Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

na šta ukazuje kada zub boli u kontaktu sa toplim   :cry:  ?

 

    Na inflamaciju pulpe, tj "zapaljenje živca", ako boli na toplo a bol se smanjuje na hladno, a ako je još pride osetljiv na kuckanje obično je gnojno zapaljenje. Treba otvoriti zub, izdrenirati i kasnije uraditi endodontski tretman ( izlečiti kanal korena i definitivno napuniti zub). Nije tako strašno kao što zvuči i izgleda. 

Link to comment

    Na inflamaciju pulpe, tj "zapaljenje živca", ako boli na toplo a bol se smanjuje na hladno, a ako je još pride osetljiv na kuckanje obično je gnojno zapaljenje. Treba otvoriti zub, izdrenirati i kasnije uraditi endodontski tretman ( izlečiti kanal korena i definitivno napuniti zub). Nije tako strašno kao što zvuči i izgleda. 

ajoooj, moraću izgleda sve to da preživim

još mi samo reci jel' ta procedura  bolna 

zub inače ne boli, tj. samo na dodir sa toplim i pod plombom je

Link to comment

    Ako boli samo na provokaciju i nije osetljiv na kuckanje to je bolja varijanta, mada  i u tom slučaju je "vađenje živca" nešto što treba očekivati. Anestezija, ljudi, anestezija. Izmišljena da  stomatološki zahvati budu bezbolni. Insistirajte da vam stomatolog da anesteziju i za običnu popravku, nema razloga da se to ne radi ( osim u izuzetnim slučajevima kada postoje kontraindikacije ali to je ekstremno retko). Naravno, postoji mogućnost da neki zahvat i pored anestetika bude u određenoj meri osetljiv, ali to svakako nije nešto čega se odrasla osoba treba panično plašiti. 

Link to comment

hvala ti na informacijama

ništa, moram da idem kod čika zube što pre, dok još nije strašno

 

a što se tiče anestezije, ja spadam u ''kukavice'' i tražim je i za najmanje popravke

Link to comment

Mislite na anesteziju i tokom stavljanja plombi?

ja mislim na anestezju dok struže, brusi, čisti kvar ili kako se to već zove

ponekad, kada se to sve radi u jednom cugu (verovatno kada je kvar manji) onda dobaci i do stavljanja plombe

Link to comment
  • 3 months later...

Gospodja moja ima jedan problemcic, pa bi mi dobro dosla preporuka gde da je posaljem.

 

Dakle, gornja desna trojka joj je rasla horizontalno i ona ga je pre 10-ak godina izvadila hirurskim putem, ali je morala vaditi i dvojku. E sad, njoj je tada stomatolog, u saradnji sa hirurgom koji je vadio zub, dao da nosi parcijalnu protezu, i njoj to odgovara i ne bi da menja. Ali sve te proteze imaju rok, i ova pocinje da se raspada, pa bi sada trebalo to zameniti.

 

Ima neko preporuku?

Link to comment

Mislite na anesteziju i tokom stavljanja plombi?

mislimo na anesteziju chim udjem na vrata :lolol:

 

i samo ne pristajesh na ubedjivanje. ja sam dete realnog socijalizma, necu vishe nishta da trpim -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Gospodja moja ima jedan problemcic, pa bi mi dobro dosla preporuka gde da je posaljem.

 

Dakle, gornja desna trojka joj je rasla horizontalno i ona ga je pre 10-ak godina izvadila hirurskim putem, ali je morala vaditi i dvojku. E sad, njoj je tada stomatolog, u saradnji sa hirurgom koji je vadio zub, dao da nosi parcijalnu protezu, i njoj to odgovara i ne bi da menja. Ali sve te proteze imaju rok, i ova pocinje da se raspada, pa bi sada trebalo to zameniti.

 

Ima neko preporuku?

ne znam baš da je majstor za taj tip proteza, ja idem kod ovog i toplo ga preporučujem

http://www.grosdental.rs/tim.html

Link to comment

Da li je pre ili posle operacije umnjaka preporucljivo uzimati vitamin B kao dodatak, zarad...brzeg zarastanja rane (ili iz nekog drugog dobrog razloga)?

Link to comment

Nije ni meni doca rekao ista slicno, a znam da sam prosli put posle vadjenja uzimala malo tog vitamina zato sto mi je mama donela iz apoteke pa reko' da vidim da li to ima nekog smisla :)

Link to comment

<_< Ja sam u stvari malko uplasena da se ne ponovi isto kao i prosli put kada mi je rana jako sporo zarastala, te je nemali broj dana posle izgledao kao pakao (bolovi + izgladnelost). Na pitanje da li mogu necim da pripremim organizam da pomogne buducoj rani :D doca je rekao da nema tu sta da se radi a i da je za svaki zub drukcije. Opusticu se malo, znam da sam u dobrim rukama kao i proslog puta.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...