Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

hm... vidis, nisam ni znao da je toliko izaslo... gledao sam Slayers i Slayers Next. to dvoje su prakticno jedna celina, dve sezone...videcu definitivno onda da skinem i ove dve sezone makar sto nisam odgledao. Lina Inverse mora pobediti mandingovce!

Link to comment

[Antistres]Da, rekao sam da neću, ali ipak hoću. Moram. Ne može se bez najboljeg od najboljeg. Ubuduće ću opisom ove anime započinjati svaku narednu stranicu, da svako ko otvori bilo koju stranu uvek pred očima prvo ono najbolje![/Antistres]

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">Legend of the Galactic HeroesLink 1 Link 2 Link 3vlcsnap-130591.pngApsolutno najbolja anime serija, i ne samo to - najfatastičnije epopejistično delo u istoriji čovečanstva otkad je pokretnih slika! Storija o kataklizmičnom sukobu Galaktičke Imperije, ustrojene po autokratskim principima, i Alijanse Slobodnih Planeta, ustrojene po demokratskim principima. Prateći zvezde u usponu u sukobljenim armijama, LOGH se prostire kroz sve pore ljudskog bitisanja, pokušavajući da da odgovore na neka od najkomplikovanijih pitanja o prirodi čoveka i društava koje on formira. Da li je bolja otvorena autokratija ili korumpirana demokratija, da li je ima razlike između plemića koji šalju ljude u rat iz banalnih razloga i političara koji ih šalju u rat da bi dobili izbore? Šta sve ljudi moraju da trpe i ima li nade? Na strani imperije se pojavljuje mladi, dvadesetogodišnji admiral Rajnhard von Loengram, kasnije znan kao Rajnhard I Nepobedivi. Sa druge strane je Magični admiral, genijalni Jang Ven Li. Ovaj dvojac, katkad i protiv svoje volje, mora da vodi brutalne ratove u ime časti, krvi, teritorije, vlasti, a katkad i njihovih suprotnosti. Uz njih se pojavljuje čitava plejada najrazličitijih likova. Svemirske bitke, borba za vlast, borba za voljenog/voljenu, smrt, život, unutrašnji bol, refleksija svega toga na život običnih ljudi - jednostavno predivno!ghl-8.gifglh-02.gifLOGH celoj tematici pristupa na impresivan način. Za to je zaslužan Jošiki Tanaka, gospodar naučne fantastike iz Japana, po čijim je delima i pravljen ovaj perfektan anime. Knjiga je 1988. godine dobila priznanje Najboljeg SF dela u Japanu. Crtež je tradicionalan i može delovati "matoro", ali je fantastično adekvatan događajima koji se opisuju. Seriju karakteriše intenzivno korišćenje klasične muzike radi podsticanja atmosfere, pa tako imamo svemirske bitke praćene Bolerom od koga se u toj situaciji ledi krv u žilama, predstavljanje palate uz finale Betovenove pete simfonije koja dodatno podstiče grandioznost, ili pak izdavanje naređenja admiralima uz Hendlovu Muziku na vodi. Ljubitelji klasične muzike će biti oduševljeni kada se dok Imperator prvi put prima grofa Rajnharda, iz pozadine začuje Betovenov "koncert za Kajzera" i tako dalje...LoGHstarmap.PNGPostoji nekoliko celina. Glavna serija ima 110 epizoda. Ona prati dešavanja od druge bitke u zvezdanom sistemu Astarte, odnosno kada su glavni protagonisti već imali komandu nad trupama. Iako serija često ide unazad, objašnjavajući događaje i motive glavnih heroja, taj period je detaljno obrađen u dva spinofa: Spiral Labyrinth i A Hundred Billion Stars, A Hundred Billion Lights, koji imaju 24, odnosno 28 epizoda i pokrivaju detinjstvo, odrastanje i prve sukobe u kojima su učestvovali glavni protagonisti. Postoje još tri filma, od kojih je jedan krš (Golden Wings), a druga dva su vrlo dobra (Overture To A New War, My Conquest Is The Sea Of Stars). Drugim rečima, sve što je van glavne serije služi kao prequel i nema smisla gledati to bez prethodnog gledanja glavne serije.Ovaj anime me je, kao što se da naslutiti, ostavljao bez daha dok sam ga gledao. Nikada mi se nije događalo da me nešto toliko uvuče u svoj univerzum. Sindrom "ajde samo još 1 epizoda, pa na spavanje" me nikada nije tako držao. Dve noći za redom sam, potpuno nemajući pojam o vremenu, ostajao do rana jutra i u šoku gledao kako je napolju dan, sećajući se kako sam tamo negde oko 23h rekao sebi "ajde da pogledam još ovu 1 epizodu pa na spavanje".Više o ovoj seriji možete čitati u ovom topiku!. Pozdravljam vas rečima kojima ova predivna serija počinje:U jednom malom kraju svemira rat se nastavlja. U ratu može biti samo jedan pobednik. Svemir je nenaseljena divljina i krvave rane nestaju vremenom. Možda se mnoštvo zvezda na nebu seća tih rana. Možda je suđeno da i te zvezde nestanu u zaboravu jednog dana. Čovekovo prisustvo među tim zvezdama je sve što je ostalo od davno zaboravljene bitke. U to vreme, u sredini svemira, jedno beznačajno ostrvo, jedna galaksija je ratovala. Zaraćene strane su bile Galaktička Imperija i Alijansa Slobodnih Planeta. Takođe, trgujući sa obe strane, tu je bio i Fezan, feudalna teritorija. Ostajući neutralan u ratu, posmatra kako se dve strane bore. Rat je već trajao 150 godina... Edited by Filipenko
Link to comment

