Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

kod kineza u bloku 70. imas jednu prodavnicu u prizemlju (gleda na onaj glavni bulevar sto prolazi tu, ne znam imena nbg ulica) u starom delu, a u novom delu na poslednjem spratu, trecem, imas jednu pristojnu kinesku samisku. pazi samo na datume na hrani, ima robe kojoj je rok trajanja istekao pre par godina, sto za neke stvari i nije strasno, ali za zamrznutu hranu recimo jeste (a imaju bas divne dumplings koju su cao pre jedno 2 godine kada sam ih i probao)...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Aman zaman, ima li gde u ovom gradu (Bgd)da se kupi (ali Uvek i Konst. kvaliteta) cist ovciji sir i to weapon-grade jacine: da skida tapete i omeksava malter - znaci, mator i turbo mirisljav mmmmmmmm.Za one koji su imali cast da sluze JNA (ne ovaj danasnji piknik od vojske) - kao carape od 2 nedelje npr :blink:

Edited by shonex69
Link to comment
  • 3 weeks later...
Aman zaman, ima li gde u ovom gradu (Bgd)da se kupi (ali Uvek i Konst. kvaliteta) cist ovciji sir i to weapon-grade jacine: da skida tapete i omeksava malter - znaci, mator i turbo mirisljav mmmmmmmm.Za one koji su imali cast da sluze JNA (ne ovaj danasnji piknik od vojske) - kao carape od 2 nedelje npr :blink:
zlatiboracili nadjes svog saplajera sjenickog sira sa gornjim karakteristikama - na kalenicu ih ima barem dvojica da znam.
Link to comment

bila ja. maksi eksluziv je sra**e koliko su i sve ostale maksi radnje. jedino sto se zove ekskluziv. obisla sam krug, nema nista sto nema u drugima. uvelo povrce i 58 tresnji za 2000 kilo. izbor sireva, onih pakovanih pod 100, 200 grama nesto veci, kapiram da je to zbog nove godine, ali nista posebno, riblji frizider: saran, losos, list, pastrmka, meso uoobicajeno, ponadala sam se da ce biti nekog pristojnog trapista vulgarisa, nekog edamera, ali nema nista sto nije smrdljivi imlek, ima paskog sira za 3700 dindzi. na polici sa zacinima suvereno dominira kotanji, na polici s konzervama mistral tunjevina. ako je to ekskluziva, onda stvarno... jedino sto valja je sto radi od 0-24, pa kome zatreba..uzasno su snabdevene te maksi prodavnice. ppzdim svaki put kad udjem u ex-alonso i vidim koliko je to jadno, pa i ono sto ima nestane, i onda nema danima. mislim, zasto nema slatke pavlake? tortilja? nestasica brasna i mleka... valjda ce da padne neka nacionalizacija, da nas resi muka, uzdam se u svevisnjeg :lol:

Link to comment

De, de, uvek se nadje gore. Ko je imao taj napad optimisticne neobavestenosti, pa zalutao u Фамилија supermarket (za sada samo jedan otvoren, na Dusanovcu, ali prete da ce ih biti jos - Zemun je sledeci... ) zna sta znaci dno od samoposluge... cak je i u suterenu. Tri put uzas: UZAS, UZAS, UZAS! Za ponudu, za cene, za uslugu. Forneti sa spanacem (ako nije spanac, onda je soylent green) su slatki, zasecereno slatki, punjeni pileci file je "punjen" jednim listicem sunke i to je to... Toffife 150g kostaju 290 i nesto din, a samo 20-tak metara dalje, kod huljenoga Miska su gotovo upola cene... Osoblje sa apaticnim do neutesnim izrazima lica... Sve vreme se dodatno sekirah zbog njih. Totalna antipreporuka... Iako me niko nista nije pitao, ali duznost mi je da ukazem na negativnu pojavu u samoposluzbi i supermarketingu.

Link to comment
(za sada samo jedan otvoren, na Dusanovcu, ali prete da ce ih biti jos - Zemun je sledeci..
Heh, otvaraju se manje vise po svim iole vecim gradovima u Srbiji.Nego, zna li ko gdje moze da se nadje C. Morgan rum, ali da nije white label?
Link to comment
Toffife 150g kostaju 290 i nesto din, a samo 20-tak metara dalje, kod huljenoga Miska su gotovo upola cene...
E tako i kod mene u kraju konkurencija je nekoliko Visnjica, sto je najskuplji lanac prodavnica u svemiru, kladila bih se da je skuplje i od tvoje Familije. Kad posle tog iskustva odes kod Brnsa pomislis da je sve jeftino. A nije. Maksi je uzasno skup. I nema nista. Zato coveka ne mrzi da ode u Merkator, Rodic, a u Maksi samo ako bas mora.
Link to comment
De, de, uvek se nadje gore. Ko je imao taj napad optimisticne neobavestenosti, pa zalutao u Фамилија supermarket (za sada samo jedan otvoren, na Dusanovcu, ali prete da ce ih biti jos - Zemun je sledeci... ) zna sta znaci dno od samoposluge... cak je i u suterenu.
živi piš od supermarketa. Edited by MaryPoppins
Link to comment
zlatiboracili nadjes svog saplajera sjenickog sira sa gornjim karakteristikama - na kalenicu ih ima barem dvojica da znam.
Hvala za preporuku, na zalost, zlatiborac/sjenicki sam par puta u zivotu nasao u ovoj 'jacini'. Izvor onoga koji trazim vuce korene iz istocne Srbije gde krave nisu prioritetni izvor mleka, pa ni sa sirom nema promasaja, plus zena koja ga je pravila na zalost to sada radi za neke hmm, vise instance :inn:Probacu nekom prilikom na svemogucem Kalencu, mada s N.Bg-a sam pa mi je to donekle demoralisuci faktor.
Link to comment
Hvala za preporuku, na zalost, zlatiborac/sjenicki sam par puta u zivotu nasao u ovoj 'jacini'. Izvor onoga koji trazim vuce korene iz istocne Srbije gde krave nisu prioritetni izvor mleka, pa ni sa sirom nema promasaja, plus zena koja ga je pravila na zalost to sada radi za neke hmm, vise instance :inn:Probacu nekom prilikom na svemogucem Kalencu, mada s N.Bg-a sam pa mi je to donekle demoralisuci faktor.
fakat je da zlatiborac ima odredjene higijenske norme koje ne dozvoljavaju drzanje preterano 'aromaticnog' sira. ali ima jedan lik koji prodaje sjenicki sir na kalenicu, nalazi se u hodniku koji je izmedju prostorije gde se prodaje sir i prostorije u kojoj se prodaje zivina, ima 3-4 kace sa sjenickim sirom i nesto od toga je gotovo nepodnosljivo smrdljivo mada i ja volim jak sir.pored toga ne moras da dolazis na kalenic, zasto ne probas zemunsku pijacu, sjenicka sirna mafija pustila je pipke svoje hobotnice svuda:)ako je hint za sjenicki bio pogresan i ako tipujes na sir iz istocne srbije, na kalenicu ima tezgu jedna mala farma sa kozjim/ovcijim sirom sa suve planine, moze biti da je to ono sto trazis, ali taj sir nije smrdljiv - jak i pikantan jeste ali ne smrdi, mada je izvanredan. takodje u zatvorenom delu vikendom.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...