Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja juche pravila paprike punjene sirom mmmm i zapechene u rerni mmmmmi potpuno sam odushevljena jelom koje je u novinama gde sam nashla recept navedeno kao predjelo,pobogu,a sasvim full glavno jelo3-4 parcheta hleba naseckna na kockice se preliju rastopljenim maslacomu drugu chiniju se izmeshajusitni sir,jaja,pavlaka,meso od 1 paparajiza,crvena paprika,malo cluka i malo bluka i malo pechenice/shunkarice/pilecih prsa shta se ima u fridzu sve to na kockicei pomesha se sa hlebomi pune se paprike i poslaze se u vatrostalnu posudu1 kocka za supu se rastopi u kljuchaloj vodipa se paprike zaliju tom supomi peku na 200c shtajaznam 30-40min dok paprike omekshajujer sam juche zonglirala izmedju 2rerne pa nisam bash sigurna za vreme

Edited by ivy
Link to comment
Gde u BG može da se nađe zec?
Pre mesed dana videh jednog zekonju divljaka, oko 6 popodne kako pretrčava put pored Kneževog Lada u Topčideru. Pretrčao dva auta ispred mene, kad sam prošao pored još uvek je stajao zbunjen ispred žičane ograde što mu se preprečila.Ne znam da li ga je neko našao u međuvremenu.
Link to comment
Takoreć zec na michelin način, dve zvezdice minimum. Jesi siguran da nije bio od ove fele.
a bemliga, sumnjam. bio sam siguran da sam ga sprcio, onda sam se vrno da mu pomognem ( <_< ) i video mrcinu kako se vere uz ivicnjak kod one napustene punpe i bjezi. nije bilo ni kapi krfi. Edited by ToniAdams
Link to comment

zemljani lonac od 2 litra potopio u vodu i drzao pola sata da primi vodu.izdinstao glavicu luka, dodao beli luk, malo biberaisekao jedan osrednji patlidzan, cetiri paprike silje, stavio 8 cherry paradajaza kojima sam napravio krstasti zasek, da pustaju vodicu, desetak maslinaisekao na listice 150 grama sjenickog siramalo svezeg bosiljka, majcine dusicesve to u lonac, pa u rernu na 200 stepeni, bez dodatne tecnosti, na jedno 75 minuta.

Edited by vasudeva418
Link to comment

i...ispalo je fenomenalno. voda iz zidova lonca otpocne proces parokuvanja, koji se kasnije nastavi onim sto iznoji povrce. logican i drevan proces kuvanja. povrce je zadrzalo sav ukus, boju i teksturu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...