Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Možda onda može i ugovor o raspodeli imovine za vreme života. Onda ima manje šanse da se opozivao poklon kao povreda nužnog dela. Još ako bi kroz taj ugovor mogao nekako da se provuče i manji stan, bar u prethodnim konsatacijama...

Link to comment
17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Možda onda može i ugovor o raspodeli imovine za vreme života. Onda ima manje šanse da se opozivao poklon kao povreda nužnog dela. Još ako bi kroz taj ugovor mogao nekako da se provuče i manji stan, bar u prethodnim konsatacijama...

e jbg sad te vec ne razumem :D

Link to comment

ti poklonis mali stan ocu, a onda otac i vas dvoje dece u sudu zakljucite ugovor o raspodeli imovine za zivota po kome tebi pripada veci stan a bratu manji i izbegli ste placanje poreza :) a i ispoštovan je nužni nasledni deo.

 

jedino što je komplikovano :D

 

a bogami i banka bi možda pravila problem :D stalno zaboravljam na hipoteku

Link to comment
2 hours ago, nautilus said:

ti poklonis mali stan ocu, a onda otac i vas dvoje dece u sudu zakljucite ugovor o raspodeli imovine za zivota po kome tebi pripada veci stan a bratu manji i izbegli ste placanje poreza :) a i ispoštovan je nužni nasledni deo.

 

jedino što je komplikovano :D

 

a bogami i banka bi možda pravila problem :D stalno zaboravljam na hipoteku

Ug. o raspodeli ide kod notara, i visoke su tarife za taj ugovor. Tribun znae sigurno :D, mislim da je 50% popusta na notrasku tarifu za ug o poklonu u prvom naslednom redu. 

Ja bi mozda uradio, da cale pokloni veci stan decaku kejtu, a decak kejt pokloni ili ''proda'' bratu uz konsultacije sa bankom oko hipoteke.

Ili Kejt i cale urade trampu stanova, a onda cale pokloni bratu manji stan.

 

Edited by Prlapan
Link to comment
  • 2 weeks later...

u petak 15.12. sam dobio neku presudu za saobr. prekršaj. presuda je doneta 08.03., 

a rok da platim 6000+2000 je 15 dana od dana pravosnažnosti. 

kad je to? da se nadam izvršiteljima?

:unsure:

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

u petak 15.12. sam dobio neku presudu za saobr. prekršaj. presuda je doneta 08.03., 

a rok da platim 6000+2000 je 15 dana od dana pravosnažnosti. 

kad je to? da se nadam izvršiteljima?

:unsure:

Pravosnažna je onda kad prodje rok za žalbu, i niko se ne žali. Dakle, neće još izvršitelji. Ako se ti ne žališ u roku za žalbu, niti druga strana, onda postaje pravosnažna, i od tada imaš rok za plaćanje.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

u petak 15.12. sam dobio neku presudu za saobr. prekršaj. presuda je doneta 08.03., 

a rok da platim 6000+2000 je 15 dana od dana pravosnažnosti. 

kad je to? da se nadam izvršiteljima?

:unsure:

 

mislim da prvo treba da ti dođe nalog da ideš u zatvor...

 

Bio sam u sličnoj situaciji pre par godina, s tim što je meni bila novčana kazna plus oduzimanje dozvole na tri meseca. Početkom maja mi je stiglo rešenje o presudi, ali nisam obratio pažnju na rok za plaćanje. Mislio sam (pogrešno) da kaznu treba da platim tek kada mi stigne rešenje o oduzimanju dozvole. To rešenje mi je stiglo tek u decembru, a dan kasnije stiglo pismo da se javim u zatvor zato što nisam platio kaznu, a ako imam opravdanje onda da idem u Ustaničku u sud. Brže bolje platim kaznu, odem u Ustaničku, a tamo neke predusretljive gospođe ekspesno reše moj slučaj, kažu sve je u redu, uplata je prošla, sve je u redu ne moram u zatvor.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ja nemam pravo na žalbu jer sam priznao krivicu i nagodio se

:unsure:

 

kako je u tom slučaju sa rokovima

Aha. Onda bi trebalo da ima klauzulu pravosnažnosti ili negde u tekstu piše da je odluka pravosnažna danom donošenja, pošto si se odrekao žalbe zbog nagodbe.

U tom slučaju onda ti rok teče od dana kad si dobio rešenje, jer drugačije ne možeš da plaćaš kad nemaš rešenje.

 

Plati u roku od 15 dana od 15.12. i nemaš problema.

Link to comment
On 12/11/2017 at 9:27 PM, nautilus said:

ti poklonis mali stan ocu, a onda otac i vas dvoje dece u sudu zakljucite ugovor o raspodeli imovine za zivota po kome tebi pripada veci stan a bratu manji i izbegli ste placanje poreza :) a i ispoštovan je nužni nasledni deo.

 

jedino što je komplikovano :D

 

a bogami i banka bi možda pravila problem :D stalno zaboravljam na hipoteku

Otac nije u prvom naslednom redu kada prima poklon od deteta. Dakle, na to bi se platio porez na poklon.

Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Otac nije u prvom naslednom redu kada prima poklon od deteta. Dakle, na to bi se platio porez na poklon.

 

Ok, a burazer? mogu da mu poklonim stan ili mora da ga “kupi”?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...