Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

Verovatno ih zbog toga zapravo i izbacuju, a ovo je zgodan povod.edit: sad skontah, vrtimo se u krug sa pretpostavkama. :D

Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

@hazard:da, najbolje da su tri mala kluba jedina prepreka adaptaciji ovog prostora.Kako tako na prvu loptu rasudjujes, Hazarde jebote....nije poenta da li gazde mogu da ih izbace kad hoće (mogu), nego je poenta u tome što Beogradu nedostaju "kvazi-alternativni" (zašto kvazi?) prostori i u tome da je izbacivanje od danas do sutra, bez roka, neprimereno normalnom odnosu zakupca i vlasnika kakav postoji u savremenom kapitalizmu sa humanim licem. daj neki rok, nešto, ovako ostavlja bljutav utisak.ovo sa "džentrifikacijom" je malo pomodan fazon, kao, gradske vlasti umivaju krajeve grada koji su nekada kao bili stecište alternativne kulture, pa se alternativnci kao bune. dirljivo ali nema veze sa realnim stanjem na terenu.a ako neko hoće da pravi skvot na gazdinom imanju, bila bi super fora i da ga održava, neće sveti Petar da očisti klub za tobom.
Kvazi jer u Beogradu ne postoji prava alternativa, samo ili kvazi-hipsterski pozeraj ili nesto sto bas i nije alternativa. No dobro, ovo drugo je stvar definicije. Npr. Cekaonica je kul, ali ja je ne bi podvodio pod alternativu, sta god to bilo. Mislim, ako je dzez klub u Beograd 'alternativa', onda stvarno dodjavola. A za ovo prvo, mozda sam ja jos uvek pod utiskom svoje poslednje posete klubu tj. adaptiranom stanu ,,Kabinet'' (ekipa hipsterskog izgleda i manira, zidovi oblepljeni nekim levicarsko-anarhistickim plakatima, zastava SFRJ, a DJ pusta volim 90ete zeldi muziku i svi urlaju uz to jer je to mnooogo neocekivano i nekonvencionalno! jea!). Zato "kvazi". Meni je "kvazi" svako ko se mnogo trudi da bude 'alternativan' i kome je mnogo stalo do toga, umesto da jednostavno takav jeste (tj. drugaciji od mejnstrima).Za ovo ostalo - evo larson je objasnio izgleda, dakle kasne sa placanjem, ne odrzavaju...jebiga. Rokove i civilizovano ponasanje moze da ocekuje onaj ko se i sam tako ponasa.A za rasudjivanje - pa kako da ti kazem, sifra "occupy", "dzentrifikacija", nelogicne teorije zavere o buci, a onda jadikovanje kako vlasnik moze da ih izbaci jer zapravo - ne postuju ugovor koji su potpisali (prostorije nisu predvidjene za pustanje glasne muzike i za sviranje). Zli vlasnik! Izdao ti u zakup radionicu, poslovni prostor, a ti pretvorio u klub i sada jadikujes kada vise nece da te tolerise takvog. Zaista, kako treba da reagujem?Sto se tice 'nestabilnosti' tog 'alternativnog' prostora - pa valjda je to deo cele te price, jel, na to si spreman ako pravis klubove po raspalim skladistima, poslovnim zgradama i stanovima koji po propisima nisu predvidjeni za te namene, itd.? Sta ocekuju, da im skupstina grada dodeli neki prostor za bude njihov za vjeki vjekov? I onda te cudi zasto "kvazi".
