Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Capsule hotels....To je za one koji se zapiju i taksi do kuce kosta 200-300$. Masovno se to desava i kad firma ne placa hotel, ovo je najjevtinije resenje da se prespava. Zenskama nije dozvoljen ulaz (mozda ima i neki ovakav "hotel") samo za njih.Cena je oko 25-30$. Zajednicko kupatilo, naravno.capsuleh0.jpgcapsuleh1.jpgA sada, "pravi" hotel. Sigurno, ovo nije top klasa, ko hoce moze da ga googluje "shinjuku washington hotel". Cena je 120$ za noc.Pazi stonu lampu, izgleda kao prava:lamp1.JPGU stvari, to je samo pola lampe, ogledalo sluzi da je napravi celom:lamp2.JPG

Edited by Yoyogi
Link to comment

Kola su dzabaluk. I nova, kamoli polovna.Mali auto, kao Toyota Vitz (ne znam kako se zove drugde) moze da se kupi cash od jedne mesecne plate (bar moje) i da se ne primeti u zivotu tog meseca.Polovna kola masovno idu u Rusiju i na Novi zeland (60% kola u kiwi su polovna japanska kola).Evo dva primera. Cena je u destinama hiljada jena, osnovna jedinica mere je 10,000Y. "Ichi man". Tako, ovaj Toyota Hilux Surf, sa 50K km kosta 987,000Y...sto je negde oko 8500$. To bez cenjkanja. Verovatno moze da se kupi za 6000$.car_second_jand-2.JPGEvo i jedan "sportski". 290,000Y, sto je negde oko 2500$:car_second_hand-1.JPG

Link to comment
ako smemo da izvoljevamo, mogao bi jedan serijal o tech gadgetima. cenim da postoji cela riznica spravica koje su za japan market only.
U tome nisam dobar. Cak nemam ni TV.U Yodobashi Camera mozes da provedes 3 dana i da ne vidis sve.Tamo idem samo kada znam tacno sto mi treba, 10 mins in-out.Sorry.
Link to comment
I još japanskih gospođa-ica, pliz :)
I još japanskih gospođa-ica, pliz :)
Po firmama skoro da nema zene preko 30 godina. Udaju se, nestanu, samo paze decu. Opet, populacija ne raste, isto kao u Italiji gde zene ostaju kod kuce. Tu ima neki "fundamental flaw" sa tom tradicijom.Razvodi brakova, koji na Zapadu dostizu preko 50%, u Japanu su na svega 2-3 %.
Link to comment
Kola su dzabaluk. I nova, kamoli polovna.Mali auto, kao Toyota Vitz (ne znam kako se zove drugde) moze da se kupi cash od jedne mesecne plate (bar moje) i da se ne primeti u zivotu tog meseca.
Toyota Vitz je Toyota Yaris kod nas.
Link to comment

Nema kradje. Roba stoji izlozena na ulici, nije vezana lancima i niko je ne cuva.Ulica1.jpgUlica2.jpgUlica3.jpgMobilni telefoni se prodaju kao semenke. Nisu vezani za shtand, verovatno su i "locked" i neupotrebljivi ako se ukradu, a opet:Ulica4.jpgUlica5.jpgCak i alkohol se tako izlaze:Ulica8.jpgUlica9.jpg

Link to comment

Ah, vending machines. Ima ih pola miliona instaliranih, ako ne i vise. Cak i na mestima gde bi se nekom cinilo da se nocu ne sme da se prodje.Nikad ukradene, nikad vandalizovane. Mislim, u Sidneju da stavis masine na ovakvo mesto, sledece jutro ne da ne bi bile razbijene, nego ih uopste ne bi ni bilo:Ulica10.jpg

Link to comment

Gifu, fino mesto.1945. je, kao centar vojne industrije, bilo pretvoreno u krater ( konvencionalnim bombama). Cak i ovaj zamak je replika - ni on nije ostao da stoji.Ispod brda je Nagarakawa (kawa=reka), gde se od maja do polovine oktobra odigrava spektakl koji je i bio razlog posete (sledeci post).gifu2.JPGgifu3.JPGSa samog zamka (oni crveni brodici su predmet sledeceg posta):gifu4.JPG

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...