Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

I kakav je rezultat postignut u tim zemljama (dal' da se odmah kandidujem za nekog ministra ili da sačekam još malo) ? Bold se odnosio na pojačano hapšenje i kažnjavanje dilera. Mada, sve je to nekako previše naivno kada je vrlo jasno da postoji jaka sprega država-veliki dileri. ne znam zašto neko počinje da se drogira. Sasvim sigurno su lični problemi na prvom mestu, ali možda ima i nekog ko misli da je kul.
ma samo sam pitala, najozbiljnije, posto je to vrlo cest pogled (ne na drogu, nego uopste 'zabranjeno voce')a za ministrstvo cemo se dogovoriti. pa, uglavnom se ta supstitucijska terapija daje najtezim zavisnicima, u terminalnoj fazi, i sa njima daje solidne rezultate, u smislu drustvene kontrole, sto je i jedino sto se time postize.
Po cemu je to alkohol toliko razlicit od ostalih droga? Etanol jeste i sam psihoaktivna supstanca koja moze da izazove zavisnost i koji predstavlja ogroman problem u drustvu. Razlika je samo u tome sto ga ne diluju dileri, vec ga ima u slobodnoj prodaji (a trebalo bi u specijalizovanim radnjama sa ostalim drogama slicne jacine). Kakvo li je to tek drustveno licemerje kad ukazuje na opasnosti narkomanije a istovremeno je alkohol, kao jedan od najvecih uzrocnika nasilja u porodici i van nje, u potpunosti drustveno prihvacen. Uvek se tad setim nekih oceva-alkosa kako bauljaju i zale se na sinove koji duvaju a majke samo prevrcu ocima. Dno dna.
i sta sad?a. heroin ne deluje isto kao alkoholb. jeee, otkrio si toplu vodu da operisemo po drustvenim konsenzusima.
Hajde onda da smanjimo nus-produkte te zavisnosti, kao sto je kriminal.
sta vam znaci to 'pratece pojave', 'nus-produkti', 'asociranost'? mislim, kako ste uspeli tako odlucno da razdvojite elemente celokupne slike, i na kojoj osnovi ste zasnovali to? (u principu, to spada u kategoriju tzv. drustvenih patologija cija se simptomatologija ispoljava u vise domena)
jesil gledo trainspotting?
:lol:
Link to comment

Zashto je drushtveno neprihvatljivo da se neko bode u venu i time shalje poruku deci da je unishtavanje sopstvenog organizma u redu, a drushtveno prihvatljivo da se neko bode na druge nachine i time shalje poruku deci :wub: :wub: :wub: da je jedan sushtinski neprirodan chin u redu? Mozda sam se loshe izrazio da je uskracivanje nekom prava da zivi kako vec smatra da treba, a u drugom stavljanje tog prava ne na prvo mesto, nego na jedino mesto, licemerno. Pre je diskriminatorsko.Drushtvo treba da gleda svoja posla. Ako vec ne moze, moze da se angazuje i pomogne onima kojima treba pomoc, a toga, "hvala" Bogu, uvek ima da se presipa.

Link to comment
Malo je besmisleno a i neostvarivo da se država više brine o zdravlju pojedinca od njega samog. Država bi trebalo da omogući edukaciju o posljedicama korištenja narkotika i spriječi njihovu distribuciju onima koji nisu sposobni da pravilno prosuđuju. Zabrana odraslim, psihički zdravim osobama niti je moguća(što je očigledno) niti ima osnov i opravdanje, pod devizom "država zna šta je dobro za tebe".
U kom ste bre vi ljudi fazonu? Cedo predlaže set mera koje će se ostvariti nikada, a sada kao kontra dolazi ovakva ideja.
Link to comment
Zashto je drushtveno neprihvatljivo da se neko bode u venu i time shalje poruku deci da je unishtavanje sopstvenog organizma u redu, a drushtveno prihvatljivo da se neko bode na druge nachine i time shalje poruku deci :wub: :wub: :wub: da je jedan sushtinski neprirodan chin u redu? Mozda sam se loshe izrazio da je uskracivanje nekom prava da zivi kako vec smatra da treba, a u drugom stavljanje tog prava ne na prvo mesto, nego na jedino mesto, licemerno. Pre je diskriminatorsko.Drushtvo treba da gleda svoja posla. Ako vec ne moze, moze da se angazuje i pomogne onima kojima treba pomoc, a toga, "hvala" Bogu, uvek ima da se presipa.
Evo dva (ako ih prodjesh postavicu i vishe) pitanja koja ce ti mozhda pomoci da uvidish koliko paralele koje povlachish nemaju smisla, poshto kao zajednichko vidish samo bockanje:Shta radi narkoman, a shta homoseksualac kada nema mogucnost da uprazhnjava svoju potrebu?Koliko zavisnost a koliko homoseksualnost utiche na sposobnost choveka da obavlja posao?edit:greshka u drugom pitanju + prochitaj knjigu: "Mi deca sa kolodvora Zoo" Edited by cedo
Link to comment

imam utisak da neki promisljeni likovi na topiku, u svom pravednom zanosu, zastupaju konsternirajuce stupidnu ideju kako (i) ujdo treba dekriminalizovati. ishod takve ideje opredmecen u bilo kojem drustvu, bio bi imanentni kolaps istog.

Link to comment
U kom ste bre vi ljudi fazonu? Cedo predlaže set mera koje će se ostvariti nikada, a sada kao kontra dolazi ovakva ideja.
Pa, b'ate, š'a znam u kom sam fazonu.Jel imaš neku konkretnu tezu koja ti smeta i o kojoj želiš nešto da kažeš ili je maksimalan domet ovaj "ša ti meni šta je" pristup?
Link to comment

Zajednichko im nije bockanje, zajednichko im je verovatno zelja da im nijedno premudro chedo ne govori shta je dobro ili loshe po njih. Narkoman pati, onako fizichki; homoseksualac isto pati, onako emotivno :(. I ja inache sad patim :(.Koju potrebu?