Link to comment
Kvazi jer u Beogradu ne postoji prava alternativa, samo ili kvazi-hipsterski pozeraj ili nesto sto bas i nije alternativa. No dobro, ovo drugo je stvar definicije. Npr. Cekaonica je kul, ali ja je ne bi podvodio pod alternativu, sta god to bilo. Mislim, ako je dzez klub u Beograd 'alternativa', onda stvarno dodjavola. A za ovo prvo, mozda sam ja jos uvek pod utiskom svoje poslednje posete klubu tj. adaptiranom stanu ,,Kabinet'' (ekipa hipsterskog izgleda i manira, zidovi oblepljeni nekim levicarsko-anarhistickim plakatima, zastava SFRJ, a DJ pusta volim 90ete zeldi muziku i svi urlaju uz to jer je to mnooogo neocekivano i nekonvencionalno! jea!). Zato "kvazi". Meni je "kvazi" svako ko se mnogo trudi da bude 'alternativan' i kome je mnogo stalo do toga, umesto da jednostavno takav jeste (tj. drugaciji od mejnstrima).Za ovo ostalo - evo larson je objasnio izgleda, dakle kasne sa placanjem, ne odrzavaju...jebiga. Rokove i civilizovano ponasanje moze da ocekuje onaj ko se i sam tako ponasa.A za rasudjivanje - pa kako da ti kazem, sifra "occupy", "dzentrifikacija", nelogicne teorije zavere o buci, a onda jadikovanje kako vlasnik moze da ih izbaci jer zapravo - ne postuju ugovor koji su potpisali (prostorije nisu predvidjene za pustanje glasne muzike i za sviranje). Zli vlasnik! Izdao ti u zakup radionicu, poslovni prostor, a ti pretvorio u klub i sada jadikujes kada vise nece da te tolerise takvog. Zaista, kako treba da reagujem?Sto se tice 'nestabilnosti' tog 'alternativnog' prostora - pa valjda je to deo cele te price, jel, na to si spreman ako pravis klubove po raspalim skladistima, poslovnim zgradama i stanovima koji po propisima nisu predvidjeni za te namene, itd.? Sta ocekuju, da im skupstina grada dodeli neki prostor za bude njihov za vjeki vjekov? I onda te cudi zasto "kvazi".
a, pa nisu ovi klubovi bili ko sto si opisao, vrlo daleko od toga.inace Cekaonica je bila dzez klub u kome se svira svako vece i gde dolazi minimalno fensi svet. jok i nije alternativa u Beogradu.
Izdao ti u zakup radionicu, poslovni prostor, a ti pretvorio u klub i sada jadikujes kada vise nece da te tolerise takvog. Zaista, kako treba da reagujem?
tolerisali su ih dok je placana kirija, dakle nebitno je sta pise u ugovoru, to je bila samo formalnost.
Link to comment
Kvazi jer u Beogradu ne postoji prava alternativa, samo ili kvazi-hipsterski pozeraj ili nesto sto bas i nije alternativa. No dobro, ovo drugo je stvar definicije. Npr. Cekaonica je kul, ali ja je ne bi podvodio pod alternativu, sta god to bilo. Mislim, ako je dzez klub u Beograd 'alternativa', onda stvarno dodjavola. A za ovo prvo, mozda sam ja jos uvek pod utiskom svoje poslednje posete klubu tj. adaptiranom stanu ,,Kabinet'' (ekipa hipsterskog izgleda i manira, zidovi oblepljeni nekim levicarsko-anarhistickim plakatima, zastava SFRJ, a DJ pusta volim 90ete zeldi muziku i svi urlaju uz to jer je to mnooogo neocekivano i nekonvencionalno! jea!). Zato "kvazi". Meni je "kvazi" svako ko se mnogo trudi da bude 'alternativan' i kome je mnogo stalo do toga, umesto da jednostavno takav jeste (tj. drugaciji od mejnstrima).
Sve je to lepo, nego... kakve veze ima tvoje posećivanje privatnih hipsterskih klubova sa Scenom i Gnezdom? Misliš, video si jedan kvazi trip, mora da su i svi ostali u gradu takvi?U oba kluba je mogao da svira ko je hteo. Dok nije postojala Scena, svi su svirali u Gnezdu, posle toga se izvršila podela, manji u Gnezdo, veći u Scenu. Bez ograničenja, prijaviš se i sviraš, ako si kvazi™, doći će kvazi™ likovi, hipsterima hipsteri, pankerima pankeri, itd itd.Ostatak tvog posta savršeno odslikava odnos mladih vladajućih japija prema takvoj kulturi u ovoj zemlji. Na papiru sve ima i sve je dato, ali u svakom trenutku može da se aktivira klauzula™. Baš da vidim jednom da neko dobije mesto sa ugovorom u kome će biti jasno definisano da sme da se pravi buka. Na stranu to što bigz debelo naplaćuje sve te stvari (oko 5e po kvadratu), bez ikakvog ulaganja u te iste prostorije i samu zgradu.
