Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

beta, evo jedan sladak model sa net-a-portera

https://www.net-a-porter.com/rs/en/product/757072/The_Great/the-popover-checked-cotton-dress

malo je ozbiljniji i mozda vise prolecni no zimski. a takodje je i manje zgodan za kombinacije od onih sto ti je darling predlozila... :-)

 

inace, ja se secam onih modela mirjane maric koje je radila za jugoeksport, bile su to divne, divne haljine od karirane santung svile i mnogo su dobro izgledale (tih nekih osamdesetih godina kada ih je pravila :-) kasnije je i vivijen vestvud imala neke ektravagantnije i glamuroznije modele (iz kolekcije anglomania) od karo svile i bas su mi se svidjali. 

https://www.google.rs/search?q=plaid+dress&biw=1024&bih=507&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjD_KvdktTRAhUJMJoKHb6fAncQ_AUIBigB#tbm=isch&q=plaid+dress+anglomania+vivienne+westwood

 

 

 

 

Link to comment

Darling , ove karirane,  model za devojčice,  mogu da nose samo tanjušne žene bez sisa, ostale u tome izgledaju kao kuvarice u  menzi , fali kecelja :P E sad Beta nek se ne izjašnjava kom modelu žena pripada  zbog nazočnih muških kreatora i stilista ;)

Naobarot ovo bih čak i ja mogla nositi ;)

http://www.stylehive.com/bookmark/vivienne-westwood-180029-plaid-dress-711822

 

Ona sa reklame je već potpuna divota, šila sam nešto slično od neke sivobele svilalan mešavine, toliko je nosim da su joj se pohabali neki ukrasni štepovi pa je krpim -_- Dakle nešto golubije sivo predlažem.

nezvanova, da, da, sećam se i ja tih modela M. Marić, bilo je u  moje studentsko doba i bile su mi preskupe. Onda se na  jednoj novoj godini tip koji mi se obaška dopadao smuvao sa nekom vaspitačicom koja je došla u toj haljini iako sam ja bila u crnim farmerkama koje su mi stajale najbolje u svijet. Od tad mrzim Mirjanu Marić i nisam joj ušla u radnju ni kad sam imala para <_<

Link to comment

hvala devojke, divne ste!

 

darling, biće nešto slično ovom što si ti okačila jedino sa definisanim strukom.

 

ja bih volela da mogu da kupim gotovu haljinu ali ...

zato šijem ili kupim pa mi krojačica prepravlja.

 

sećam se butika m.marić ali nikada u njega nisam ušla.

njeni modeli mi nisu bili interesantni u vreme mojih strudentskih dana.

nemam pojma šta se sa njom desilo.

Edited by beta kentauri
Link to comment

sve sijete! 

 

 

gde je posle zavrsila ta mirjana maric, sta je bilo s njom? (izvini, ljutko, ako ovim pitanjem cackam stare rane :D)

Pročitala sam prvo sve sijate :lolol:  i zasijala    ko da sam odabrana da šijem kod Šanelove  u najmanju ruku :) Ja znam d ašijem i dugo sam šila sama sebi pa mi je onda dosadilo, imala sam šnajderku u Užicu kao i Nezvanova  zlatnih ruku, onda mi je isto tako dosadilo da čekam na red jer se letnja haljina uglavnom šila  u sred zime i stalno su bil eneke svadbe gde su joj plaćali  da uzme preko reda i tako...opet sam se dohvatila makaza  i igle, šta skrpim skrpim meni i bratanicama  nije loše.

 

Ma kakve stare rane Darling, to bi spadalo u temu kojim  smo sve budaletinama  bili zaneseni  kad smo bili mladi i bez kriterijuma :ph34r: Mogla bih da napišem studiju slučaja i potkrepim  dobrim primerima što svojim što   iz bliže prijateljske i rodbinske okoline . Jednom smo nas nekoliko napravili ispovedno veče na temu  kad su godine prošle, bilo je smehotresno.

MM haljina se udala za  tog  sa kojim se smuvala te večeri i i dalje su u braku iako je on varao  gde god  i kad god  je imao prilike. Ja sam ga ponekad da nahranim sitnu zlobu kad se sretnemo pitala dal je i dalje u braku sa onom što se sa 23 obllačila ko žena . Jer sa 23 godine u to vreme  nositi haljunu MM je  meni bilo to, oblači se ko žena   bez obzira koliko je haljina lepa.

 

Nego ste me  sa tim kockastim modelima  i V Westwood sad bacile u potragu za ikakvim krojem , sam se zapalila za  ove suknje i  mogućnošću da suknju nastavim u haljinu recimo. Mnogo mi se svidja al mnogo

https://www.pinterest.com/pin/203647214369645701/

Edited by ljuttko
Link to comment

aaaaaaaaaaaaaaaaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :) 

ja se pitala gde je nestala prava mirjana maric :)))))))) ali i ova prica je jednako uzbudljiva :)))

 

to je, da, bila odeca za zene, al meni ostala u secanju kao pojam luksuza u ono doba: butik mirjane maric, kozna jakna mirjane marica, haljina mirjane maric. i sad mi je super kad razmisljam o tome za koga znam u stvarnom zivotu da je nesto kupio tamo, to su bile neke cerke porodicnih poznanika zemljaka, ciji su roditelji s osnovnom skolom dosli iz kamernjara u veliki grad, zaposlili se ko prodavci u kiosku, skucili se, lepo ziveli, skolovali cerke i eto, i iz radnicke klase mogli deci da priuste koznu jaknu mirjane maric. kakva zemlja :)) 

 

secam se i centra za savremeno odevanje, pri centrotekstilu, na primer. tu je vec bilo haljinica i za nas mlade za kojima sam ceznula...