Starship OperatorsLink 1 Link 2 Link 3Izvanredno ostvarenje SF žanra, sa pregršt izvanrednih ideja, počev od sitnica poput kakav bi bio najefikasniji metod kretanja po svemirskom brodu, do izuzetno realističnih svemirskih bitaka, sa oružjima koja se - makar nekako - ponašaju po zakonima fizike. Priča govori o avanturama posade svemirskog broda Amateras. topic_sso.jpgRadnja je smeštena u zanimljivo okruženje - postoje 2 galaksije, od kojih je jedna pod kontrolom Zemlje, koja je dominantna sila čovečanstva. Međutim, u drugoj, slabije razvijenoj galaksiji, stvari su daleko šućmurastije. Tu imperijalistički nastrojena Henrietta zauzima planetu po planetu, koloniju po koloniju. Poslednja u nizu planeta koja je priznala njihovu vlast jeste Kibi, koja se predala bez borbe. Međutim, kadetima 73. klase vojne akademije se to ne dopada. Oni zaposedaju Amateras, brod u koji je uloženo ogromno znanje i koji je jedan od najnaprednijih svemirskih brodova. Otimaju ga i postaju neka vrsta gerilaca, koja se bori protiv Henriette gde god je u stanju, ometajući im linije snabdevanja, komunikacije, uništavajući ratne brodove, pomažući planetama koje žele da pruže otpor...Fantastičan twist - nakon što otmu Amateras, moraju nekako da reše problem sa snabdevanjem, jer zalihe nestaju, a brod se ne popravlja sam od sebe. Da bi rešili probleme sa logistikom, rešavaju da dozvole da se njihova borba prenosi u vidu svojevrsnog reality show-a od strane univerzalnih broadcast mreža. Tako uspevaju da pridobiju ogromne simpatije, ali i nesvesno odigraju ulogu u mračnim planovima određenih grupacija...Znam da zvuči suludo, ali je fantastično izvedeno i totalno prihvatljivo sa aspekta realizma unutar univerzuma ove anime.Group.png1029Revolution.jpgSerija se bazira na novelama japanskog SF pisca po imenu Ryo Mizuno. Poseduje 13 epizoda. Izuzetnog je kvaliteta. To je, ako je neko čitao na prethodnoj strani u opisu Cowboy Bebop-a, jedna od prvih stvari koje sam gledao i koje su od totalno antianime tipa preko noći od mene napravile totalnog zavisnika. Sve preporuke, a za one koji vole SF - obavezno!

Link to comment
[Antistres]Da, rekao sam da neću, ali ipak hoću. Moram. Ne može se bez najboljeg od najboljeg. Ubuduće ću opisom ove anime započinjati svaku narednu stranicu, da svako ko otvori bilo koju stranu uvek pred očima prvo ono najbolje![/Antistres]
ti si znaci cvrsto odlucio da ne bude trece stranice ove teme :P
Link to comment

Pa ono, ako ljudi budu bili tako aktivni i rečiti kao i do sada, možda i nema potrebe. Ili sam negde rekao da je drugima zabranjeno da kače opise i iznose svoja iskustva, mada se toga ne sećam...:(

Link to comment

Ako je to uslov za interesovanje, lično ću sobaliti topik u kantu...Ne radi se o interesovanju ko zna kakvom, već bi neko mogao nešto da napiše i opiše, skrene pažnju na nešto...:)

