Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Fino izgleda, nisam samo siguran da li je boja materijala (kamena) kompatibilna sa hridinom. Cini mi se da ce tako uvek izgledati kao novogradnja.

Malo je cudno da se dobije dozvola za privatizovanje same obale, iako je stencuga u pitanju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo Luštice budućnosti!

Divlja obala biće ukroćena ovim divnim belim, betonskim zidom i zaštićena od erozije!

Elita će biti smeštena u apartmane sa pogledom na more, a ovi koji ih služe  rade u uslužnim delatnostima živeće u kućama iza zida.

Visina zida je takva da stanare kuća štiti od štetnog odbleska sunčevih zraka sa morske površine. Istovremeno, zid u slučaju požara sprečava da stihija zahvati i apartmane.

Čeona površina blago se spušta ka moru i omogućava veštom vozaču da skuterom, ili gliserom bez većeg napora dosegne terasu apartmana i parkira plovilo. Ovo omogućuje putnicima da za najkraće vreme mokre gaće zamene suviim. SUV parkiran u apartmanu, suvišno je reći, bez problema savladava taj isti nagib u kontra smeru, dok vlasnika i goste prevozi ka jahti parkiranoj u veštački stvorenoj uvali. Deca i ljubimci slobodno vreme provode u bazenčićima ispunjenim dezinfekcionim sredstvom svetlozelene boje.

 

 

lust.jpg

Link to comment

:1_grinning:

Zamalo ne videh prvi post glede ideje, izvini.

Ideja k'o ideja, nije iskljuceno da se na njoj poradi, ali je izbezumljujuce nevodjenje racuna o sustini nastanka i postojanja gradova kao sto je, na primer, i Talin.

Nastali kao luka, razvijali se kao luka, dospeli dokle su dospeli zahvaljujuci tome i odjednom, pujpike, ne vazi, ograda, zavesa: naprosto ima gradova koji - ako nisu vidjeni s mora - nisu to sto jesu, sav trud i sve mode na stranu.

Najbolji primer je Venecija: ako je ne vidis s mora, kao da je nisi video, takvih gradova ima jos.

Link to comment

Iznete brojke su neumoljive ( nisam ih proveravao, niti je to ideja).

U tom kontekstu mislim da će stanovnike Talina manje brinuti šta se vidi sa mora.

Sve zajedno, izgleda monumentalno, ali zastrašujuće, toliko da me od nekih fotografija jeza hvata.

 

@namenski obzirom da se hvališ nekim sunčanjem i kupanjem u sred oktobra možda ne bi bilo loše da razmisliš makar o zidiću :)

Link to comment

Stanovnici Talina ce kao i do sada, niti su jedini, niti su najugrozeniji: postoje tehnike i tehnike, iskustva takodje, za monumentalnost i jezu se slazem, zato se i zgrazavam, a na talinsko resenje sam se osvrnuo zbog arhitektonske nebrige o problemu grada u sirem kontekstu

A sto se kupanja tice, okupah se i 4. novembra.

I najebah :ph34r:

 

Edit: za Lustica buducnosti :1311_thumbsup_tone2:

 

Edited by namenski
Link to comment

Talin je jedna od najvećih prestonica kulture danas u Evropi. Dobijali su silne nagrade na polju konzervacije i restauracije impozantnog srednjevekovnog nasleđa, a od pre nekih desetak godina je pod zaštitom uneska. 

Koliko se sećam kroz maglu (a magla gusta), priobalje je mahom industrijski/lučki distrikt, ali svejedno... Odbijam da poverujem da je ovo išta drugo do nadrealna zahahadidoidna interpretacija kakvog studenta prve godine.

Jedna od najodvratnijih stvari koje sam ikada video. Bez preterivanja. 

naravno, vidim da je naveden autorski tim, ali koncept, obrazloženje, pa čak i grafički prilozi... 

Edited by kralj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...