Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

takodje, kod mladih je bitno i da su (priblizno) iste velicine. ne libi se da ih prepolovis ako treba... naravno, treba da budu suvi, a ulje vrelo. nikad samo u maslinovom (zbog nezdrave oksidacije i zagorevanja) i nikad ne ostavljaj max temp tokom pecenja (samo na pocetku). ako ne kupujes ove fensi (oljustene), posle pranja stavi u ruku soli i trljajuci ih ljusti (sta so skine, skine)...i da, ruzmarin i panceta su bogovski dodatak..

Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment
takodje, kod mladih je bitno i da su (priblizno) iste velicine. ne libi se da ih prepolovis ako treba... naravno, treba da budu suvi, a ulje vrelo. nikad samo u maslinovom (zbog nezdrave oksidacije i zagorevanja) i nikad ne ostavljaj max temp tokom pecenja (samo na pocetku). ako ne kupujes ove fensi (oljustene), posle pranja stavi u ruku soli i trljajuci ih ljusti (sta so skine, skine)...i da, ruzmarin i panceta su bogovski dodatak..
Ja i mlade stare ( i ne samo krompiriceisuse.gif ) prvo malkice prokuvam,recimo desetak minuta.Tek onda bacam na ulje jer je u tom slucaju potrebno jako malo ulja.Naravno ,rerna je druga prica, ali ovde valjda pricamo o klasicnom przenju krompirica u tiganju.Ruzmarin je uvek super stvar. Sa tim krompiricima volem telece krmenadle, sa 3 kila ruzmarina.
Link to comment
Ja i mlade stare ( i ne samo krompiriceisuse.gif ) prvo malkice prokuvam,recimo desetak minuta.Tek onda bacam na ulje jer je u tom slucaju potrebno jako malo ulja.Naravno ,rerna je druga prica, ali ovde valjda pricamo o klasicnom przenju krompirica u tiganju.Ruzmarin je uvek super stvar. Sa tim krompiricima volem telece krmenadle, sa 3 kila ruzmarina.
ne, pricamo o pecenim krompiricima.
Link to comment
ne, pricamo o pecenim krompiricima.
Lele, pa ne pricam ni ja o pecenim,nego hrskavim u tiganju na plotni.Rekoh samo da je potrebno manje ulja ako se pre toga prokuvaju desetak minuta.A ne gube ni na ukusu,mirisu,atraktivnosti.Naravno da mozes da sipas u tiganj pola kila zejtina pa vozi Mishko. Videh da si boldovao neko przenje. Onda zaista ne znam o cemupricate pa necu da se uplicem i kvarim plezir. Edited by Teja
Link to comment
Lele, pa ne pricam ni ja o pecenim,nego hrskavim u tiganju na plotni.Rekoh samo da je potrebno manje ulja ako se pre toga prokuvaju desetak minuta.A ne gube ni na ukusu,mirisu,atraktivnosti.Naravno da mozes da sipas u tiganj pola kila zejtina pa vozi Mishko. Videh da si boldovao neko przenje. Onda zaista ne znam o cemupricate pa necu da se uplicem i kvarim plezir.
ma ne kvaris plezir :Dsamo kazem da smo pricali o pecenim krompiricima a ne o przenim.
Link to comment
Meni su se ti krompirici i ogadili zbog ulja. Mislim da cu im dati drugu sansu.
Pokusaj stvarno ovako, kako ja napisah. Skuvas ih u vodi ,skoro su i mekani,ne ljustis ih,a onda u ono malo ulja u kome si przio neke krmenadle,isprzis ih tako sto sve to traje 3-4 minuta ,okrenesh ih za to vreme 2-3 x,bacis ruzmarini gotovo.Ako su veci,mozes posle kuvanja i da ih prepolovis i tako drmnes u tiganj.
Link to comment
ma ne kvaris plezir biggrin.gifsamo kazem da smo pricali o pecenim krompiricima a ne o przenim.
Cekaj bre, a koji su to peceni, a koji przeni?Pricali ste o sto kila zejtina pa se zato i javih.Za pecene krompire zejtin nema veze.
Link to comment

Ma boje se ljudi da ce biti suvo i sta ja znam.Ponovicu svoj trik, stvarno pali: nalije se pivom i preklopi folijom. Pivo isparava i daje finu vlaznost krompiru. Tek na kraju se skine folija, da se zapece na vrhu.

