Jump to content
IGNORED

Veliki grb Srbije


ZerrorR

Recommended Posts

  • Replies 311
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    66

  • Dr Arslanagić

    36

  • Hamlet Strašni

    32

  • pere urban x

    14

Jedno je da ti neko nacrta grb, a drugo je da grb zvanicno registrujes tj. sertifikujes. Ko je tacno ovlasceni heraldicki registar u Srbiji, to ne znam. Za UK i zemlje Komonvelta, to je College of Arms (Kanada i Juzna Afrika su izuzete jer imaju sopstvene heraldicke registre).wiki kaze

Currently, the cost of an individual personal grant of both arms and crest is £4,225 as of January 2010.
Za Kanadu
The processing fee for all petitioners is CAD$435[13] (plus GST), with the cost of one preliminary design ranging from $200 to $1,000. The cost of the final design, as illustrated on the letters patent, ranges from $900 to $3,500.
Irska
An applicant will be expected to provide genealogical information including birth, marriage and death certificates back to an ancestor that bore arms. Alternatively, an entirely new grant of arms can be discussed and designed.[14] Since 2003 the basic cost of a Grant of Arms (or confirmation of a prior grant) have been: * Individual €3,300 * Corporate €10,000 * Schools and other bodies €5,000Smaller amounts are charged for designing and granting supporters, badges, copies of grants on vellum, subshields and other elements such as flags and pennants.
Edited by hazard
Link to comment

Buduci da su imanja bolje stojecih uglavnom registrovana kao biznisi, partnerstva ili trustovi, mislim da se taj trosak lako uklopi u kalkulacije (bice to tax deductible za biznis).

Link to comment
:wub: koja sam seljačina, ladno bi dao da mi nacrtaju porodični grb...koliko li je to para, šta mislite?
menjačnica "Đoković" prekoputa Doma omladine ima svoj porodični grb. Po stepenu šabanstva moguće da je u pitanju the porodica
Link to comment

@IndySa tim sto onda to nije grb tog i tog pojedinca i te i te familije, vec grb Edward Jones Holdings LLC ili kako se vec zove firma ili trust.Siguran sam da dobrostojeci koji zeli sebi da napravi grb nece zaliti par hiljada dolara/funti/evra da dobije licni simbol na sopstveno ime.

Edited by hazard
Link to comment

Pa pazi, narocito u zemljama sa razvijenom tradicijom heraldika je vrlo formalizovana nauka sa mnostvom pravila. Registrovati (tj. dobiti, jer se grb po pravilu daje od strane nekoga, tipa monarha) grb nije isto sto i registrovati logo ili trademark ili tako nesto.Ako zivis u zemlji za koju postoji heraldicki autoritet, bez odgovarajuceg sertifikata (diplome, "grant of arms") grb koji si dizajnirao za sebe nije zvanicno priznat kao tvoj. A i da bi bio zvanicno priznat kao tvoj, mora glasiti na tvoje ime (a onda se moze i nasledjivati). Takodje ne smes da prisvojis tudji grb - tj. mozes preuzeti grb nekog predaka ukoliko dokazes da si zaista njegov potomak, ili moras smisliti sebi novi grb drugaciji od prethodnih.I onda na kraju dobijes nesto ovako (moderni kanadski primer):op1-1a.jpgU Srbiji izgleda ne postoji nista skroz zvanicno, ali srpsko heraldicko drustvo ima svoj registar, izdaje slicne diplome i nudi usluge izradjivanja porodicnih grbova:http://srpskoheraldickodrustvo.com/usluge-kontakt.html

Када је реч о породичној хералдици, овлашћени чланови Друштва пружају комплетне консултативно-техничке услуге везане за регистрацију грбова појединаца тј. израђују идејно и ликовно решење грба (у форми Дипломе). Усвојено идејно решење уписује се у Регистар грбова Друштва, а ликовна представа на самом документу може бити у ручно сликаној или компјутерски дизајнираној форми.
Ovde ima nekih primera njihovih radova:http://srpskoheraldickodrustvo.com/porodicna.htmlKolko kosta, ne pise.
Link to comment
Ovde ima nekih primera njihovih radova:http://srpskoheraldickodrustvo.com/porodicna.htmlKolko kosta, ne pise.
Ne znam da li mi je bolji Z. Mladićević (Animus Nobilitat :lol: ) ili futurolog i mecena Ž. Petrović (Sol Lucet Omnibus :rolf: ).
Link to comment
  • 4 months later...

Можда као допринос теми:v244264p0.jpg

U smederevskoj tvrđavi arheolozi su pronašli grobnicu iz 14. veka i u njoj skelet mlađe žene, pored kojeg je bio par zlatnih minđuša sa grbom Nemanjića.
са Монда.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...