Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

zaboravljeni slatkis - Sutlijas ili Krema od rize :500ml mleka500ml slatke pavlake250gr pirinca arborio, onaj za rizoto150 gr secera, cassonada - braon secerjedna mahuna vanile isecena uzduznokuva se 20-ak minutapirinac se ne raskuvaskine sa vatre i poklopi pa ostavi da odstoji 10-ak minutaodlicno se kombinuje sa svezim vocem za dorucak, na primer

Link to comment
TomKaSet.gifTomYumSet.gifGreenCurrySet.gifRedCurrySet.gifThai iz kesice! kitovi sadrze SVE zacine potrebne za 2-3 obroka. samo dodati piletinu i/ili tofu, povrce i pirinac, nudle...gotovo za 5 minutaupozoravam prijatelje i poznanike da umesto 200gr kafe od sad donosim Aromax Interplus kesice :)
Link to comment

juneće šnicle za početnike - dobro idu uz pirinač koji smo učili da kuvamo pre mesec dana800-1000g junećih šnicličaša piva 2dlčaša soka od paradajza -2dlpola čaše ulja - 0.5 dl so, biber, sitno seckan beli lukmalo brašnašnicle izlupati, posoliti, ovlaš posuti brašnom, otresti višakpoređati u pleh ili neku vatrostalnu posudu, naliti mešavinu piva, soka i ulja, posuti belim lukom i pobiberiti.pokriti aluminijumskom folijom. dobro ušuškati.peći u rerni pola sata na 200o C, smanjiti temperaturu na 150o i krčkati još sat i po.(jedino jelo osim spanaća u koje stavljam brašno, bez njega ne valja).

Link to comment
  • 2 weeks later...
TomKaSet.gifTomYumSet.gifGreenCurrySet.gifRedCurrySet.gifThai iz kesice! kitovi sadrze SVE zacine potrebne za 2-3 obroka. samo dodati piletinu i/ili tofu, povrce i pirinac, nudle...gotovo za 5 minutaupozoravam prijatelje i poznanike da umesto 200gr kafe od sad donosim Aromax Interplus kesice :)
Jao nadam se da su ti malo bolji. Ima toga i po BG-u (ali su bas losi). Van Srbije sam nasao neke koji su mi bili OK neko vreme, ali posle odredjenog trenutka mi se toliko smucilo, da mi je gadno kad samo pomislim na miris (patke :lol: ). Doduse, nisu bili preterano skupi, mada su i takvi bili 5x bolji od onih koje sam kupovao u BG-u.Dobije se i testenina i jos jedna srecna okolnost je sto ne mora da se kuva al dente.
Link to comment

Thai kesice su super zato sto su svi zacini prirodni samo su u lepoj meri pakovani pa imas taman koliko ti treba. suve papricice, citronela, galanga, kaffir lime listici (gde li je sherman da googla :)samo je kokosovo mleko u prahu.

Link to comment
Blanširaj pa stavljaj.
ko sa velikim paradajzom, znaci? superkul, bice aldentea i za zimu.
Daj pelcer, jbt.
moz da biras, ceri, jalapeno, manzano, jagode, zelenisi, ruzmarin, samo javi sta da zapakujem.ako neko prolazi trgom marksa i engelsa, parna strana, ukoso od komercijalne banke, nek slobodno ubere malo ruzmarina u jednoj od zardinjera, npr da je cetvrta od semafora na gore. ubola ga u zemlju pre par godina, da vidim sta ce da bude, on dziklja ko lud. kad se malo propere, ne oseca se zadah zagorele 26-tice.
Link to comment
  • 2 weeks later...

pitanje broj jedan: da li pecurke smeju da se zamrzavaju? ne stigoh da spremim kilce nekih lisicarki pred odlazak na put pa sam ih na brzaka oprao i spakovao u friz. sta me ceka kad ih odmrznem, smrt ili plezir ili nesto izmedju?pitanje broj dva: da li od tunjevine uopste moze da se pravi neko jelo koje moze da se jede hladno. asociram pre svega na sklonost iste da se udrveni. treba mi za neki okazion nesto u formi salate, mislio sam da kao jedan od sastojaka iste na brzaka proprzim kockice od tune da ostanu zivuljkaste unutra jedino sto ne znam kako ce to da bude kada se ohladi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...