Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, hansolo said:

Ma sa kvascem /uopste ta kisela testa/ treba samo par puta zabrljati polako ces osetiti pod rukom kad pocne da biva elasticno. Nije to nesto tesko i bitno je da ima neke masnoce u testu onda bude mekse kad se ispece. Mast je idealna jer ne treba puno staviti a da najbolji efekat na testo. Ja cak mikser mesalicom prvo uradim testo da pusti gluten i postane elasticno, posle moze da se dodaje i jos brasna i ukusa i masnoce i .... Samo kvasac dici sa secerom i ne stavljati soli pre brasna. ... probaj, odusevices se kad skontas da svasta mozes na brzinu da napravis, jer kolko god da je nezdravo, nema nista bolje od toplog testa :)), izdasno je kad neko dodje i mirisi cela kuca :). Kad se prvi put podigne /naraste/ mozes da ga strpas u frizider pa samo otkines deo i nesto napravis, moze da stoji u frizideru bar 4-5 dana u kesi. Samo ga izvadis i ostavis na toplom da opet malo nadodje pa tako dok ne potrosis /kiflice, pancerote, piroske -- sve je to isto testo, moze da se pece, przi u dubokom ulju ../

 

moja ambicija s testom pocinje i zavrsava se na strudli s makom. nikad u zivotu nisam napravila strudlu! jednom cu se odvaziti  :)

 

 

50 minutes ago, nenad said:

meni ova hasina izgleda kao najbolja poslastica u istoriji sveta.   :ziga:

 

 

i meni, a ja sam je i jela :D

 

 

imam utisak da smo mi makoljupci najstrastveniji ljubitelji slatkisa u poznatom svetu i istoriji. jos nisam videla da se neka namirinica tolko obozava ko mak: maka, maka mi dajte, cujem vulina kako grmi: dosao sam ovu strudlu s makom da podelim s vama, i mariju antoanetu: ako nemaju hleba neka jedu strudlu s makom :D  (cokolada je opsti ukus i ne racuna se).

 

inace, imam jos par ideja za drugi nuts-mak adaptaciju poznatih recepata, al kad god krenem da sprovedem u delo pomislim, a zasto, kad je hasina vec savrsena. 

 

Link to comment

evo mojih cupavih ratnika, nadjenih u pecnici kuvarske carice darling pre sat vremena. svih 7 iljada cupavaca su u prirodnoj velicini, dobro ocuvani.

 

WtD3g4V.jpg  

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...