Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

25 minutes ago, Slavke1976 said:

Ja te krajeve nikad ne bacam, ok ako ima onu crvenu plastiku oko sira kao sto imaju neki, ili kod parmezana kad je jako tvrda. Ali kod onih Francuskih sireva ako ima plesan ili neku koricu to nikad ne bacam, sve pojedem zajedno sa sirom.

ni slucajno ne bacaj krajeve od parmezana, ozbiljno ti kazem. sacuvaj pa ubaci u jelo pred kraj kuvanja. paprikasi, gulasi, djuveci, pilavi, corbe... oplemeni sve!

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, adam said:

ni slucajno ne bacaj krajeve od parmezana, ozbiljno ti kazem. sacuvaj pa ubaci u jelo pred kraj kuvanja. paprikasi, gulasi, djuveci, pilavi, corbe... oplemeni sve!

Hvala na savetu. 

Link to comment
  • 10 months later...

Zbog divljanja cena u Maksiju sam prestao da kupujem one odlične Korab Trnica sireve. Prešao na staroplaninske koji su oko 1000 din/kg (beli punomasni, kravlji, kozji, ovčiji). Ovčiji je čini mi se najbolji.

Link to comment
  • 5 months later...

Nisam gledao, al ako nekog zanima naš francuz koji pravi sireve nek izvoli pogledati podcast o Francuskoj tajni:

 

 

Edited by maheem
  • Hvala 2
Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

treba mi pomoć oko optimalnog čuvanja tvrdog ovčijeg sira, još proletos sam ga doneo sa ostrva. tehnički najsličniji pekorinu, u međuvremenu dodatno izgubio vlagu i još je tvrđi tako da je namena preusmerena na rendanje u paste i jela.

 

sir je stajao u najlon kesi u frižideru pa možda i svih 6 meseci, u tim uslovima se ubuđavio i ta korica malo poprimila miomiris, što smo eliminisali mehaničkim skidanje tog dela. sad je čist i želim da predupredim dalje buđanje. trenutno je zamotan u papirnu salvetu i stoji napolju ali ne znam da li je to baš baš idealno, jer će početi da se oseća oko tog kuhinjskog kabineta. 

 

šta raditi, da li tako zamotano u papir staviti u neki plastični kontejnerčić pa u frižider ili napolju

 

fala

Link to comment

^za ubuduce, iseci na komade koji mogu da se potrose u razumnom vremenu, zasebno vakumiras i u zamrzivac. ne gubi se u kvalitetu ni trunka. ja sam tako zamrzavao PR .

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

ne mora da vakumira..moze samo u zamrzivac..

 

ali ako nece zamrzivac..moze da cuva sir umotanog u papiru za pecenje 

  • +1 2
Link to comment

@ElenikoJa bih na tvom mestu to izrendala, pa u kesu i u zamrzivac, izvadis za pastu kad i koliko ti treba i opet na led. 

Nisi smeo da ga drzis u najlon kesi zato se ubudjavio. Ovde sam naucila od italijana kad kupim veci komad parmezana da ga zamotam u platnenu krpu, a onda u kesu ali je drzim otvorenu. Susi se i dalje ali ne tako brzo a sto je najvaznije ne budja. Kad vidim da prelazi granicu i postaje pretvrd za jelo izrendam ga i u zamrzivac za posipanje. 

Edited by Serena
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...