 

super je ova tvoja karirana suknja. pa sam nastavila da skrolujem i naletela na ovu divotu:

 

8634168e4dbb06b823c656c87689109e.jpg

 

ja sam rodjena za ovu aljinu. i odakle ja sad da krenem ako ocu da mi neko sasije takvu, i gde da zavrsim? da li je ovo moguce izvesti u domacoj radinosti? recite mi, pliz, vi sto imate iskustva. i sto sijate :)

Link to comment

evo poslednjih vesti o mirjani (sad mi je zao sto nisam videla tu izlozbu, verovatno je bio pravi povratak u proslost videti sve te njene stvarcice iz 70tih i 80tih).. najavila je da ce penzionerske dane provoditi kod cerke u americi, verovatno je sada tamo :-)

ja naravno nisam nikada imala nista njeno, u vreme kada je njena odeca bila moderna i aktuelna, ja sam se sasvim drugacije ''nosila'', a moram da priznam da me njene kozne kreacije, koje su bile pravi hit medj' postenom birokracijom, nikako nije dojmila. to je tada bilo tako uzasno mediokritetski, pogotovo u malom gradu kao sto je moj, gde su sve sluzbenice u opstini npr imale tasnu ili jaknu od MM. pa mislim, stvarnooooo ;-)  no, na svadbi moje sestre, neka njena rodjaka je imala prelepu haljinu iz dva dela od karo santung svile jednostavnog kroja, no savrsenu zaista. sem sto je ona bila vrlo sik i lepa zena, njoj je to divno i stajalo pa mi je to ostalo u secanju... istina, i tetka moje najbolje drugarice je stalno nosila nesto mirjanino iz jugoeksporta, neke njene divne svilene haljine koje bi mogle i danas da se nose, kao neki komadi poznatih dizajnera koji nikada nisu previse ''demode''...

a sto se tice sivenja ove haljine, mislim da nije nemoguc poduhvat da ti je sasije neka dobra krojacica, moja je npr sila sve ove stvari, pa joj sigurno ni ta haljina ne bi bila problem... a sigurna sam da i u beogradu ima odlicnih krojacica. mozda pre da vidis kod modelarki koje rade po pozoristima, one su sve uglavnom osposobljene za izradu najzahtevnijih modela, a verovatno ipak nisu bas tako skupe kao neke kreatorke (kojima uglavnom i siju takve zene). ja imam jednu drugaricu koja se time bavi, ali zaista se ne bih usudila da ti je predlozim jer znam da je sem kvaliteta sivenja i cene, bitno jos mnogo drugih stvari u komunikaciji sa krojacicama (gde stanuje, karakteri, smaranja, pusenje, tacnost itd) a i ja sama nemam nikakva ''sivaca'' iskustva sa njom... :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

Meni se sve ove haljine koje liče formom na one balske damske davnašnje jako dopadaju. cenim da bi svaka modelarka za kostime iz tog doba umela da uradi. nego hajd se skupimo nas 5 sa parama i kupimo jednu da skinemo mustru, posle umnožavati, samo nebo je granica ;)

Pajz što ti je podsvest Darlingova , dala sam se u prisećanje lično i personalno  a MM mi promakla ispod radara :D Ja sam vrlo nevolela njene kožne komplete  i torbe, sve one crne i braon , i sad kad ih vidim na nekom malo mi se smrači al fakat su bile kvalitet kad ih još nepohabanih ima za videti. Nego,  imam ja jedan kožni kaiš- kad sam položila poslednji ispit ujak me odveo u Jugoeksport i insistirao da mi kupi  nešto računajući da dolazi vrme da od mene postane bizmis čovek, krenuo je od jakne, ja sam se izmicala ka vratima, navalio na torbu. Prodavačica je iznosila i iznosila modele, ja sam gledala kao tupson i njoj sigurno tako i izgledala, u skroz hipi fazi sa prebačenom nekom torbicom napravljenom od vojničke  pa vezeno. Moj ujak je bio u to vreme u četrdesetim godinama gospodin čovek  i faca jedna beogradska plus pun para , ja sam ga oslovljavala uvek porodičnim nadimkom i ko zna šta je ta žena mislila o našoj relacijii kad je  navalio da mora da mi nešto kupi i nije odustajaoo  Uzmite bar kaiš gospodjice - uhvatila sam se na kraju za kaiš :D , ona je imala zaverenički osmeh kad je ujak galantno platio ameriken karticom a ja sam ga tu pred kasom poljubila i rekla e ujak fala, namuči me , mama će se ljutiti  i zbog ovoga. Pamtim facu prodavačice i danas . Kaiš sam iznosila pošteno.

A sebi sam sama  sašila 2 kožne uske  suknje od crne velur kože  godinu dana kasnije al to je druga priča :)

Link to comment

sve može da se sašije.

važno je da imaš strpljenja i da znaš šta hoćeš.

 

 

 znam da je sem kvaliteta sivenja i cene, bitno jos mnogo drugih stvari u komunikaciji sa krojacicama (gde stanuje, karakteri, smaranja, pusenje, tacnost itd)

 

potpuno se slažem.

darling ukoliko hoćeš mogu da te povežem sa ovom mojom.

 

što se tiče kožnih tašni MM, imala je moja majka jednu crvenu. nikada ništa groznije nisam videla. jeste da je koža bila prelepa ali em crvena em model idiotski. moja majka nikada nije bila žena za crvene tašne.

sa zadovoljstvom sam je zavrljačila. juče se setila te tašne kad sam joj spomenula butik MM u knezu.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...