Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ima je često na Kalencu, što u saksijicama, kao rasad (u onom delu do opštine, gde su cveće i sadnice), što u vezicama (ima tezga sa začinskim biljem, al' ne znam da ti kažem gde je sad tačno, ispremeštali su pijacu skroz - mada, ako pitaš okolo, većina će znati da ti kaže gde je, isto na tu stranu, prema opštini i garaži).

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Pa gde si bio kad sam ja kukao za limunovom travom?!?

 

Jesi li siguran da ne mislis na maticnjak? To valjda kod nas zovu limunova trava.

 

Ja posadio na vreme al je macke unistise. Pre neki dan konacno reprizna sadnja (magarac od postara me ispalio)

 

edit: kad sam ja po Bajloniju trazio limunovu travu gledali su me ko poslednjeg idiota. Izgleda da su ti na Kalenicu sofisticiraniji.

Edited by katamaran
Link to comment
51 minutes ago, katamaran said:

Tantalove. Postar ce tek da mi plati...

 

Al valjda donose dvojica. Jedan predobar i njemu sigurno ne bih da pravim problem cak i da me je ispalio (mada sam siguran da on ne bi) i povremeni dzukac kog mrzi i da dostavi posiljku i da ostavi kartonce. Samo vrati u postu i napise da je sve odradio....

 

Sto je najgore sad sam i zaboravio da sam porucio pa je malo falilo da mi seme ode nazad za Suboticu (na toj gomili su ga na kraju nasli) a vec sam debelo okasnio sa sadnjom jer su mi macketine unisitle prvu sadnju. Posadjeno pre neki dan i cekam da nikne. Al ako na Kalenicu ima i rasad...  Nece se baci.

 

edit: pojma nemam kako samm uspeo da se kvotujem...

 

edit 2: da ne pricam da sam bio 5 puta na Kalenicu u poslednjih nedelju dana :)

 

Odoh sad opet, samo da stavim nesto u kljun. Ako odem gladan zavrsicu opet kod Madzara i to nece na dobro da izadje. Javljam da li sam nasao.

 

edit: cujem grmljavinu i pitam hoce li skoro kisa. Ma neee, sunce, sanse nam da padne kisa.... Taman iznesem bajk i udjem u kucu po telefon i lovu kad cujem novu prognozu. Ipak se natustilo, samo sto nije pala...

 

I pored popizda sto mi promenise prognozu za 10 sekundi resim se da odem al me uhvati grad pre nego sto sam i krenuo. Ici cu kad prodje al osecam da ce se ceo Kalenic razbezati.

Edited by katamaran
Link to comment

sto su dobre mandarine u sop end goovima za 120 dinara ovog vikenda (osnovano sumnjam da nisu mandarine, jer ih ne volim, a ovo voce je bozanstveno. ko neka tandorla, mandorla, krizanac necega i necega). 

Link to comment

Za sada bez limunove trave. Ako ustanem na vreme i ne bude kise probacu i sutra jer jedna navodno ima. Mada su mi iskustva otprilike ko sa Bajlonija (bledo gledanje, pozivanje mame, maticnjak, nesto sto mirise na limun...)

 

Ako nista drugo bar sam se ubedio da konacno uzmem jednu Samsonajt torbicu sto je sacujem vec par dana. Ne mogu vise da vukljam pederusu u ruci kad obucem sorc.Jos samo da se ubedim da ne izgledam ko kreten sa njom :) Bas nesto ima odbojnost. Odavno dobio neku koznu samsonajt na poklon al tek tu ne mogu jer ima kratak kais. Ova ok izgleda i bice mi prakticna

 

Spoiler

Samsonite-tasna_slika_L_70603795.jpg

 

Ako odem sutra moram da se cenjkam sa jednim likom za Bosch mini gedore. Zacepio cenu a ono zatreba jednom u sto godina. Mada onaj kompletic u radnji sigurno osta brdo para.

 

edit: ipak nisu tako skupe

https://shop.bosch-do-it.com/gb/en/toolsaccessories-product/26-piece-screwdriver-bit-and-ratchet-set--34776

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

ta je tasna ikona naseg perioda blagostanja, svedok boljeg zivota, u vreme ante markovica nosile su je zene keve koje su mogle da je se docepaju, bila je apsolutni hit tog doba. zato sam je i prepoznala, a nisam tasna konoser. 

Link to comment

Ja se realno uopste ne razumem. Treba mi neka tasnica ko leba iz prakticnih razloga a meni su manje vise sve zenske...

 

Spoiler

Samsonite-tasna_slika_O_70603803.jpg

Sad i da nije zenska nema sile da se nateram da je turim na rame. Mada meni ovo deluje unisex.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...