Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

bem ti sreću kud i spomenuh amalgame. pitanje se čini još uvek prilično kontroverznim.znajući šta znači trovanje teškim metalima, slažem se 100% da je bolje ne biti izložen njihovom dejstvu, ako je to moguće, ali i dalje nisam ubeđen da je, kad već imamo gomiletinu tog sranjau zubima, potencijalni rizik toliki da bi bilo neophodno izlagati se prilično obimnoj stomatološkoj intervenciji.jbmli ga, američka asocijacija zubara u etičkim principima kaže -

ADVISORY OPINIONS 5.A.1. DENTAL AMALGAM AND OTHER RESTORATIVE MATERIALS. Based on current scientific data, the ADA has determined that the removal of amalgam restorations from the non-allergic patient for the alleged purpose of removing toxic substances from the body, when such treatment is performed solely at the recommendation or suggestion of the dentist, is improper and unethical. The same principle of veracity applies to the dentist’s recommendation concerning the removal of any dental restorative material.
a ako bi nekom bilo u interesu da menja gomile plombi i stavlja nove, to bi bili sami zubari.sem toga, koliko sam uspeo da pretražim podatke iz dosadašnjih studija, cifre o količinama unete živekreću se od nekoliko do par desetina mikrograma dnevno. pritom se samo mali deo žive resorbuje.ako uzmem u obzir onaj podatak koji sam ranije naveo, da je LOAEL za hroničnu oralnu ekspoziciju za čitavred veličina veći (1,9 miligrama/kg/dan), teško mi je da prelomim u korist zamene.da ih imam 3-4, ne bi mislio ni 5 minuta, ali menjati 10+ plombi, od kojih su neke prilično velike, uz raznorazna lečenjaispod njih.. ne čačka mi se mečka. Edited by Gonzo
Link to comment

Pa sad, ni vek amalgama nije beskonačan - kad tad bi trebalo svejedno da ih menjaš, tako da može to i postepeno, tj. ne moraš to kao veću stomatološku intervenciju da tretiraš. A ne moraš ni sve da zameniš belom plombom, nego makar da se redukuje broj i bele da idu u liniji osmeha makar.A ako se ne varam, za amalgam obično treba da se napravi veći kamenolom u zubu da bi se on primio, nego za belu.

Link to comment
Pa sad, ni vek amalgama nije beskonačan - kad tad bi trebalo svejedno da ih menjaš, tako da može to i postepeno, tj. ne moraš to kao veću stomatološku intervenciju da tretiraš. A ne moraš ni sve da zameniš belom plombom, nego makar da se redukuje broj i bele da idu u liniji osmeha makar.A ako se ne varam, za amalgam obično treba da se napravi veći kamenolom u zubu da bi se on primio, nego za belu.
pa tako će verovatno i biti, prve će na udaru biti dve koje su u liniji osmeha. što se kamenoloma tiče, nemam pojma, na par komada ima više plombe nego zuba, ne znam kako tu rade posaobele plombe. mada one čičak što je dig spominjao zvuče pouzdano.
Link to comment
pa tako će verovatno i biti, prve će na udaru biti dve koje su u liniji osmeha. što se kamenoloma tiče, nemam pojma, na par komada ima više plombe nego zuba, ne znam kako tu rade posaobele plombe. mada one čičak što je dig spominjao zvuče pouzdano.
Meni su te bele plombe stalno ispadale.Imala sam ih na neka dva prednja zuba.Onda samse iznervirala pa stavila krunice na te zube.
Link to comment

Moj čika-zuba je apsolutni pobednik. Nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Ajde kad si već pod anestezijom da ti skinem tu f* (ono meso između kečeva, pošto imam razmak ko Madona i Vlado G, op. Lale G)''. Ja pitam ,,A kako će to da izgleda, a oće li da boli?'' on meni ,,Ma jok.'' Elem, nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Nemoj da se smeješ tri dana.'' Ja: :blink: Veli: ,,Pa boleće te zbog konaca ako se budeš smejao.''E lepota. Nemoj da je neko slučajno nešto duhovito pisao po forumu tokom vikenda!*dig chocano će znati tačan naziv

Link to comment
Moj čika-zuba je apsolutni pobednik. Nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Ajde kad si već pod anestezijom da ti skinem tu f* (ono meso između kečeva, pošto imam razmak ko Madona i Vlado G, op. Lale G)''. Ja pitam ,,A kako će to da izgleda, a oće li da boli?'' on meni ,,Ma jok.'' Elem, nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Nemoj da se smeješ tri dana.'' Ja: :blink: Veli: ,,Pa boleće te zbog konaca ako se budeš smejao.''E lepota. Nemoj da je neko slučajno nešto duhovito pisao po forumu tokom vikenda!*dig chocano će znati tačan naziv
frenulum (: jeste, boli malo posle ali za dan-dva ce popustiti pa mozes opet da :lol:
Link to comment

U, je. Tetrebe, ja sam dečak, znaš. Mada, da si uočio moćnu sinergiju mašine koja radi na punih 450k obrtaja i igre bojama Kristofera Dojla...

Link to comment
Moj čika-zuba je apsolutni pobednik. Nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Ajde kad si već pod anestezijom da ti skinem tu f* (ono meso između kečeva, pošto imam razmak ko Madona i Vlado G, op. Lale G)''. Ja pitam ,,A kako će to da izgleda, a oće li da boli?'' on meni ,,Ma jok.'' Elem, nakon obavljenog zahvata kaže on meni ,,Nemoj da se smeješ tri dana.'' Ja: :blink: Veli: ,,Pa boleće te zbog konaca ako se budeš smejao.''E lepota. Nemoj da je neko slučajno nešto duhovito pisao po forumu tokom vikenda!*dig chocano će znati tačan naziv
:lol: To su meni isto uradili, i dalje mi nije jasno sto, nista se nije promenilo.Nego, jel moguce da se ima neka upala korena zuba ili tako nesto, a da te ne boli zub? Vec tri dana me boli nesto kao ispod brade i imam temperaturu, a ne znam koji mi je vrag. Bila sam kod lekara i nisu utvrdili nista. Razmisljam da sutra odem kod zubara, ne znam sta bi drugo moglo da bude. Edited by Paprichica
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...