Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Proveo u Nišu tri predivna meseca jeseni 2003. Stanovao sam u ulici Duška Radovića kod jednog prijatelja a radio sam u Voždovoj. Za to vreme sam upoznao toliko kvalitetnih i duhovitih ljudi koliko u NS nisam za 10 godina (pošto sam i ovde dođoš). Posebna priča je prelep grad, ali i okolina, koju nisam bio lenj da istražim. Posle toga sam bio samo jednom (šljaka), ali doći ću ponovo.Samo mi jedna stvar nije bila jasna: zašto su ljudi u Nišu skloni da nipodaštavaju svoj grad a npr. Novi Sad veličaju kao da je Monte Karlo a bili su jednom ili nijednom?

Link to comment
Proveo u Nišu tri predivna meseca jeseni 2003. Stanovao sam u ulici Duška Radovića kod jednog prijatelja a radio sam u Voždovoj. Za to vreme sam upoznao toliko kvalitetnih i duhovitih ljudi koliko u NS nisam za 10 godina (pošto sam i ovde dođoš). Posebna priča je prelep grad, ali i okolina, koju nisam bio lenj da istražim. Posle toga sam bio samo jednom (šljaka), ali doći ću ponovo.Samo mi jedna stvar nije bila jasna: zašto su ljudi u Nišu skloni da nipodaštavaju svoj grad a npr. Novi Sad veličaju kao da je Monte Karlo a bili su jednom ili nijednom?
Rodjeni sam nislija ali sam silom prilika ziveo u mnogim mestima po bivsoj SFRJ pa i u Novom Sadu skoro godinu dana. I sad sam vec neko vreme ponovo u Nisu. Ovaj grad i ljude ne bih menjao ni za sta. A to zasto nislije velicaju NS mi nije jasno kao sto mi nije jasno zasto dilema Zvezda ili Partizan kad imamo svoj Radnicki :rolleyes: Dobrodosli svi dobronamerni wink.gif
Nisi jedini <_<
Iskreno izvinjenje ali kako drugacije da vas nateram da se javite B)
Link to comment

samo da vas pozdravim, a posto nema nikakva tema sa kosovom u nazivu, nije ni ovo lose, ipak smo komsije. inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi

Link to comment
  • 2 weeks later...
samo da vas pozdravim, a posto nema nikakva tema sa kosovom u nazivu, nije ni ovo lose, ipak smo komsije. inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi
Ko ti brani da otvoris topik o nekom kosovskom gradu iz kojeg si poreklom? Drz'te se moderatori. :lol:
Link to comment
inace lep grad,ima neku cigansku dusu[ :( ] dosta sam vremena provodio u njemu, tranzit za bugarsku, ili mesto za odmor na relaciji idi-mi-dojdi-mi
Jashta. No, samo retki gradjani Nisa znaju koliko je Nis u stvari propao (grad?). Kazem, nekoliko Nislija, jer ono sto vredi odavno je pobeglo iz njega, i sada se tamo koprca jos jedino intelektualni talog, ono sto nije uspelo da se provuce i pobegne (uglavnom zbog nedostatka para).Nis - kazna za ljudski duh i psihicko zdravlje.
Link to comment
heroin, meskalin, tripovi.... sve od kude nis!nego kazi mi, nikako da saznam istinu, zasto se "kod joce i nene" sad zove drugacije, neko novo musko ime je tu u opticaju?
Imas Jocu i Nenu (cevabdzinica) ponovo...kod bivse Duge dijagonalno od Imidza... Edited by Nesh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...