Link to comment
a, pa nisu ovi klubovi bili ko sto si opisao, vrlo daleko od toga.
OK, ako sam pogresio, posipam se pepelom. Ikonografija one slicice te onaj kvotovani tekst me je naveo na gornji zakljucak.
inace Cekaonica je bila dzez klub u kome se svira svako vece i gde dolazi minimalno fensi svet. jok i nije alternativa u Beogradu.
Super je bila Cekaonica, samo ja takve stvari dozivljavam kao normalne i uobicajene a ne alternativne...eto mozda sam ja zapravo alternativan, neznajuci :D
tolerisali su ih dok je placana kirija, dakle nebitno je sta pise u ugovoru, to je bila samo formalnost.
Pa dobro, ali si valjda svestan sta ti stoji u ugovoru i sta moze da bude upotrebljeno protiv tebe ukoliko prestanes da placas. Kao da je to nesto neobicno. To se zove biti svesno izlozen riziku. Mislim, mozda ja izdam stan sa ugovorom u kom pise da stanar ne moze imati kucnog ljubimca, pa iskuliram kada on kupi macku jer je stan cist svaki put kada dodjem da ga obidjem i niko se ne zali, ali ako stanar 6 meseci ne plati kiriju, naravno cu da iskoristim cinjenicu da je prekrsio ugovornu stavku o ljubimcima da ga izbacim ukoliko mi je tako najlakse.
Link to comment
Na papiru sve ima i sve je dato, ali u svakom trenutku može da se aktivira klauzula™.
pa tako se kod nas i "zapošljava" :) stave ti u ugovor o delu da, po potrebi, treba da radiš "i ostale stvari" i nigde ne piše koje su to ostale stvari. ako hoće da te otpuste, dovoljno je da ti daju da radiš nešto što nema veze sa tvojim poslom i što ne umeš ili ne želiš da radiš.kod nas postoji konsenzus da je ugovor nešto što služi da se gazda "pokrije". tako i u Bigzu.
Mislim, mozda ja izdam stan sa ugovorom u kom pise da stanar ne moze imati kucnog ljubimca, pa iskuliram kada on kupi macku jer je stan cist svaki put kada dodjem da ga obidjem i niko se ne zali, ali ako stanar 6 meseci ne plati kiriju, naravno cu da iskoristim cinjenicu da je prekrsio ugovornu stavku o ljubimcima da ga izbacim ukoliko mi je tako najlakse.
naravno, ali, pošto je već ugovor obezvređen činjenicom da gazdu od početka boli kurac za klauzule, onda ću ja zauzeti stranu koja mi je simpatičnija. u ovom slučaju to će biti strana mačkara. da ne govorimo o tome da gazda neće da popravi crknuti bojler, iako i to piše u ugovoru. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Sve je to lepo, nego... kakve veze ima tvoje posećivanje privatnih hipsterskih klubova sa Scenom i Gnezdom? Misliš, video si jedan kvazi trip, mora da su i svi ostali u gradu takvi?U oba kluba je mogao da svira ko je hteo. Dok nije postojala Scena, svi su svirali u Gnezdu, posle toga se izvršila podela, manji u Gnezdo, veći u Scenu. Bez ograničenja, prijaviš se i sviraš, ako si kvazi™, doći će kvazi™ likovi, hipsterima hipsteri, pankerima pankeri, itd itd.Ostatak tvog posta savršeno odslikava odnos mladih vladajućih japija prema takvoj kulturi u ovoj zemlji. Na papiru sve ima i sve je dato, ali u svakom trenutku može da se aktivira klauzula™. Baš da vidim jednom da neko dobije mesto sa ugovorom u kome će biti jasno definisano da sme da se pravi buka. Na stranu to što bigz debelo naplaćuje sve te stvari (oko 5e po kvadratu), bez ikakvog ulaganja u te iste prostorije i samu zgradu.