Link to comment

drugari, dajte neki recept za pirinac. ako moze najjednostavniji, bez ikakvih gej sastojakainace Vaso, gulas sam napravio, zaboravio sam da se pohvalim. bio je iznenadjujuce jestiv, cak i dobar!meso je opet smrdelo u pocetku ali sam se iskulirao da ga ne bacim

Link to comment
Ma boje se ljudi da ce biti suvo i sta ja znam.Ponovicu svoj trik, stvarno pali: nalije se pivom i preklopi folijom. Pivo isparava i daje finu vlaznost krompiru. Tek na kraju se skine folija, da se zapece na vrhu.
izgleda da je trik u alkoholu. u nekom receptu za neke kao ustipke koji se ko i svaki ustipci prze u gomili ulja, stoji da se doda malo rakije, a rezon je da u tom slucaju testo manje upija masnocu.
Link to comment
inace Vaso, gulas sam napravio, zaboravio sam da se pohvalim. bio je iznenadjujuce jestiv, cak i dobar!meso je opet smrdelo u pocetku ali sam se iskulirao da ga ne bacim
Hail.gifinace opet nisi preprzio meso pre kuvanja. a znas li zasto je dobro preprziti meso? zato sto 1) odmah dobija lepu aromu 2) prima ukus zacina 3) poluizgoreli komadici mesa daju izvanredan ukus gulasu. samo je bitno da ne ugljenises meso, ali je dobro da se malo malo zalepi za tiganj u kome przis. posle sipas one govedje supe da to istopis i prerucis u serpu. mada, za prvi put najbolje samo preprzi na brzaka na dosta vrelom tiganju i ne trudi se oko ovog lepljenja i kontrolisanog zagorevanja, to je malo naprednija vestina. Edited by vasudeva418
Link to comment
Hail.gifinace opet nisi preprzio meso pre kuvanja. a znas li zasto je dobro preprziti meso? zato sto 1) odmah dobija lepu aromu 2) prima ukus zacina 3) poluizgoreli komadici mesa daju izvanredan ukus gulasu. samo je bitno da ne ugljenises meso, ali je dobro da se malo malo zalepi za tiganj u kome przis. posle sipas one govedje supe da to istopis i prerucis u serpu. mada, za prvi put najbolje samo preprzi na brzaka na dosta vrelom tiganju i ne trudi se oko ovog lepljenja i kontrolisanog zagorevanja, to je malo naprednija vestina.
ok. probacu ovu varijantu sledeci put. posto sam skontao da i nisam toliko los kuvar koliko sam mislio.daj neki hint za pirinac
Link to comment
drugari, dajte neki recept za pirinac. ako moze najjednostavniji, bez ikakvih gej sastojakainace Vaso, gulas sam napravio, zaboravio sam da se pohvalim. bio je iznenadjujuce jestiv, cak i dobar!meso je opet smrdelo u pocetku ali sam se iskulirao da ga ne bacim
Pirinac je najjednostavniji kad ga malo proprzis sa lukcem onako na suvo ( dva-tri minuta)a onda nalijes supom ( koju nemas,znam pa zato vodom i belim vinom) drmnes recimo suve pecurke,moze i neko meso koje se recino kuvalo u toj supi,koju nemas, ili isecaks neku piletinuna sitne kockice pa to uturis, krckas tako 20 minuta,pa gotovo. Ako to radis na plotni,ondaje to rizoto, a u rerni je pilav. Uvek mozes da nastruzes i neki sira kad je gotovo, u rizotomosh stavis i kasicicu ili 50 grama butera da se zacakli.Zvuci malo komplikovano,ali je stvarno prosto ko boza.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...