Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, Zverilla said:

nije bas cokolada, ali ne nadjoh bolju temu od ove..

 

bozicni keksi iz srednje evrope, oplatky kolonada - odlicni!!!

img_kulate.png

lep ukus fila, super tekstura, nisu previse slatki

uh, pametnija polovina to stalno donosi iz češke

pakao

Link to comment

juče mi priča kolega kako je smislio šta da kupi koleginici za rođiš, neke češke "kolače"... imamo bivšeg kolegu koji se iselio u češku i svaki put kad dođe u posetu donese im u njihov kanc da se počaste i oni svi padnu na dupe. i sad ide zona sumraka, i gde ćeš to da nađeš da kupiš? ima da se kupi u beogradu, samo u amanu :huh: koštaju oko 800 dinara, nije baš veliko pakovanje

ako dobijemo povišetak pred novu godinu, probaću

ovo

9245-1_marlenka-nugety-orechy-235g-m.jpg

Link to comment
4 hours ago, Zverilla said:

nije bas cokolada, ali ne nadjoh bolju temu od ove..

 

bozicni keksi iz srednje evrope, oplatky kolonada - odlicni!!!

img_kulate.png

lep ukus fila, super tekstura, nisu previse slatki

 

Meni ovo baš bezveze :unsure:

Link to comment
11 minutes ago, slepa živana said:

juče mi priča kolega kako je smislio šta da kupi koleginici za rođiš, neke češke "kolače"... imamo bivšeg kolegu koji se iselio u češku i svaki put kad dođe u posetu donese im u njihov kanc da se počaste i oni svi padnu na dupe. i sad ide zona sumraka, i gde ćeš to da nađeš da kupiš? ima da se kupi u beogradu, samo u amanu :huh: koštaju oko 800 dinara, nije baš veliko pakovanje

ako dobijemo povišetak pred novu godinu, probaću

ovo

9245-1_marlenka-nugety-orechy-235g-m.jpg

ima više vrsta, imaju i mala pakovanja kao onaj bivši tako, to je 150 dinara, i sve je vrhunsko

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, mraki said:

Pa šta je unutar Kolonade, pakovanje ništa ne kaže? :unsure:
Marlenku sam probao, ali ne ovo, već kao neka torta…

 

veoma tanke vafle i unutra krem, naslagano kao napolitanke

ali drugacija struktura i vafli i krema

 

edit: ovde se bolje vidi
front_fr.3.full.jpg

  

11 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Meni ovo baš bezveze :unsure:

bas ove ili generalno takve vafle?

ja sam jeo neke iz nemacke koje izgledaju veoma slicno (mislim da je pakovanje bilo roze), bile su grozne i preslatke

Edited by Zverilla
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Zverilla said:

 

veoma tanke vafle i unutra krem, naslagano kao napolitanke

ali drugacija struktura i vafli i krema

 

edit: ovde se bolje vidi
front_fr.3.full.jpg

  

bas ove ili generalno takve vafle?

ja sam jeo neke iz nemacke koje izgledaju veoma slicno (mislim da je pakovanje bilo roze), bile su grozne i preslatke

 

Bas te, komšinica donela sa nekog puta po Poljskoj. Ona ih čak drži u frižideru pa jede tako.

  • Hvala 1
Link to comment

kad smo kod inostranih slatkisa..bili smo u Rumuniji i iznenadjujuce su im manje slatki slatkisi.. od ovog naseg otrova i tri puta...a jeli smo prosek,ono sto je bilo da se kupi u jedinoj prodavnici u planinskom selu..misim spektakl  jedenja napolitanke a da ti ne ispadaju  oci i ne pecete grlo od  secercine..

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, ivy said:

kad smo kod inostranih slatkisa..bili smo u Rumuniji i iznenadjujuce su im manje slatki slatkisi.. od ovog naseg otrova i tri puta...a jeli smo prosek,ono sto je bilo da se kupi u jedinoj prodavnici u planinskom selu..misim spektakl  jedenja napolitanke a da ti ne ispadaju  oci i ne pecete grlo od  secercine..

 

Ušla ja pre neki dan u jednu našu dosta veliku radnju u Ofenbahu, reko kad sam već na SFRJ podrucju, puna raznih slatkiša koje pamtim...minjoni, rum kasato, ne znam šta još - stavili mi osmeh na lice. Malo se i obradovah, ali kad sam pogledala sastav - sve palmino ulje i n vrsta šećera. Kupila samo rahatluk, a ni to nije blizu dobro onom "svežem", no hajde da imam koji zalogaj.

Link to comment
21 hours ago, slepa živana said:

juče mi priča kolega kako je smislio šta da kupi koleginici za rođiš, neke češke "kolače"... imamo bivšeg kolegu koji se iselio u češku i svaki put kad dođe u posetu donese im u njihov kanc da se počaste i oni svi padnu na dupe. i sad ide zona sumraka, i gde ćeš to da nađeš da kupiš? ima da se kupi u beogradu, samo u amanu :huh: koštaju oko 800 dinara, nije baš veliko pakovanje

ako dobijemo povišetak pred novu godinu, probaću

ovo

9245-1_marlenka-nugety-orechy-235g-m.jpg

nikako ne probavaj! droga je to! 

 

pre nekog vremena umal da bankrotiram zbog marlenki, tada sam odlučila da naučim da pravim medovnik, al sam srećom zaboravila na tu odluku. 

  • Haha 1
Link to comment



 
Ušla ja pre neki dan u jednu našu dosta veliku radnju u Ofenbahu, reko kad sam već na SFRJ podrucju, puna raznih slatkiša koje pamtim...minjoni, rum kasato, ne znam šta još - stavili mi osmeh na lice. Malo se i obradovah, ali kad sam pogledala sastav - sve palmino ulje i n vrsta šećera. Kupila samo rahatluk, a ni to nije blizu dobro onom "svežem", no hajde da imam koji zalogaj.


Isto, turska radnja u Rimu a imaju i balkanskih stvari. Papreno malo a i slab izbor, uzeo jedan Evrokrem radi reda, teglu Podravkinog ajvara, bugarski suncokret i našao odličnu Jordansku halvu sa pistaćima. Umalo duzmem i rumunsku kruškovaču ali nah... Od ratluka kosovski najjeftiniji, Rosa neka

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

u drugim vestima, soko štarkove dražeje sa lešnikom ili tako nešto (bela, crna i ruby čokolada), uopšte nisu loše, kao i one sa pomorandžom. 

trenutni hit su mi ipak nove čoko dražeje sa liofilizovanom malinom, izgledaju kao ove na slici (koje su premier, ali isto su take) 

 

10-lio-malina-mlecna.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 4 months later...

Pionirova Galeb cokolada 200 gr sa celim lesnicima je odlicna, jedna od najboljih domacih ikad. Jeo je prvi put gladan nocas oko pola 3, ali evo i sad uzeo i isti utisak, znaci nije bilo do gladi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...