Kao sto rekoh, ako gresim, pepelom se posipam. U BIGZu sam posecivao Cekaonicu, pored ovih ostalih sam prolazio i kad god je to bilo vidjao sam kvazi ekipu. Ako kazes da je tu mogao da svira ko oce, onda ponavljam, posipam se pepelom zbog greske. A za ovo neulaganje ne treba da cudi jer je sve to izdavanje prostora samo premoscavanje do vremena kada se skupi kinta za temeljnu rekonstrukciju te zgrade u hotel ili sta vec treba da bude.Za ovo poslednje jednostavno gresis. Nanjusio sam da tu postoji neki sasvim razumniji razlog za izbacivanja zakupaca umesto "mrze nas jer smo alternativni" koji se koliko vidim poteze. Ja sam tipovao na generalno iseljenje zgrade, no to je bilo preoptimisticno, a ti sada kazes da je zbog neplacanja. Dakle ne platis, letis napolje, vrlo jednostavno. Naravno da cu onda da se podsmevam onima koji u tome vide dzentrifikaciju, fasizam, i represiju.
Link to comment
pa tako se kod nas i "zapošljava" :) stave ti u ugovor o delu da, po potrebi, treba da radiš "i ostale stvari" i nigde ne piše koje su to ostale stvari. ako hoće da te otpuste, dovoljno je da ti daju da radiš nešto što nema veze sa tvojim poslom i što ne umeš ili ne želiš da radiš.kod nas postoji konsenzus da je ugovor nešto što služi da se gazda "pokrije". tako i u Bigzu.
Ne sporim generalni stav o ugovorima, to je kao ono kada imas fisknu kamatu koje se moze promeniti "u skladu sa poslovnom politikom banke". Takve stvari zakonom treba zabraniti. No ovde je izgleda malo drugacije, stavka u ugovoru je prilicno specificna (namena prostora), ne pise da zakupac "mora da i u ostalim stvarima postupa sa prostorom u skladu sa zeljama i potrebama vlasnika", ili tako nesto. Mislim, mozda i pise, ali u onom gornjem kvotu se na to ne poziva.Inace, nemam nista protiv ugovora kojim se vlasnik nekog prostora "pokriva" prema zakupcu, jer je to Srbija, zemlja u kojoj je nemoguce naplatiti potrazivanje. Pare koje im ta 2 kluba duguju vlasnici BIGZa sigurno videti nece. Nece ih sigurno ni tuziti jer je to jalova rabota.
naravno, ali, pošto je već ugovor obezvređen činjenicom da gazdu od početka boli kurac za klauzule, onda ću ja zauzeti stranu koja mi je simpatičnija. u ovom slučaju to će biti strana mačkara. da ne govorimo o tome da gazda neće da popravi crknuti bojler, iako i to piše u ugovoru.
Slusaj, postoji nesto sto se zove tolerancija. Koja se uglavnom placa novcem u takvim slucajevima. Mozda i u ugovoru stoji da nema tusiranja posle ponoci, pa ja necu izbaciti stanara jer se tusira u pola 3 dvaput mesecno kada se vrati iz nekog izlaska u nedelju ujutro. Ako novac izostane, odmah postajem manje tolerantan. E sad, ako mu ja nisam popravio bojler, a trebalo je, mozda je nebeska pravda to sto je on ziveo u tom stanu 6 meseci za dzabe i sto ja te pare necu videti, ali nije nekakva nepravda sto cu ga ja iz stana na kraju izbaciti. Tako i sa BIGZom. Ne boli mene nesto dusa ni za jedne ni za druge.
Link to comment

čini mi se da je već ovde preneto saopštenje BIGZ Scene gde negiraju radovce i džentrifikaciju. ne znam što si se uhvatio toga kao pijan plota. da li su ljudi kvazi ili ne, savršeno je nebitno. bolje i da postoji neka kvazi alternativa postojećem stanju nego nikakva. pa ti biraj i podrži šta ti se sviđa a ignoriši ono što ti se ne sviđa. mene npr. boli kurac za žongliranje ali mi je Cirkusfera super kao prostor i pojava i cert na kome sam bio tamo je bio all around dobar provod.

