Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Prvo hvala na odgovoru.

Nije iz Kanade :1_grinning:

Ne razumem samo sta znaci "ako je placen porez"?

U kupoprodajnom ugovoru pise da porez pada na teret kupca i da je on u obavezi da ga plati.  Da li meni mogu iz poreske praviti problem u smislu dokazivanja porekla novca i poreza? Icicu sa babom u banku da damo izjavu svakako...

Link to comment
  • 2 weeks later...

sad citam po netu da to uopste nije novost a ja tek juce cula za to,aktuelna sam kao lanjski sneg :D

 

ali mi je juce o tome drvio jedan oprani mozak..ok covek ima visoku potrosnju i ok su mu ti popusti i bodovi,mozda se i moze biti pametan u tome... ali on nikako nije hteo da prizna da je to 1 klasicna piramida dok je to sasvim ocigledno(provalila sam to po samoj prici a da nista o tome nisam znala) sto ukazuje na 1 opran mozak..

 

evo zanimljiv text

 

http://robertbilic.com/poduzetnistvo/lyoness-prilika-ili-prevara/

Edited by ivy
Link to comment

ne znam da li je topik odgovarajuci, ali bolji nisam nasao

 

prilikom uplate poreza pogresno je unet poziv na broj (dodata nula viska)

da li je moguce prebaciti ta sredstva? postoji li nekakav rok za to?

 

malopre sam hteo proveriti da nekim slucajem uplata ipak nije prosla. ali koliko vidim zahtev za online nalog se moze podneti online, ali ga u svakom slucaju mora preuzeti licno poreski obveznik, drugim recima trenutno ne mogu proveriti stanje

Link to comment

Rodio sam mečku dok sam preknjižio pogrešno uplaćen porez, i to uplaćen na pogrešan račun koji su oni mentoli pogrešno odštampali.

U upravi prihoda nas stotinu nesrećnika sa istom situacijom, obilazimo 5 (pet) kancelarija i šaltera da bi to završili.

 

Napalm.

Link to comment

ufff

da guzve su skoro stalno u poreskom

 

najgore je sto je porez na oca, kome je blago receno problem da stoji u redovima

 

 

ajde molim vas ako neko ima iskustva u slicnoj situaciji ili uopste koja je procedura za preusmeravanje sredstavama prilikom pogresnog unosa poziva na broj? bio bih veoma zahvalan

Link to comment

ok, to bi mi mnogo znacilo, da ne mora otac licno

a nije ni mali iznos, posto je ovo prvi put da placamo porez za kucu, pa je nekoliko godina unazad

 

inace, selo u kom zivimo je peta zona, a sva okolna mesta 6 zona, ukljucujuci i mesto koje nam je "centrala"

tu je mesna kancelarija, posta, dom zdravlja, skole, obdaniste, nekad bilo opstina, ima naznake "urbanog", nalazi se na magistralnom putu, blize je centru beograda nego selo u kom mi imamo kucu. dakle po svakom osnovu bi cena kvadrata tu trebala biti visa nego ovde gde sam ja, ali je iz nekog razloga obrnuto. to mesto i sva okolna su 6 zona, ovo moje 5ta. razlika u porezu je oko 20%

Link to comment
  • 4 months later...

Dobio sam neke akcije nasledstvom i pogledao kroz papire isposatavilo se da su one bile poverene firmi Energobroker koja je pre 2 godine izbrisana iz APR i vodi se kao U Likvidaciji. Kakva je sad dalja procedura za dobijanje tih akcija i dividendi? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...