Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

da ne bude nikakve slucajne zabune, to kako izgleda slika RTS nema nikakve veze sa digitalizacijom signala - niti ce ga ona uciniti da izgleda kao HRT
Daj, ako te ne mrzi objasni ovo. Ja sam totalni duduk za tehniku ali vidim golim okom da mi je slika na RTS-u bolja otkako sam digitalizovao kanale. Zapravo, uvek mogu da proverim razliku cim iskljucim tjuner, posto dobijam i taj analogni signal.
Link to comment

zato sto je njihova slika posledica hiljadu neresenih stvari - od inzenjerskih do produkcionih (a o dizajnu da ne pricamo...). to sto ti je bolje sa digi signalom - jel znaci da sad izgleda super, kao bilo koja kvalitetna televizija, ne mora svetska, evo recimo domaci fox?

Link to comment
zato sto je njihova slika posledica hiljadu neresenih stvari - od inzenjerskih do produkcionih (a o dizajnu da ne pricamo...). to sto ti je bolje sa digi signalom - jel znaci da sad izgleda super, kao bilo koja kvalitetna televizija, ne mora svetska, evo recimo domaci fox?
Ma, jok, izgleda lose u odnosu na najveci broj kanala. Izgleda samo bolje od svoje analogne posestrime.
Link to comment

Imas losiji prijem na digitalnom RTS-u od analognih signala?Ako ima mnogo konverzija A/D i D/A onda se znacajno gubi kvalitet slike jer se pri svakoj konverziji gubi na razlicite nacine osnova signala od filtracija do diskretizovanja signala, gomila toga-citava nauka.

Edited by No7
Link to comment

Како ико уопште може да се ложи на било који медиј?? Или да верује у независне медије?? Медији су по својој суштини средства формирања јавног мњења, а не информисања и ако вам је неки медиј много кул, то је само зато што вам говори ствари које волите да чујете или на начин на који волите да их чујете, а не зато што говори истину.

Link to comment
Daj, ako te ne mrzi objasni ovo. Ja sam totalni duduk za tehniku ali vidim golim okom da mi je slika na RTS-u bolja otkako sam digitalizovao kanale. Zapravo, uvek mogu da proverim razliku cim iskljucim tjuner, posto dobijam i taj analogni signal.
jbg, harpere, mnogo pitate ti i vasudeva :P RTS slika koju ti dobijas preko SBBovog D3 paketa je bolja zato sto ne postoji gubitak izmedju onog kako SBB dobije sliku, pa do tvog prijemnika, za razliku od klasicne analogne kablosvke, gde postoje gubici u prenosu i kvalitet zavisi od toga da li su spliteri u tvom stanu sa pancevackog ili beogradskog buvljaka. Edited by Grunf
Link to comment

Je l se zna koliko je koštao transfer Antonele Rihe na RTS? Valjda imamo pravo da znamo sve, Javni servis nije šala. Što se tiče AD konverzije i gubitka kvaliteta signala, slično kao kod SBB-ovog D3 paketa, i na IPTV-u je u odnosu na analogni RTS slika, boje, prilično življa. Ali šta to vredi kad je scenografija Dnevnika mračna, Maja Žeželj obučena u crno deluje polumrtvo, da ne otvara usta zapitao bih se...I nisam primetio da se bilo kod od transferisanih proslavio na RTS-u. A najavljivani su, kao i Riha, kao velike zvezde-autori. Setite se samo Kulturnog Nokauta, prelaskom sa B92 to više nije bilo gledljivo. Ili Srđana Predojevića. Pa i ta Maja Žeželj...sad i Antonela...O Miljkovićki i Kovačevićki da ne govorim. Toliko ne gledam RTS da me ne dotiče previše, ali za redovno plaćenu pretplatu želim makar informaciju tipa: poštovani redovni platišo, Rihi smo platili toliko i toliko. Hvala, Saša. :piggy:

Link to comment
Setite se samo Kulturnog Nokauta, prelaskom sa B92 to više nije bilo gledljivo.
Meni nije bilo gledljivo ni pre. Valjda sam jedini koji prezire tu emisiju, a svi nesto svrsavali na nju (emisiju). Jbg kad sam glup i aurban™ (da ne kazem ruralan). Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...