Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

okej:)) mozemo to i tako da nazovemo. ali i teorija je odredjena vrsta zanata, zar ne?  :D

 

e da, a kako je cellini to objasnio?

Mogla bi da bude zanat, teorija naravno, samo da sa njom nije kao i sa takozvanom umetnickom kritikom: u nju se ponajvise sakriju oni kojima ono sto kritikuju, promisljaju™, nekako nije poslo za rukom, pisaljkom, taj rad...

 

A Celinija citati, prosto... :fantom:

Link to comment

Mogla bi da bude zanat, teorija naravno, samo da sa njom nije kao i sa takozvanom umetnickom kritikom: u nju se ponajvise sakriju oni kojima ono sto kritikuju, promisljaju™, nekako nije poslo za rukom, pisaljkom, taj rad...

 

e pa sad, to je prilicno individualno, neki su zaista dobri (ma izuzetni!) u tome sto rade. eto ti npr. pokojni lebbeus woods. i to je odredjena vrsta prakticnog rada a i definitivni doprinos disciplini. 

 

mozda je bolje ne pominjati umetnicku kritiku, prizvaces caligulu...

 

 

A Celinija citati, prosto...  :fantom:

 

a, okej, potrazicu. 

Link to comment

To je sigurno moguce, nisam nesto kopala po njegovim radovima, tada kada sam bila u Dizeldorfu sam pomislila da je vrlo moguce da je isti lik radio i onu zgradu u Pragu, sto se posle ispostavilo tacnim. Za Zahu se slazem, secam se mog odusevljenja kada sam bas prvi put videla neke njene radove na izlozbi u Gugenhajmu, da bi posle to godinama nekako postalo po sablonu, i sa previse golog betona te je i moj utisak splasnuo.

 

da, upravo. inicijalno dobra ideja koja se pretvori u reciklazu.

Link to comment

Јавићу се за неки дан. На рспусту сам па на форум трошим што је мање времена могуће.

Link to comment

Корби је занимљив пројектант, има пар објеката где збиља зинеш како је и шта урадио. Понекад и не пише лоше. Ја сам мислио да Колхас долази у Мелбурн да пројкетује, те рекох да не разумем хајп. 

 

E ја сам човек сељак па ми громопуцатељне фразе из Делиричног Њујорка делују празно и потпуно артифицијелно и мислим да маши суштину Њујорка као метрополе. Но и то је боље него оно што је после писао.  Архитекте нису социолози, историчари, философи, а тек неко од њих је пристојан урбани планер.  Ти такозвани теоретичари архитектуре нити имају образовање формално да би се бавили тако широким питањима каква су мегалополиси у трећем свету или могућности да се по идеји АМО део пустиње у Алжиру претвори у соларну електрану која ће целу Јевропу да снабдева струјом из обновљивих извора. Магазин Волумен је интелектуална онанија чиста. Оно што је проблем што архитектонске школе под утицајем таквих ’ренесансних’ ’мислилаца’ престају да буду места где људи уче како да праве куће, већ постају трибине за интелектуално иживљавање неталентованих и у суштини необразованих тупана. 

 

arhitektura je u osnovi spoj razlicith disciplina i sama realizacija zahteva dobro organizovani rad grupe ljudi usko specijalizovanih u svojim oblastima

 

i svaki od njih je podjednako vazan i 'arhitekta' ...

 

 .... cak i onaj koji u toj arhitekturi posle zivi ili prezivljava :D

Link to comment

Јавићу се за неки дан. На рспусту сам па на форум трошим што је мање времена могуће.

 

lep provod zelimo:) (i meni je vreme za digital detox).

 

arhitektura je u osnovi spoj razlicith disciplina i sama realizacija zahteva dobro organizovani rad grupe ljudi usko specijalizovanih u svojim oblastima

 

i svaki od njih je podjednako vazan i 'arhitekta' ...

 

 .... cak i onaj koji u toj arhitekturi posle zivi ili prezivljava :D

 

apsolutno. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

simpaticni i na momente naivni carpo on 2nd digital turn, prediction without causation & digital optimization of physical structures

jel se neko od ppp arhitekata igra sa algoritmima u svakodnevnom projektovanju?

 

Link to comment

Okacio kolega na FB jel zna neko nesto vise o ovom hotelu.

Zove se hotel Tara i na Tari je ...

 

Zimovao sam ja tamo 92-93.Hotel je jedno 5-8km od Omorike prema Mitrovcu. jedan mali, vec tada prilicno oronuli hotel. Bio je i jedan samousluzni ski lift koji smo palili po potrebi.

posle 93 mislim da je tu bila smestena valjda policija (paravojska, stagod). Kasnije je bila privatizacija, a taj hotel je bio vezan za neki hotel u Bajinoj Bašti, bio je i spor neki oko vlasništva.

Link to comment

Zimovao sam ja tamo 92-93.Hotel je jedno 5-8km od Omorike prema Mitrovcu. jedan mali, vec tada prilicno oronuli hotel. Bio je i jedan samousluzni ski lift koji smo palili po potrebi.

posle 93 mislim da je tu bila smestena valjda policija (paravojska, stagod). Kasnije je bila privatizacija, a taj hotel je bio vezan za neki hotel u Bajinoj Bašti, bio je i spor neki oko vlasništva.

Da znam to za muriju...

Baš šteta...

Link to comment
  • 3 weeks later...

simpaticni i na momente naivni carpo on 2nd digital turn, prediction without causation & digital optimization of physical structures

jel se neko od ppp arhitekata igra sa algoritmima u svakodnevnom projektovanju?

 

 

super je predavanje:) zanimljiva zona za istragu i kako ce se odraziti vizuelno na okruzenje. licno se ne bavim s tim tako da nemam odgovor ali i mene bi bas zanimalo neki noviji primeri. 

Edited by roksi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...