Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

ma ako mora cacak, onda je to selo, jer smo tu upisani u knjigu drzavljana i vadili uverenja do pre 10ak godina

tamo virtuelnog maticara nema 100% :D

 

nalazim tekstove po netu, kako cak zakonski ne bi smeli drzavni sluzbenici traziti od stanovnistva da im dostavljaju te suludosti popur uverenja o drzavljanstvu, izvod iz knjige rodjenih, prebivaliste|(posto je em sama lk dovoljan dokaz za to, em ima centralni registar i mogu sami probaviti ako je potrebno)

 

ajde molim vas neko od pravnika ako ima konkretnu informaciju ovo za uverenje o drzavljanstvu

da li je zaista moguce d 2018 godine moram da idem u selo kod cacka po to sranje?

Link to comment

Држављанство води МУП. Требало би да је централизовано, али ако неке књиге нису дигитализоване онда их систем “не види”.

Органи имају обавезу да сами прибављају документе, али се често ваде на оно - брже ћете сами то. Ако ти се не жури - дрндај их.

Оно што је нелогично је да ако си га једном вадио ван Чачка, требало би и сада да може.

Избегле и прогнане су сигурно раније у мупу вадили држављанство - знам да је моја жена увек морала тамо да иде, али мислим да су сада бгд сав дигитализовали и убацили у комп. Како је по унутрашњости, не знам


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
27 minutes ago, pbg12345 said:

ma ako mora cacak, onda je to selo, jer smo tu upisani u knjigu drzavljana i vadili uverenja do pre 10ak godina

tamo virtuelnog maticara nema 100% :D

 

 

Virtuelni ce da zove telefonom ili posalje nekoga. :D

Link to comment

Kolege kako da li se iznos izdrzavanja uracunava kao prihod kod odredjivanja decijeg dodatka?

Da li roditelj koji ima samostalno vrsenje roditeljskog prava moze sa decom da se preseli u inostranstvo bez pristanka drugog roditelja?

Link to comment
3 minutes ago, Moća said:

Da li roditelj koji ima samostalno vrsenje roditeljskog prava moze sa decom da se preseli u inostranstvo bez pristanka drugog roditelja?

Ne moze da se preseli ni dve ulice dalje bez saglasnosti drugog roditelja. U nedostatku saglasnosti jedina opcija je delimicno lisenje roditeljskog prava drugog roditelja u delu koji se odnosi na prebivaliste deteta, a to je u praksi  veoma neizvestan postupak.

Link to comment

^^Knjiga državljana nije centralizovana, tek sam nedavno pročitao da su to krenuli da rade.

I da, za one rođene posle 1980. godine državljanstvo se dokazuje izvodom iz MKR. To su botine dovedene u administraciju u Godinama Skakavaca smetnule s uma, pa sad za sve živo traže i uverenje o državljanstvu.

Link to comment

U principu je tako, mada urbana legenda je da i za odlazak na more treba saglasnost drugog roditelja, a čak bi se i ova ekskurzija mogla osporavati tvrdnjom da je to pitanje koje se tiče obrazovanja deteta, za sta je naravno potrebna saglasnost drugog roditelja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

isao danas napokon da zamenimstaru vozacku (papirnatu) za novu

nacekao se kao kreten na cukarici, kad sam dosao na red, uputili me u ljermontovu posto mi je vozacka izdata u cacku

 

sad citam o tome na netu i pored toga sto vdim da moram uplatiti jos jednu taksu, "otkrio sam" i da sam napravio prekrsaj, odnosno da je: " Vozač koji promeni prebivalište dužan je da se u roku od 30 dana od dana dolaska u novo prebivalište prijavi organu unutrašnjih poslova na čijoj teritoriji ima prebivalište radi upisa u evidenciju vozača. "

 

ja sam prebivaliste promenio pre vise od 12 godina, da li da ocekujem neku kaznu sutra ka odem tamo?

 

i kakva im je to glupa fora, ako se promeni prebivaliste u supu, uzme nova licna karta (ili sad na ovima promene podaci unutar same licne karte) zar ne bi oni trebali po automatizmu da prenesu i na vozacke?

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

i kakva im je to glupa fora, ako se promeni prebivaliste u supu, uzme nova licna karta (ili sad na ovima promene podaci unutar same licne karte) zar ne bi oni trebali po automatizmu da prenesu i na vozacke?

 

Nema nista po automatizmu - osim da to automatski znaci dodatna procedura i taksa da se plati.

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

isao danas napokon da zamenimstaru vozacku (papirnatu) za novu

nacekao se kao kreten na cukarici, kad sam dosao na red, uputili me u ljermontovu posto mi je vozacka izdata u cacku

 

sad citam o tome na netu i pored toga sto vdim da moram uplatiti jos jednu taksu, "otkrio sam" i da sam napravio prekrsaj, odnosno da je: " Vozač koji promeni prebivalište dužan je da se u roku od 30 dana od dana dolaska u novo prebivalište prijavi organu unutrašnjih poslova na čijoj teritoriji ima prebivalište radi upisa u evidenciju vozača. "

 

ja sam prebivaliste promenio pre vise od 12 godina, da li da ocekujem neku kaznu sutra ka odem tamo?

 

i kakva im je to glupa fora, ako se promeni prebivaliste u supu, uzme nova licna karta (ili sad na ovima promene podaci unutar same licne karte) zar ne bi oni trebali po automatizmu da prenesu i na vozacke?

Zastareo ti je prekršaj. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...