Edited by Filipenko
Link to comment
Ako je to uslov za interesovanje, lično ću sobaliti topik u kantu...
pa to je za sve uslov jebemu :lol: sta ti mislis, da je Tomb Raider postao najpopularnija igrica zato sto ljudi vole da se pentraju po grobovima? :Pili zasto je hentai toliko popularan?
Ne radi se o interesovanju ko zna kakvom, već bi neko mogao nešto da napiše i opiše, skrene pažnju na nešto...:)
pa ja sam napisao za pocetak koje su meni najjace anime...sada gledam wolf's rain. nije mi nesto toliko dobro da bih bas preporucio. crtez je fini, ideja isto tako, ali radnja skripi. pre svega, dijalozi su prazni, sto je za animu vrlo vrlo cudno...imam jos 4-5 serijala koji me cekaju da ih pogledam, ali nemam pojma kada cu stici... evo, pogledacu cisto po prve 2-3 epizode od svega da ostavim utiske :)
Link to comment

Ja sam ove japanske Anime vise puta pokusavao da gledam ali po pravilu sam odustajao posle 5-6 epizoda(cak i ovaj LoGH). Ne znam da li je do mene, ali i posle kratkog upoznavanja sa pricom pre gledanja, uvek mi nesto smeta. Dal ubodem neku depresivnu, neku previse deciju(za mene), ili me razocara crtez, ili prica se sporo odvija, nerviraju me i oni japanske intro balade. Da ne pricam sto moram da prekidam gledanje kad kod neko naidje jer sam odustao od objasnjavanja "nisu ovo crtaci, ovo je..., prica je..." I tako perodicno se uvek vracam, jer nabasam na nesto sto bi me moglo zanimati, jer SF tematika kao da postoji samo kod Anime i sve se nadam da cu ponekad nesto i pogoditi.Evo, ako mozete da preporucite nesto tipa Firefly univerzum samo da one kolonizovane planete budu manje kaubojske. Znaci nesto "realno", postoji planeta Zemlja(dal smo na njoj nije vazno), nesto sto lepo pokazuje ideju kako se mozemo razviti(znaci ni idealizovano, niti apokalipticno) i sve to umotano u neku pricu.

Link to comment

Periodichno sam gledao poneshto i gotovo uvek sam bio zadovoljan, mada se nikad nisam posvetio intenzivnije. Tako sam chuo za Cowboy Bebopa odavno, ali se nikad nisam nakanio da ga ogledam. Sad jesam i odlichan je!Naruto ili Legend of the Galactic Heroes pak zaista ne mogu da gledam. Sledeci je Berserk.

Link to comment

Itazura Na KissLink 1 Link 2 Link 3Odmah na početku da se ogradim - prezirem ovakav tip anime/serija/bilo kog drugog ostvarenja. Šta je ovde drugačije? Ne znam ni sam 100%, ali me je navuklo da odgledam celu seriju bahato, u roku od 3 dana, epizodu za epizodom do izamoglosti™. U principu, devojčicama će prijati više nego dečacima...itazura-na-kiss-splash.jpgItazura Na Kiss je romantična komedija. Govori o devojci skromne perspektive (Kotoko) koja se u srednjoj školi zaljubljuje u ultra-mega-glavnog baju, zgodnog i pametnog (Naoki), sa velikom perspektivom. On njenu izjavu ljubavi 'ladno odbacuje. Tu kreće čitava gungula. Priča prati njih dvoje i ljude oko njih kroz odrastanje, sazrevanje i kao zrele ljude. Bazira se na ultra-popularnoj manga seriji iza koje stoji Kaoru Tada. Nažalost, ona je doživela nesreću, pa strip (manga) nikada nije završen. Ipak, uz dozvolu porodice je snimljena prava serija (sa živim glumcima), a potom i anime serija, koja verno prati strip.itazura.pngitazura_47.jpgAnime serija ima 25 epizoda. Užasno je zarazna, moram priznati, i vukla me je da je odgledam kao malo šta, a sasvim sigurno neuporedivo više od bilo čega žanrovski sličnog, jer me je mahom većina sličnih stvari posle nekog vremena (obično veoma brzo) smorila. Pretpostavljam da je malo vas uopšte čulo za nju, a i kapiram da među vama ima dosta ženskih i čedinih™, tako da eto razloga više da vam skrenem pažnju...itazura05_16.jpgSjajna serijica za opuštanje. Sve preporuke!

Link to comment

Svima koji pogledaju Berserka toplo preporučujem da nakon toga pročitaju ceo strip. Ima 33 volume-a, po oko 220 stranica, ukupno nešto manje od 2 GB. Podsećam da anime serija pokriva otprilike od 2. pa do 4. sedmine (ukupno oko 3/7 stripa).

Filipenko, nadam se da nisi namerno zaboravio Samurai Champloo? ;)
Šta to beše? Napiši slobodno review, podseti me :PPolako, ima toga na desetine...:)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...