Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

22 minutes ago, Meazza said:

 

E nije nikakva sustina i nije to. Nervira me kako se svi komentari na kraju svedu na taj plitki lazni Schadenfreude. Kao, mi smo iznad toga, ko jebe stoku. A mi takodje zivimo u istom tom svetu koji kroje takvi likovi, oni uticu i na nas i to je problem koji ne resava cinjenica sto postoje neki prosti mucenici gori od nas. Ista stvar i za antivakserstvo i naprednjastvo. Ne zivimo mi na mesecu pa kao odatle posmatramo teleskopom, nego sva ta sranja uticu i na nas.

 

Izvini, ali ako mi se kroz ortodoksnu religiju propagira umerenost, skromnost, odricanje od telesnih i svetovnih zadovoljstava, a sa druge strane visokorangirani predstavnik te iste religije podigne ovakvu "zadužbinu"  u vreme kad većina pastve  grca mu u golom preživljavanju;  i kad ostali visokorangirani predstavnici te iste religije ne reaguju na takvo ponašenje,  meni je to čista hipokrizija. Odbijam da poštujem takvu religiju i njene pastire. Ne smatram sebe ni boljim ni gorim, prosto držim do sebe. Kome to ne smeta, neka nastavi i dalje da poštuje i moli se i daje harač crkvi 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Izvini, ali ako mi se kroz ortodoksnu religiju propagira umerenost, skromnost, odricanje od telesnih i svetovnih zadovoljstava, a sa druge strane visokorangirani predstavnik te iste religije podigne ovakvu "zadužbinu"  u vreme kad većina pastve  grca mu u golom preživljavanju;  i kad ostali visokorangirani predstavnici te iste religije ne reaguju na takvo ponašenje,  meni je to čista hipokrizija. Odbijam da poštujem takvu religiju i njene pastire. Ne smatram sebe ni boljim ni gorim, prosto držim do sebe. Kome to ne smeta, neka nastavi i dalje da poštuje i moli se i daje harač crkvi 

 

Ma nisi me uopste razumeo. Nema veze.

Link to comment

Objasni mi onda prostijim jezikom zašto se ne slažeš?

 

 

edit: (nevezano za Meazzu, nego me guši rant što hoće da izleti): onog trenutka kad sam na vratima crkve video cenovnik za pružene "usluge", postao sam kjafir

Edited by Filozof manijak
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

pa ja ne zivim na mesecu, ali ako pomenem chesritog vladiku mnogom verujucem, bojim se da cu dobiti objashnjenje u kom su oni super, a ja nisam. tako da neka...

sent from bubamoto
 

 

Nisi me shvatila, ja to ni ne predlazem. Zapravo u onom postu ne predlazem nijedno resenje, samo kazem da ovo nase slaganje kako ce oni pre i neposrednije najebati od tog zla predstavlja jedno lazno olaksanje, jedan providan psiholoski mehanizam odbrane koji nikome od nas ne pomaze. Rupa koju iskopas da u nju kazes nesto u sta ni sam ne verujes, cisto da ti bude lakse. Jeste, oni su glupi i ne znaju nista, i Kacavenda ih jebe u mozak, ali mi zivimo medju njima, ne zavaravajte se.

Link to comment
 
Izvini, ali ako mi se kroz ortodoksnu religiju propagira umerenost, skromnost, odricanje od telesnih i svetovnih zadovoljstava, a sa druge strane visokorangirani predstavnik te iste religije podigne ovakvu "zadužbinu"  u vreme kad većina pastve  grca mu u golom preživljavanju;  i kad ostali visokorangirani predstavnici te iste religije ne reaguju na takvo ponašenje,  meni je to čista hipokrizija. Odbijam da poštujem takvu religiju i njene pastire. Ne smatram sebe ni boljim ni gorim, prosto držim do sebe. Kome to ne smeta, neka nastavi i dalje da poštuje i moli se i daje harač crkvi 
[/qote]
Promaši ti skroz...
Link to comment

ne mislim i ne govorim nishta od toga brate. zato i kazem neka. nije ovo prvi takav momenat u istotiji.

 

zadrzavam pak pravo kad viidm budalashtinu da je i imenujem. i nashi staari shto zidali staaare manastire isto nisu bili bash bezgreshni, naprotiv. garantovano je bilo ljudi koji su to videli znali i rekli, pa je istorija ipak presudila u korist vece gradjevine. shta da se radi...

 

 

bufalashtinu

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Objasni mi onda prostijim jezikom zašto se ne slažeš?

 

 

edit: (nevezano za Meazzu, nego me guši rant što hoće da izleti): onog trenutka kad sam na vratima crkve video cenovnik za pružene "usluge", postao sam kjafir

 

Nije da se ne slazem, nego kazem da to nije nikakva sustina. Sta imas ti od toga sto ce njima da bude jos gore nego tebi i sto su mnogo gluplji od tebe?

 

Zapravo me nervira ova tendencija u diskusijama da se svi mi na kraju tesimo i tapsemo po ledjima, kao ej, ma ko ih jebe, njima je jos gore. Pa jeste i sta?

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ne mislim i ne govorim nishta od toga brate. zato i kazem neka. nije ovo prvi takav momenat u istotiji.

sent from bubamoto
 

 

Pa znam da kazes "neka", uhvatim i ja sebe kako to kazem svaki dan, ali lazemo sebe i ti i ja. Da nam je stvarno svejedno ne bismo to ni primecivali, ni komentarisali. Pa rekoh, kad vec komentarisemo ajde da se potrudimo da budemo iskreniji.

Link to comment

Pogrešno me čitaš, Meazza. Kad sam napišao "Suština", mislio sam da je to suština i mog razmišljanja. Ne smatram vernike ni glupljim ni lošijim od sebe. Svako neka veruje u ono šta želi, i meni to apsolutno ne smeta. NIti se tešim da sam neki pametniji, niti da mi je bolje u životu od vernika, naprotiv. Samo mi nije jasno kako vernici ne vide ovu hipokriziju i  materijalno bahaćenje Crkve. A sa druge strane kukaju na sopstveno materijalno stanje.  

NIsam ja protiv duhovnosti, nego protiv organizovane religije.

 

@Frank Pembleton

Šta sam promašio?

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Pogrešno me čitaš, Meazza. Kad sam napišao "Suština", mislio sam da je to suština i mog razmišljanja. Ne smatram vernike ni glupljim ni lošijim od sebe. Svako neka veruje u ono šta želi, i meni to apsolutno ne smeta. NIti se tešim da sam neki pametniji, niti da mi je bolje u životu od vernika, naprotiv. Samo mi nije jasno kako vernici ne vide ovu hipokriziju i  materijalno bahaćenje Crkve. A sa druge strane kukaju na sopstveno materijalno stanje.  

NIsam ja protiv duhovnosti, nego protiv organizovane religije.

 

@Frank Pembleton

Šta sam promašio?

 

Citamo ocigledno pogresno jedan drugog sve vreme. Ja takodje nisam mislio na sve vernike, ne znam otkud ti to. Mislio sam na "kacavendizam" i one koji ga gutaju, a stekao sam utisak da i ti mislis na isto to. Nema veze, kazem, nista pametno nisam ni napisao, kao po obicaju...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...