sinoc. bila i pitanja i odgovori al u mom bioskopu ne kejn licno nego uzivo prenos iz nft-a. jebiga, zakasnio za nft karte... razni postavljali pitanja preko tvitera. na kraju mu citava sala pevala srecan rodjendan.

 

ako te interesuje a u londonu si proveri curzon/everyman bioskope, sigurno igra negde sad za vikend. 

Link to comment
bioskop. gledao sinoc. bila i pitanja i odgovori al u mom bioskopu ne kejn licno nego uzivo prenos iz nft-a. jebiga, zakasnio za nft karte... razni postavljali pitanja preko tvitera. na kraju mu citava sala pevala srecan rodjendan.
 
ako te interesuje a u londonu si proveri curzon/everyman bioskope, sigurno igra negde sad za vikend. 


Thx - u mom selu nema.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment

sigurno ima i na kioscima samo ja nisam trazio. a radi se i tv serija od 6 nastavaka. film su radili nekih pet godina, brdo dobrog arhivskog materijala su nasli i brdo novog nasnimili, intervjuistali ljude i ostalo pa resili da i to iskoriste. ako bude licilo na film, bice dobra zabava. 

Link to comment

Iskoristio sinoć opciju premotavanja na rts-u da odgledam Lo and behold.

 

Teme su samo zagrebane po površini jer se za sat i četrdeset minuta ne može ispričati mnogo, ali ovo što je tu je upakovano jako dobro.

Edited by keitel
Link to comment
  • 2 weeks later...

Novi film Borisa Mitica, koji cete moci da gledate sad na Beldocsu - preporuka!

 

Quote

Predstojeće izdanje međunarodnog festivala dokumentarnog filma Beldocs, biće otvoreno 7. maja u 19.30 sati u Velikoj dvorani Sava centra, premijerama čak dva nova domaća dokumentarna filma – “Slatko od Ništa” Borisa Mitića i “Poslednja avantura Kaktus Bate” Đorđa Markovića.

 

“Slatko od Ništa” je satirična dokumentarna parabola u kojoj Ništa, umorno od našeg nerazumevanja, beži od kuće i dolazi da nam obrati prvi i poslednji put. Dokumentarne kadrove Ničega snimali su direktori fotografija u 70 zemalja, muziku su pisali Pascal Comelade i Tiger Lilllies-i, a glas Ničega, koje nam se sve vreme obraća u stihu, snimio je Igi Pop. Film je imao premijeru na 70. festivalu u Lokarnu, nakon čega je primljen na više desetaka festivala i bijenala umetnosti, uključući IDFA (Masters), Moskva FF, CPH:DOX, Sofia FF, Docudays Kiev, Tempo Stockholm, DocPoint Tallinn, Institute for Contemporary Art London, Centre d’art contemporain Geneve... pa i Beldocs, koji će svečano i otvoriti. Boris Mitić autor je četiri dokumentarna filma, koja su prikazana na više od 200 festivala, nagrađena 25 puta i emitovana na 20 međunarodnih televizija.

 

"In praise of nothing" (Boris Mitić, 2017)
 

 

 

 

Za jedan film ni o cemu, tj. o Nista, u kome se samo Nista javlja i blebece, ima puno toga. U momentima nisam mogla da uhvatim i naraciju i slike i zato mi je super Borisova ideja: napravio je, kako sam zove, libreto filma, u kom je kompletni scenario sa jos nekim dodacima, kao i kod za ponovno gledanje filma :)

 

Posle projekcije nam se Boris pridruzio i predstavio ideje filma uz kratku Powerpoint prezentaciju "Kako da snimite Nista" (vrlo zabavnih pola sata!), a onda napolju pozvao publiku na degustaciju njegove rakije (tj. omiljenog pica od Nista) :D Bile su tu dunja, sljiva, malina i jos dve, zaboravih da slikam te sam naravno vec zaboravila.

 

Naracija jednog od Borisova dva decacka heroja, Igija Popa, je skroz dobra, mada kako nam je rekao da je na pocetku, pre n godina, zeleo Dzeka Nikolsona u toj ulozi, ne mogu da prestanem da zamisljam kako bi to izgledalo. Deo muzike je radio Pascal Comelade (takodje i u "Dovidjenja, kako ste") a deo Tiger Lillies, ovaj put bez vokala, i taj kabaretski karakter se sjajno uklapa u neke od scena. A scene su zapravo dugi kadrovi, snimljeni prema Borisovom pravilniku za film. Jos nesto sta se promenilo u odnosu na prvobitnu zamisao: Boris je kontaktirao "sedmoricu velicanstvenih" i pokusao njih da inspirise da se uhvate u kostac sa idejom filma, medjutim to nije uspelo, jer - jer, ti velicanstveni su malo lenji, ovakvi i onakvi (neki su mu cak rekli "ali ja nemam kameru" :D ), da bi se onda umesto njih preusmerio na "77 efektivnih". Kako je stalno u pokretu i drzi predavanja i predstavlja filmove po celom svetu, ima dodira sa mnogo studenata i filmadzija, brzo je shvatio da ce zapravo medju njima naci ono sta trazi. :)

 

Super bi bilo uhvatiti dakle projekciju na kojoj ce i on sam prisustvovati, bas zbog ovih propratnih momenata. Boris je jednostavno super lik, secam se i price sa publikom posle "Dovidjenja, kako ste" na Palickom festivalu pre n godina :)

Bilo je dosta publike na frankfurtskom "Lihter" festivalu (Lichter Filmfest), do kraja se sala u potpunosti popunila, i bilo mi je iskreno drago da vidim toliko zainteresovanih :) Shvatila sam posle da je jedan od njegovih prethodnih filmova bio na nekom od starijih izdanja festivala, te je bilo jasno da nije tako nepoznat publici.

Link to comment
On 3/31/2018 at 0:26, Radoye said:

 

Kad vidis da je nesto Ken Burns radio slobodno pogledaj, neces se zajebati.

 

ken burns je uradio remek delo o istoriji bejzbola

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...