Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

Један од омиљених ми лажних пријатеља :). Јер honorary значи скоро искључиво "почасни", и никако не подразумева неки хонорар за ту почаст, док наш хонорарац на почасти ни не мисли, него на паре - да није пара, не би се тим ни бавио.
Honorarium.
Link to comment

poz. zauzeti bus-domacine!pitanje: facilities?sta sve moze biti na srpskom? osim: (raspoloziva) oprema (u smislu sirokom koliko vam treba, od namesaja do zvezda), zgrade, prostor.da li je razlika: facility i facilities (osim u brojnosti)?

Link to comment
poz. zauzeti bus-domacine!
Vozdra. Evo me malo manje zauzetog. živim. Dišem.
pitanje: facilities?sta sve moze biti na srpskom? osim: (raspoloziva) oprema (u smislu sirokom koliko vam treba, od namesaja do zvezda), zgrade, prostor.da li je razlika: facility i facilities (osim u brojnosti)?
The facilities može da bude i WC. Facility može da bude i stepen posedovanja neke vrste znanja ili veštine. Siguran sam da ima još značenja koja mi trenutno ne dolaze u glavu.
Link to comment
док наш хонорарац на почасти ни не мисли, него на паре - да није пара, не би се тим ни бавио.
Kako kaže stara pesmaYou know the best things in live are free,You can give it to the birds and bees,I want some money.:D
Link to comment
You know the best things in live are free,You can give it to the birds and bees,I want some money.
И она друга:- стварно не знам како да вам се захвалим, много сте нам помогли- а, то уопште није проблем откако су измишљене паре
Link to comment

za ovo je, izgleda, potrebnije znanje srpskog nego engleskog:mainstreaming (an issue). ciniti da neko sporedno pitanje postane opsteprisutno, prihvaceno. ali, treba mi jedna rec. najvise dve. presusila masta prepevacka :( poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
za ovo je, izgleda, potrebnije znanje srpskog nego engleskog:mainstreaming (an issue). ciniti da neko sporedno pitanje postane opsteprisutno, prihvaceno. ali, treba mi jedna rec. najvise dve. presusila masta prepevacka :(
Неће бити општеприсутно ни општеприхваћено, јер је mainstream она матица, средина реке, ни лево ни десно. У јавном дискурсу, имаш mainstream медије и оне та тране: алтернативне, подземне, антипротивне итд.Треба ту нека реч која би значила довлачење у средину, у матицу. У сриду :).
Link to comment

Ja bih se složio s Le Petit da je nešto što je mainstream opšteprihvaćeno. Jedino šteta što ne znam srpsku reč. Čini mi se da se kaže mejnstrim, but it also seems that saying mejnstrimovanje would be pushing it just a tad. :D

Link to comment

Kuj pita ne se skita...Prilog u okviru neke televizijske emisije, ne mora da bude report o nečemu. Na primer neki book review ili slično - ima l' nekog zajedničkog termina na npr. engleskom za sve te priloge? Nije hitno, ne prevodim, I'm just curious. :)

Link to comment
mainstreaming (an issue). ciniti da neko sporedno pitanje postane opsteprisutno, prihvaceno. ali, treba mi jedna rec. najvise dve. presusila masta prepevacka :(
popularizacija
Link to comment

pace: Треба ту нека реч која би значила довлачење у средину, у матицу. У сриду.mejnstrimovanje je i moje prvo... ali, avaj, dusmani traze tzv. prevod.dobra, stara po-pu-la-ri-za-ci-ja. to je (na-prosto) to.hvala, lalepoz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
Hvala za neodgovaranje o prilogu. ;)
Тишина је речита... нема такве речи. Тј ако и има, вероватно користе двадесет шесто значење неке постојеће речи, нпр number, entry, item, или тако неки џокер. Последња нова реч им је duh... for everything else, recycle.
Хм, сад се и бабо чешка по глави. Јер док је до пола објашњења превод био "ишчекујем откровење", од пола је било "а, шта страва & ужас, о чему овај прича?". Можда сам то, на шта се ту мисли, осетио више пута, али не бих ту слутњу назвао ишчекивањем чуда. Као окорели читалац СФа, мало сам ваљда и огуглао на та чуда.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...