Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Nemam predstavu, ali znam da se svaka zapoceta iljadarka moze zameniti danom zatvora u Padinjaku. Pa da lepo u dosijeu imas pravu robiju, kao pravi revolucionar, a ne ko ona sisa Enpeac <_<

Link to comment

Odluka o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatskih i trgovinskih objekata na teritoriji grada Beograda(Sl. list grada Beograda br. 2/11)VII. KAZNENE ODREDBEČlan 37.(1) Novčanom kaznom od 50.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice:- ako u obavljanju ugostiteljske, zanatske ili trgovinske delatnosti, emitovanjem buke izvođenjem muzičkih i drugih sadržaja, korišćenjem muzičkih instrumenata i drugih zvučnih uređaja, kao i uznemiravanje građana mehaničkim izvorima buke i zvučnim signalima, vikom, emitovanjem isparenja, nadražujućih mirisa i drugo u skladu sa zakonom uznemirava građane koji stanuju ili rade u susedstvu ( član 4. st. 4. i 5);- ako ugostiteljsku, zanatsku ili trgovinsku delatnost ne obavlja u vreme i na način određen čl. 6-13, 15, 17-23. i 28-34. ove odluke;- ako ne postupa u skladu sa članom 4. stav 3, članom 7. stav 2, članom 8. stav 3. i članom 24. stav 3. ove odluke;- ako ne postupi u skladu sa članom 8. stav 2. ove odluke;- ako ne postupi u skladu sa članom 27. ove odluke;- ako ne postupa u skladu sa članom 36. ove odluke.(2) Za prekršaj iz stava 1. ovog člana kazniće se odgovorno lice u pravnom licu novčanom kaznom od 2.500 do 75.000 dinara.(3) Za prekršaj iz stava 1. ovog člana kazniće se preduzetnik novčanom kaznom od 5.000 do 250.000 dinara.

Edited by halloween
Link to comment
da li neko možda zna bar okvirno, koliko para može da bude kazna zbog preglasnog puštanja muzike kad stigne presuda?
Ako u pitanju nije ugostiteljski objekat :Zakon o javnom redu i miruČlan 15.Ko remeti mir drugih izvođenjem muzičkih i drugih sadržaja, korišćenjem muzičkih instrumenata, radio i televizijskih prijemnika i drugih zvučnih uređaja, kao i mehaničkim izvorima buke i zvučnim signalima (motora i sl.) - kazniće se novčanom kaznom do 10.000 dinara.Za prekršaj iz stava 1. ovog člana kazniće se pravno lice novčanom kaznom do 30.000 dinara, preduzetnik novčanom kaznom do 25.000 dinara, a odgovorno lice novčanom kaznom do 10.000 dinar.
Link to comment
Nemam predstavu, ali znam da se svaka zapoceta iljadarka moze zameniti danom zatvora u Padinjaku. Pa da lepo u dosijeu imas pravu robiju, kao pravi revolucionar, a ne ko ona sisa Enpeac <_<
taman. otvorim bolovanje, uselim se u padinjak, klopa fraj, letovanje iz snova, doduše malo van sezone, pošto će presuda krajem augusta, tako su mi rekli.
Odluka o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatskih i trgovinskih objekata na teritoriji grada Beograda(Sl. list grada Beograda br. 2/11)
hvala fino! samo da pitam... jel ovo sl. list iz 2011.? to jest odluka?mene terete za prijavu od 14. januara 2010.
Ako u pitanju nije ugostiteljski objekat :
jeste ugostiteljski objekat. ja sam rekla u izjavi sudiji da nisam ja puštala muziku, ali sam bila odgovorno lice, što mu valjda dođe na isto.hvala svima na informacijama, osim valkiriji. nisam ja divljak :D
Link to comment
samo da pitam... jel ovo sl. list iz 2011.? to jest odluka?mene terete za prijavu od 14. januara 2010.
Može i rad u javnom interesu, 1000 dinara kazne= 2 dana rada u javnom interesu, a max 120 dana.Trebalo bi da ti sud uzme kao olakšavajuću okolnost što si slavila Srpsku Novu!Ako je prekršaj od 14.1.2010.godine onda ne može da se primenjuje Odluka SG Beograda, nego čl.15. st.2.Zakona o javnom redu i miru, gore napisao Ajatolah. U pozivu ti je pisalo koji prekršaj ti se stavlja na teret (koji član propisa).Ako pravosudni organi nisu preduzimali nikakve radnje u roku od 1 godine od dana učinjenog prekršaja ( tj. do 14.1.2011.godine), onda je nastupila relativna zastarelost prekršajnog gonjenja. Mada sud o tome vodi računa po službenoj dužnosti, može se dogoditi i da propusti, što je naravno razlog za žalbu.Možda će ti biti od koristi i informacija da je kod prekršaja kratak rok zastarelosti:- Apsolutna zastarelost (tj. i kada su pravosudni organi preduzimali radnje) gonjenja nastupa kad proteknu dve godine od dana učinjenog prekršaja ,- Apsolutna zastarelost izvršenja kazne nastupa kad proteknu dve godine od dana pravnosnažnosti presude kojom je izrečena kazna.
Link to comment

a mogla bi Zivka i da zaglavi kucni pritvor pa da sluzi sa Cecom. to mi deluje kao najpostenije resenje.pa kad se zakume, pa Zivka istetovira Arkana preko celih ledja.

Link to comment
a mogla bi Zivka i da zaglavi kucni pritvor pa da sluzi sa Cecom. to mi deluje kao najpostenije resenje.pa kad se zakume, pa Zivka istetovira Arkana preko celih ledja.
A ako se zavade, da ga precrta i dopise "dumre"
Link to comment
  • 3 weeks later...

Moji prijatelji koji vise od 15 godina zive u Londonu,zele da izvade nove srpske pasose.Medjutim,ovde nemaju prijavljeno prebivaliste te su me zamolili da ih prijavim na svoju adresu.Da li je to dozvoljeno,moguce i kako izgleda procedura u slucaju se to moze uraditi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...