Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Moram da se ispravim, selekta nije samo trapist, ima i onaj selam, ovčiji, stariji i tvrđi ali nije kristalan, sasvim korektan.

Sve Imlekovo bi zaobišao u širokom luku, ono što oni "proizvode" stiže u kanisterima u nekoj rinfuznoj masi pa se samo pakuje ovde.Njihove mlekare po regiji su malo bolja priča naročito Makedonska.

Link to comment

Crveno pakovanje uvek.

Najčešċe su veċ isečeni i upakovani mada ih ima i na gramažu

(naravno, mislim na žute odnosno "kačkavalje")

Edited by Barti66
Link to comment
On 1/12/2018 at 11:11 PM, darling said:

ja danas otvorila novo pakovanjce carnoka. ubija koliko je slan. ne znam sta da mislim o tome. 

 

Mala pločica ili trouglasto? Ja sam uništio dva trouglasta od NG naovamo, nije mi se učinilo preslano. Pre ovoga ga nisam tamanio odavno, recimo makar godinu i kusur, pa više nemam reper slanoće.

Link to comment
On 1/12/2018 at 8:53 PM, Barti66 said:

Moram da se ispravim, selekta nije samo trapist, ima i onaj selam, ovčiji, stariji i tvrđi ali nije kristalan, sasvim korektan.

Sve Imlekovo bi zaobišao u širokom luku, ono što oni "proizvode" stiže u kanisterima u nekoj rinfuznoj masi pa se samo pakuje ovde.Njihove mlekare po regiji su malo bolja priča naročito Makedonska.

 

Od nestanka Selama sam video samo sličicu veličine taksene marke na Mlekoproduktovom FB nalogu, bez imalo detalja. Naravno, i dalje na matičnom sajtu nema ni traga opisu njihovih najkvalitetnijih sireva, čini mi se da ni Selam nikada nije bio deo te prezentacije.

Link to comment

Selam se sada zove Selekta ovčiji, bilo ga je samo na par mesta u prodaji, u prvoj turi imali su par stotina kila ukupno.

 

Imaće ga redovno, ali opet u ograničenim količinama, pošto ovčije mleko otkupljuju i dalje isključivo iz ekstenzivnog uzgoja iz Južnog i Srednjeg Banata - zato i ovčije kiselo mleko imaju samo par meseci godišnje i zato je tako dobro.

 

To je što je i tako će i ostati.

 

Mogu da saznam kad puste kontigent, obaveštavaću forumsko pučanstvo

Link to comment
  • 3 weeks later...

U Maxiju kod bolnice Dragiša Mišović sinoć sam kupila sremski sir u kantici od 500 g, proizvođač Mlekara Kikinda, oko 184 din. Obožavam!!

Nikad pre ovog nisam čula za mlekaru iz Kikinde, ali ovo obećava. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...