Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

edit: eto Gonzu bilo dosadno. Napredan ovaj Gonzo smile.gif.
bilo, bogami. a sličan osećaj mi se javlja i pri diskusijama s tobom, tako da te molim da nađeš nekog sa debljim živcima.
Link to comment

Koliko sad RTS ima zaposlenih? Pretpostavljam i dalje previše. Oko toga se ranije vrteo glavni deo priče.Mislim da je Gonzo u pravu i da je RTS praktično nemoguće dovesti u normalno stanje.

Link to comment

mene zanima jedno relativno jednostvno pravnicko pitanje: da li je moguce da jedna ocigledna svinjarija zvana taksa na elektricno brojilo, znaci RTS TV pretplata, nije oboriva na ustavnom sudu. kako je moguce da jedan ovakav botsvana - izvinjavam se plemenitom narodu ove demokratske drzave - manevar u duhu najgore despotije moze da bude na snazi i da oko toga postoji konsenzus svih politickih faktora u ovoj zemlji.nezavisno od toga sta mislim o RTS-u, prosto, moje kumulativno vreme gledanja istog otkako je uvedena pretplata je ispod dvocifrenog broja sati (tacnije poslednjih 20 godina), osecam se pokradenim i nemam nista protiv da mi se specijalnim shveckim detektorom zapecati RTS kanal na mom prijemniki da ne mogu da varam cemu sam kao srbin sklon.mozda zamolim rihu da se pozabavi ovim u svojoj prvoj emisiji, pre nego sto joj predlozim da se u drugoj pozabavi cifrom za koju je tijanic otkupio stan koji je dobio na koriscenje. a?

Edited by gazza1
Link to comment

Vidi ti njega, on bi da mu bude uskraćeno "pravo da zna sve"! E pa ne može! Ovo je demokratija i svako mora da "ima pravo da zna sve"! cool.gif btw: i razmišljaš li imalo o budućnosti srpske filmografije? Ako bi pretplata bila ukinuta ko bi u budućnosti davato (silne) pare Radošu Bajiću, Paviću, Šotri, Kovačeviću i ostalim genijima srpske 7e umestnosti da duhovno uzdišu ovaj napaćeni narod i šire naše stvaralaštvo diljem planete Zemlje?!Stidi se svoje uskogrudosti! ;)

Link to comment
uh, tu tek prednjači RTV, negdašnja RTNS, oni su i danas negde u 84-toj.
Joooj, i RTV bi zasluživo topić, ali to obavezno meandrira ka KDP..
Ne lomite mi RTV i Boru Otića! I onog što vodi priloge u stihovima! I onu dvojicu što vode noćni program! I voditeljice vesti na mađarskom!
Link to comment

Malo oftopic pitanje. Ne bi da otvaram novu temu.Ima li neko ideju koliko otprilike kosta nase kanale neka relativno fresh serija. Npr. neka gledana i da dolazi do nas sa npr. kasnjenjem od 6m do godinu dana?I uopste kako to sve funkcionise? Jel se uzimaju neki paketi, pa ti zapadne i nesto sto te ne zanima. Slicno pitanje i za filmove.I obrnuto koliko kostaju neke relativno stare serije kad se uzima brdo epizoda odjednom?

Link to comment

Mnogi su ovde u diskusiji dobro poentirali sa tezom da RTS zloupotrebljava naše pare da bi uništio konkurenciju.Tijanić u stvari podseća na gazde Reala od pre neku godinu koji su kupovali kvalitetne igrače ne zato što su oni njima trebali već zato da ih ne bi kupila konkurencija. Real, naravno, nije osvojio Ligu šampiona iako je imao najveću koncentraciju kvaliteta. RTS je do sada pokupovao toliko zvučnih novinarskih imena, ali uopšte nije ostvario nikakav kvalitativni napredak u programu, već se i dalje hvali rejtingom repriza bajatih TV serija i sportskih mečeva.U svom samoreklamerstvu, RTS se predstavlja zaslužnijim od Sora, Filipovića, Uskokovića i ekipe za činjenicu što su svi pratili finale vaterpola.Kakve veze ima RTS sa činjenicom što je čitava Srbija izabrala baš njih tokom finala vaterpola, osim što su našim parama otkupili prava za Svetsko prvenstvo u Rimu, pa se, eto, utakmica emitovala na njihovom kanalu?!

Edited by stoka
Link to comment
Kad smo vec kod tog signala, mozes li da mi objasnis sta sam ja gledao tokom utakmice Vojvodina - Austrija koja se igrala na Marakani i koju je prenosio RTS, na mom brand new novom full HD televizoru. :) Nisam mogao ocima da verujem da je RTS u stanju da pusti takav signal. Nesto sam kasnije nacuo da je ORF imao neke zahteve oko kvaliteta signala ali mi nije bas najjasnije kako se ONO dovuklo do mog TV-a. Ni pre ni kasnije nisam video tako kvalitetnu sliku sa nekog naseg stadiona.
RTS je vršio prenos za ORF u HD tehnici 1080i, imaš i na sportskom forumu, pisao sam o tome. Oprema i tehnika postoje, samošto mi nemam o digitaliju pa da uživamo u njojU 1080i je prenošena i odbojka Final Six, sa potrebe Polsat Sporta.
Link to comment
RTS je vršio prenos za ORF u HD tehnici 1080i, imaš i na sportskom forumu, pisao sam o tome. Oprema i tehnika postoje, samošto mi nemam o digitaliju pa da uživamo u njojU 1080i je prenošena i odbojka Final Six, sa potrebe Polsat Sporta.
Znaci tu sam nacuo. :D Znam da si pisao nego me zanima kako ide ta fora. I zasto ne pustaju taj signal i u domacu radinost. Jel' to skuplje ili kako ide?
Link to comment
Malo oftopic pitanje. Ne bi da otvaram novu temu.Ima li neko ideju koliko otprilike kosta nase kanale neka relativno fresh serija. Npr. neka gledana i da dolazi do nas sa npr. kasnjenjem od 6m do godinu dana?I uopste kako to sve funkcionise? Jel se uzimaju neki paketi, pa ti zapadne i nesto sto te ne zanima. Slicno pitanje i za filmove.I obrnuto koliko kostaju neke relativno stare serije kad se uzima brdo epizoda odjednom?
Pojma nemam, al je na E-novinama Robert Nemeček opširno (u više tekstova) pisao o tome. Njegova teza je bila da u svemu leži korupcija, i da zato nema novih serija, te se stalno vrte stare, tj. već viđene. Ne sećam se ponajbolje kako je to objasnio, ali, valjda, ako hoćeš novu onda tu nema da se otmu nikakve pare, a za stare još uvek imaju pravo te neke razne lopovske distributerske kuće, pa se onda sa njima dogovorno svako malo ušemljuje posao, pa se dele novci, a mi gledamo "Alo Alo" po petstoti put.
Link to comment
Znaci tu sam nacuo. :D Znam da si pisao nego me zanima kako ide ta fora. I zasto ne pustaju taj signal i u domacu radinost. Jel' to skuplje ili kako ide?
Zato što još nije izvršena digitalizacija zemaljskih predajnika. A nije urađena zbog nedostatka love. Po zakonu mora da se obavi do 2011.godine. Tek tada će moći i kod nas u zemalsjkoj mreži ići HD signal. Naravno i građansto će morati promeniti TV nekim koji ima DVB-T tuner, ili da kupi STB DVB-T.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...