Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

U bilo kom megamarketu, ja pazarim Fino kese u Idei.Odlična stvar, zaista. Tako recimo pravim ćureći batak - ubacim batak u kesu, sipam travke po želji, dodam vodu i vino. zatvorim kesu, protresem malo i ubacim u rernu na 225 na jedno 40 minuta. probušim par rupica na vrhu kese.NEgde pri kraju skinem kesu (ili je samo otvorim) da se zapeče kožica onako divno, hrskavo i nezdravo.
super, hvala.danas vec probam :)
Link to comment
Pa ovaj moj i jeste jednostavan. Ne volim da mi se pirinač ulepi i prži u tim jednostavnim varijantama (plus mora da se meša non stop), to radim kad pravim pilav, s tim što opet traje kratko, pa se onda nalije supom da se kuva.Btw, bubrenje pirinča u vodi realno skraćuje vreme kuvanja za trećinu, onako odokativno.edit: plus ovim mojim sistemom zrna ostaju maltene fizički odvojena, kao u difolt klot pirinču na istočnjački način. Svako mešanje će ga neizostavno slepiti u masu u nekoj meri.
Ako pogledas bilo koju varijantu recepta za rizoto videces da tu nema meshanja.I ja ne podnosim taj lepljivi pirinac koji je u Aziji omiljen.
Link to comment
Onaj basmati ne ide,nego okrugli,valjda je kod nas neki iz Makedonije.
da, da, za rizoto najobicniji pirinac. i nikako parbojled pirinac: zrno mora da pusti skrob da bi rizoto bio kremast.
Link to comment

ma najlakse je da bacis neko meso na tiganj, skuvas pirinac u kesici i rokas soja sosa koliko hoces. za pocetak. :) malo naprednije, ali i dalje lako: danas sam prodinstala (na vodi, ulje koristim samo za kokice i pite, kad mora) mladi luk, sargarepu i šampinjone. kada su pecurke postale dovoljno nežive dodala pirinač i vodu, dok se nije i sam pripremio. stavila sam basmati pirinač, i stvarno je bolji običan. mada, ne mogu reci da treba tako, verovatno i ne treba, ali može da se jede.

Link to comment

to mora, jasno. a moze i na puteru umesto na ulju, dobija onaj fini miris nezni

Edited by vasudeva418
Link to comment
to mora, jasno. a moze i na puteru umesto na ulju, dobija onaj fini miris nezni
Taj killing mi softly ukus je najbolji kad turis 50 grama putera kada je stvar vec gotovawink.gif
Link to comment

pirinač spremam u šerpi sa debelim dnom. opran pirinač propržim na malo ulja, na najjačoj vatri. dodam na vrh noža soli, koliko da ne bude bljutav, dodam duplu količinu vode. kad proključa poklopim običnim tanjirom, a ne poklopcem. ne treba da dihtuje. para mora po malo da izlazi. odmah ugasim šporet i odem svojim poslom. posle dvadeset minuta sklonim tanjir. pirinač je gotov. svako zrno obaška.

Link to comment

pirinac ne spremam posto ne negujem gej kuhinju, a i kojotu preporucujem da odustane na vreme i da ne izneveri zov svojih predaka.EDIT: kosovo je srbija! cool.gif

Edited by gazza1
Link to comment
pirinac ne spremam posto ne negujem gej kuhinju, a i kojotu preporucujem da odustane na vreme i da ne izneveri zov svojih predaka.EDIT: kosovo je srbija! cool.gif
jedem samo masno, sa puno zejtina. nikakva integralna sranja i zelenis. kad biram slaninu, biram onu gde ima samo crtica mesa u sredini. volim masne krmenadle i pijem koka kolu.
Link to comment
izgleda da je trik u alkoholu. u nekom receptu za neke kao ustipke koji se ko i svaki ustipci prze u gomili ulja, stoji da se doda malo rakije, a rezon je da u tom slucaju testo manje upija masnocu.
da, recimo u fritule obavezno ide alkohol, najbolje rakija, i nema šanse da budu masne
Link to comment
Za gejove,il pitas ozbiljnobiggrin.gif
ma za gejove, ja inace jedino integralni volim.ovaj beli mi ko da jedem stiropor obaren.integralni sa karijem, ih!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...