Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

da prostite, haljina jeste super, ali je krojena za cure sa grudima. ovim manekenkama bas uzasno stoji, tacno se vidi da je kroj tj da su usitci pravljeni za malko jacu ispunjenost. 

beta, probaj 'aljince pre nego je kupis, a ukoliko sijes, to nece biti problem (svaka snajderka ce lepo ukrojiti taj deo)!

 

 

ps. meni trebaju predlozi za letnju koznu torbu, hoce moj misa da mi je pravi, ja u novom sadu znam mesto gde imaju najveci moguci izbor koze, samo nemam ideju kakvu bih torbu :D. mislim, generalno misa moze da mi napravi onako neku tipa rucni rad, ne mogu sad da izmisljam one malecke ili neke sto se prave kao industrijske, dakle, onda mora biti malo robusnija i da se bas vidi da je handmade.

Link to comment

ajd probaj da nadjes fotku. molim te! meni kod tih tzv ''tote'' bags najbitnija proporcija rucki, razmak istih u odnosu na ''sirinu'' torbe. a generalno, mozda je bzvz da tu tote bags pravim kod handmade majstora. one su generalno jako jednostavne, mozda steta da svoj kredit kod mise iskoristim na tako jednostavnu torbu?

mozda? :-)  

Link to comment

Sta ljudi siju od svile? Imam 28m razne svile jer sam u Indiji kupovala svilu ko obuzeta "jer je jeftinija nego u Evropi" kao da sam ja u Evropi patila sto nemam silnu svilu. I od 2015 ta svila stoji tamo u ormanu u kesi u kojoj sam je i donela. E da, a najbolje od svega sto sam tamo isto bila pomerenog stanja svesti i kupovala sto sareniju svilu. :huh:

banarasi_saree_in_dark_pink_colour-wedbt

 

shangrila-varanasi-weaves-silk-sarees-av

 

Evo, ovakvi su to dezeni. I sta ja s tim da radim dok ne postanem zena?

Link to comment

ja bih shila suknje dugachke (ravne ili A), chak i sakoje ili neshto nalik, za odvojeno.

 

dodushe za taj tekstil zelela bih i da sam visoka 4 ipo metra. ili da me ljudi tako vide :)

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

darling, super je ta mandarinina torba/ruksag. ali je zahtevna za rucno izvodjenje, dakle, otpada taj model....;-( 

a evo nekih etro haljinica za majdej,  on uvek koristi jako sarene materijale, pa mozda nesto uspes da iskombinujes (za vecinu haljina je jako bitno da li ti je ta svila santung, kruta, grež, koja je teška i lepo pada, ili muslin svila koja je lagana i podesna za leprsave modele, ali koji su onako plazni. zapravo, sigurno ima jos vrsta ali ove su nekako najcesce.)

a i svi oni plazni modeli tunikica (bez krojenja, samo uhvaceno da bi se dobrio prorez za ruke..) mislim da dolaze u obzir za te indijske svile

 a da, to sto kaze buba, i to je super ideja. cak mozes i obicnu ukrojenu haljinicu do kolena i sakoic, bolero.... nesto tako

Edited by nezvanova
Link to comment

ma ja bi da bude malo specificnija od ceger tipa torbe. zao mi da ''trosim'' misu na taj tip, jer nema neke specificnosti... eventualno one sto sam kacila, sa googla, koje su malo robusnije... ali svakako sportskiju neku torbu, sa ''autrskim'' pecatom majstora xaxaxaxaxa

 

ili ovakav neki fazon

Link to comment
46 minutes ago, beta kentauri said:

ja bih od te božanstveno šarene svile šila haljine. sad mi je žao što sebi nisam donela iz indije. 

Mene je malo ukenjalo da sam dosla do Varanasi svile, a o istom boravku i cuvenog Laknau rucno vezenog zorzeta. S tim sto taj sari od tog zorzeta sa svakim cveticem rucno vezenim necu da diram i ostace u forni sarija da imam kad mi se nosi sari.

44 minutes ago, gospa buba said:

ja bih shila suknje dugachke (ravne ili A), chak i sakoje ili neshto nalik, za odvojeno.

 

dodushe za taj tekstil zelela bih i da sam visoka 4 ipo metra. ili da me ljudi tako vide :)

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Ne mogu ja da nosim dugacke suknje nikada. Grozno mi stoje sa sve ova moja 4 i po metra. Mozda bi prosao sako od ovog ciklama, posto ima jedno 15cm sirine zlatnog veza celom duzinom materijala, pa da se taj vez uslika na kraju rukava i mozda po dzepovima. I samo tuda, sve ostalo da bude klot ciklama. A sta cu ispod toga da nosim, evo ne znam. I moram brzo da reagujem, pa da stignem da uzmem na rasprodaji ove court shoes na slici da uklopim. Ima da budem ko Super Sneki! 

UK_AW17_CC_BIANCA_WARMGOLDb?w=1000&img40

32 minutes ago, nezvanova said:

darling, super je ta mandarinina torba/ruksag. ali je zahtevna za rucno izvodjenje, dakle, otpada taj model....;-( 

a evo nekih etro haljinica za majdej,  on uvek koristi jako sarene materijale, pa mozda nesto uspes da iskombinujes (za vecinu haljina je jako bitno da li ti je ta svila santung, kruta, grež, koja je teška i lepo pada, ili muslin svila koja je lagana i podesna za leprsave modele, ali koji su onako plazni. zapravo, sigurno ima jos vrsta ali ove su nekako najcesce.)

a i svi oni plazni modeli tunikica (bez krojenja, samo uhvaceno da bi se dobrio prorez za ruke..) mislim da dolaze u obzir za te indijske svile

 a da, to sto kaze buba, i to je super ideja. cak mozes i obicnu ukrojenu haljinicu do kolena i sakoic, bolero.... nesto tako

Meksa je ova Varanasi svila od Santunga, ali nije onako mekana kao svila od koje se prave svilene kosulje i koja je idealna za ove haljinice sa kasmir sarom. 

Link to comment
2 hours ago, beta kentauri said:

ja bih od te božanstveno šarene svile šila haljine. sad mi je žao što sebi nisam donela iz indije. 

pm za mayday : e jel bi prodala oni svilu što ti ionako skuplja prašinu?

 

pm za betu : imam super svilu na prodaju, original iz indije, cena povoljna 

 

:naughty:  bizmis 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...