Edited by assück
Link to comment
Sto se tice 'nestabilnosti' tog 'alternativnog' prostora - pa valjda je to deo cele te price, jel, na to si spreman ako pravis klubove po raspalim skladistima, poslovnim zgradama i stanovima koji po propisima nisu predvidjeni za te namene, itd.? Sta ocekuju, da im skupstina grada dodeli neki prostor za bude njihov za vjeki vjekov? I onda te cudi zasto "kvazi".
A gde drugde možeš da praviš klubove? U gradu ne možeš jer je kvadrat vredan kao platina, a i da imaš da platiš ne možeš zbog propisa da mora da se zatvori do ponoći. Dakle nema gde. Bendovi koji se ne odvaljuju od para moraju negde da sviraju. Slikari moraju da negde imaju ateljee. Ovo boldovano je apsolutni minimum minimuma koji postoji u svakom ozbiljnom gradu. Od regiona Rijeka, Pula, Skopje, Ljubljana, pa i jedna Banja Luka imaju mesta koja vodi alternativna omladina, koja su im predate od strane grada ili države jer te grupe, muzičari, slikari, alternativni cirkusi i slično nemaju sredstava da plaćaju komercijalne zakupe. Uglavnom je to neka stara JNA kasarna, ili je kao u slučaju Banja Luke, Amer donirao klub sa zajebanom infrastrukturom i prostorijama za probe. Kod nas su se grad i država obrušili na taj vid alternativne kulture a institucije kao što su SKC ili Dom Omladine nemaju veze ni sa studentima ni sa omladinom.
Link to comment

Ono što ja hoću da kažem je da se tačno zna koja strana najebava u ovoj državi, i kojim finim i nefinim mehanizmima se to osigurava. Upravo imamo slučaj Stefana Brauna, koji je prvo zatvoren zbog nebezbednosti, pa je onda neko urgirao, pa je opet otvoren, pa sad imamo mini požare od opušaka, ali

nije to ništa, svakom se može desiti.
Mada, nije to samo naša specijalnost. Evo, u Zagrebu je frka sa Medikom, grad je odjednom odlučio da poveća dažbine 300 posto, iz nekog idiotskog razloga. Poenta je u tome da će u zemljama trećeg sveta uvek najebavati drogeraši™ i slični, a ima toliko napuštenog prostora koji se može maltene pokloniti u vlasništvo, i osigurati ugovorom da bude tačno određene namene. Ali to vređa moral i pravoslavlje dominantne malograđanske ekipe.
Link to comment
Evo, u Zagrebu je frka sa Medikom
He, sad mi palo na pamet da proverim i ovo, pa cimnuo drugara iz ZG. Ispada da je i tamo istina negde na pola, jesu im dosta povislili rentu, ali kaže lik da ilegalni šank u dvorištu zaradi tu cifru otprilike za vikend. I ništa, rade i dalje.
Link to comment
Sve je to lepo, nego... kakve veze ima tvoje posećivanje privatnih hipsterskih klubova sa Scenom i Gnezdom? Misliš, video si jedan kvazi trip, mora da su i svi ostali u gradu takvi?U oba kluba je mogao da svira ko je hteo. Dok nije postojala Scena, svi su svirali u Gnezdu, posle toga se izvršila podela, manji u Gnezdo, veći u Scenu. Bez ograničenja, prijaviš se i sviraš, ako si kvazi™, doći će kvazi™ likovi, hipsterima hipsteri, pankerima pankeri, itd itd.Ostatak tvog posta savršeno odslikava odnos mladih vladajućih japija prema takvoj kulturi u ovoj zemlji. Na papiru sve ima i sve je dato, ali u svakom trenutku može da se aktivira klauzula™. Baš da vidim jednom da neko dobije mesto sa ugovorom u kome će biti jasno definisano da sme da se pravi buka. Na stranu to što bigz debelo naplaćuje sve te stvari (oko 5e po kvadratu), bez ikakvog ulaganja u te iste prostorije i samu zgradu.
Levicari su samo neki levi bendovi koji nisu imali pre gde da sviraju? Za sve je kriva Ceca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...