Link to comment
U kom ste bre vi ljudi fazonu? Cedo predlaže set mera koje će se ostvariti nikada, a sada kao kontra dolazi ovakva ideja.
Shta ti vidish kao sveobuhvatno reshenje koje bi pomoglo da se umanji broj zavisnika i negativne posledice koje ista uzrokuje?Ako neshto izgleda nemoguce iz ove perspektive, to ne znachi da tome ne treba tezhiti.
Link to comment
Zajednichko im nije bockanje, zajednichko im je verovatno zelja da im nijedno premudro chedo ne govori shta je dobro ili loshe po njih. Narkoman pati, onako fizichki; homoseksualac isto pati, onako emotivno :(. I ja inache sad patim :(.Koju potrebu?
Editirao sam drugo pitanje. Izvini.Odgovor na prvo nije tachan ili barem ne potpuno. Odgovor je: narkoman krade, a homoseksualac masturbira.Proguglaj malo i vidi da li su narkomani najcheshci izvrshioci krivichnih dela kradja.edit: Stalno u zoni kriminalaŽelja za drogom, koju zavisnik razume kao svoju potrebu (lažna potreba ili pseudopotreba), i strah od apstinencijalog sindroma čine da narkoman veruje u to da mora svakodnevno doći do svoje količine droge, a to znači i do određene svote novca, koja na mesečnom nivou postaje značajna (od 500 do 1.000 evra). Razvoj događaja je kod većine narkomana takav da prvo potroše svoj novac, zatim prodaju svoje stvari, a kada više nemaju šta da prodaju, potkradaju roditelje. Kada ni to više nije moguće, počinju da se okreću spoljašnjim „izvorima prihoda”. Drugim rečima, većina narkomana se „iz nužde” (kako bi rekao Spasilac) angažuje u kriminalnim aktivnostima. Sasvim je drugačiji tok događaja kada već formirani kriminalac počne da uzima droge i postane narkoman. U svakom slučaju, sklonost ka kriminalnim aktivnostima postaje obavezni deo narkomanske društvene uloge i narkomanske persone. Edited by cedo
Link to comment

Lyckety Splyt:Ukoliko sam dobro razumeo, ti predlažeš da se legalizije svaka vrsta droge (osim onima koji nisu u stanju da pravilno rasuđuju).Cedo:Ne vidim nikakvo sveobuhvatno rešenje. Dok mi nečemu težimo deca umiru, znači treba spasavati živote tih nesrećnika u međuvremenu.

Link to comment
Ne vidim nikakvo sveobuhvatno rešenje. Dok mi nečemu težimo deca umiru, znači treba spasavati živote tih nesrećnika u međuvremenu.
I ja mislim da treba.Ono shto ne treba, ne treba dozvoliti regrutaciju josh vishe novih zavisnika.A ako kazhemo da se droga mozhe kupiti u apoteci (na recept), bez ikakove druge akcije, mnogo tezhe cemo objasniti deci (da, deci ObiW, Venom,...) da ne treba da uzimaju drogu.
Link to comment
Editirao sam drugo pitanje. Izvini.Odgovor na prvo nije tachan ili barem ne potpuno. Odgovor je: narkoman krade, a homoseksualac masturbira.Proguglaj malo i vidi da li su narkomani najcheshci izvrshioci krivichnih dela kradja.
I broj narkomana bi naravno sky rocketovao da se droga legalizuje. Lepak je 100% legalan, pa ne vidim da pravi, zdravi i chestiti radni ljudi trchkaraju naokolo sa kesom preko glave. Zar ti je tako teshko prihvatiti da nismo svi stoka kojoj ti treba da ukazesh na put?Odgovor na prvo nije tachan ili barem ne potpuno. Odgovor je: narkoman krade, a homoseksualac masturbira.Izvini, ali ovo ti je inache potpuna besmislica. Prichali smo o slanju poruke; tvoje ideje me samo neodoljivo podsecaju na one standardne udave: "ne zelim da moje dete vidi da je homoseksualizam prihvatljiv, jer ce i samo postati homosekusalac".Zakasnio si jedno 25 godina s idejama. Malo, malo, pa naletim na neki tekst koji poziva na ukidanje "War on Drugs" kao gotovo komichno neuspeshne akcije.
Link to comment
I broj narkomana bi naravno sky rocketovao da se droga legalizuje. Lepak je 100% legalan, pa ne vidim da pravi, zdravi i chestiti radni ljudi trchkaraju naokolo sa kesom preko glave. Zar ti je tako teshko prihvatiti da nismo svi stoka kojoj ti treba da ukazesh na put?Odgovor na prvo nije tachan ili barem ne potpuno. Odgovor je: narkoman krade, a homoseksualac masturbira.Izvini, ali ovo ti je inache potpuna besmislica. Prichali smo o slanju poruke; tvoje ideje me samo neodoljivo podsecaju na one standardne udave: "ne zelim da moje dete vidi da je homoseksualizam prihvatljiv, jer ce i samo postati homosekusalac".Zakasnio si jedno 25 godina s idejama. Malo, malo, pa naletim na neki tekst koji poziva na ukidanje "War on Drugs" kao gotovo komichno neuspeshne akcije.
Ja ovde diskutujem, i iznosim svoje mishljenje. Nikome ne ukazujem na pravi put.Boldovano ti je skroz bez veze, tako da, ne bih te/sve kojima ukazujem na put zadrzhavao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...