Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Pogrešno me čitaš, Meazza. Kad sam napišao "Suština", mislio sam da je to suština i mog razmišljanja. Ne smatram vernike ni glupljim ni lošijim od sebe. Svako neka veruje u ono šta želi, i meni to apsolutno ne smeta. NIti se tešim da sam neki pametniji, niti da mi je bolje u životu od vernika, naprotiv. Samo mi nije jasno kako vernici ne vide ovu hipokriziju i  materijalno bahaćenje Crkve. A sa druge strane kukaju na sopstveno materijalno stanje.  
NIsam ja protiv duhovnosti, nego protiv organizovane religije.
 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
Šta sam promašio?

Shvatanje onoga što ti je meazza napisao...
Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

pa ako ima neki narod koji bash tu dolazi da bi im bash on bogosluzio, neka sluzi onda, sve je u najboljem redu.

sent from bubamoto
 

ej, ma moje je pitanje mnogo banalnije od one rasprave koju ste raspleli dole: perspektiva fotke je taka da ja stvarno ne kapiram jesu crkva i dvori™ 2 odvojene zgrade il se jedno da prostite preliva u drugo :D

Link to comment
1 hour ago, Joshua said:

ej, ma moje je pitanje mnogo banalnije od one rasprave koju ste raspleli dole: perspektiva fotke je taka da ja stvarno ne kapiram jesu crkva i dvori™ 2 odvojene zgrade il se jedno da prostite preliva u drugo :D

 

eo ovde se  sve vidi ko na dlanu kacavendinog momka :D

 

urnebesne su slike. 

 

http://www.banjaluka.com/aktuelno/dosad-nevidene-fotografije-kacavedinog-mauzoleja-kod-bijeljine-foto/

 

jel ovo u jezeru nojeva barka?  to je kacavendina barka, kad bog ppzdi zbog njegovog gresnog zivota, da se ukrca s momkom i pobegne :D

 

nije mi ubedljivo da je ovo izgradjeno od priloga vernika. izgleda ko nesto sto je sufinansirala drzava.

 

Edited by darling
Link to comment
44 minutes ago, darling said:

 

eo ovde se  sve vidi ko na dlanu kacavendinog momka :D

 

urnebesne su slike. 

 

http://www.banjaluka.com/aktuelno/dosad-nevidene-fotografije-kacavedinog-mauzoleja-kod-bijeljine-foto/

 

jel ovo u jezeru nojeva barka?  to je kacavendina barka, kad bog ppzdi zbog njegovog gresnog zivota, da se ukrca s momkom i pobegne :D

 

nije mi ubedljivo da je ovo izgradjeno od priloga vernika. izgleda ko nesto sto je sufinansirala drzava.

 

Ma kakvih priloga vernika, to je samo za nojevu barku. Crkva maznjava lovu direkt iz budzeta. Npr, podnesu minisarstvu "projekat" za renoviranje trpezarije u nekom manastiru, list A4 papira gde je rukom nacrtana osnova, nema ni dimenizja ni razmere, i napisu troskovi 100 000 eur. I to se odobri. Tako je bar bilo do pre par godina kada sam pricao sa tipom koji je radio u nekom odeljenju koje finansira te takve rekonstrukcije, dal u ministarstvu vera il nekom drugom, ne mogu da se setim. I nekoliko eminentnih arhitekata potpisuju takve projekte i ocigledno se tale za lovu. Nit predmera nit predracuna, kolicine materijala, nista. Samo idejni projekat, i krne se cifra odokativno koliko im kao treba za gradnju il rekonstrukciju.  

Edited by palikaris
Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

eo ovde se  sve vidi ko na dlanu kacavendinog momka :D

 

urnebesne su slike. 

 

http://www.banjaluka.com/aktuelno/dosad-nevidene-fotografije-kacavedinog-mauzoleja-kod-bijeljine-foto/

 

jel ovo u jezeru nojeva barka?  to je kacavendina barka, kad bog ppzdi zbog njegovog gresnog zivota, da se ukrca s momkom i pobegne :D

 

nije mi ubedljivo da je ovo izgradjeno od priloga vernika. izgleda ko nesto sto je sufinansirala drzava.

 

 

Nojeva barka i ostatak slika u stilu srednjevekovnih zamkova je u stvari etno selo Stanisici. Mislim da to nema veze sa kacavendom, jednostavno je blizu pa se njegov sticenik tu slikao. 

Link to comment
49 minutes ago, Shan Jan said:

 

Nojeva barka i ostatak slika u stilu srednjevekovnih zamkova je u stvari etno selo Stanisici. Mislim da to nema veze sa kacavendom, jednostavno je blizu pa se njegov sticenik tu slikao. 

 

prvo sam pomislila da sto nam kvaris zabavu, a sad moram da ti se zahvalim sto si mi otkrio ovo blago, bosanski las vegas (stvarno nojeva barka, a ja se zjbvla. grandpa bozo house :D  podlugovi train station :D).

 

http://www.etno-selo.com/en/

 

:ziga:  

Edited by darling
Link to comment

Kačavenda je godinama reketirao lokalne biznismene, ako si htio neki posao morao si njemu da daš prilog plus se šuška da je on (su)vlasnik onog kiča od etnosela. Poznato je da je vadio iz govana vlasnika istog kad je ovaj pao za neku gudru negdje u Federaciji.

Jbg, njegovo preosveštenstvo Pablo.

Link to comment
8 hours ago, darling said:

 

prvo sam pomislila da sto nam kvaris zabavu, a sad moram da ti se zahvalim sto si mi otkrio ovo blago, bosanski las vegas (stvarno nojeva barka, a ja se zjbvla. grandpa bozo house :D  podlugovi train station :D).

 

http://www.etno-selo.com/en/

 

:ziga:  

 

Imaju i neku fensi perad koja se seta okolo :D 

 

Preporucio bih restoran, fina janjetina ispod saca sa home-made hlebom koji zakiva. 

Link to comment

Par tezgi sam tamo odradio, u tom etno selu...
Mnogo mračna ekipa drži to. Kako sam čuo, dobro se suzdržavaju od eksponiranja. I da skoro svako ko je pričao o tome rekao je da je Kačavenda suvlasnik...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Kačavenda je godinama reketirao lokalne biznismene, ako si htio neki posao morao si njemu da daš prilog plus se šuška da je on (su)vlasnik onog kiča od etnosela. Poznato je da je vadio iz govana vlasnika istog kad je ovaj pao za neku gudru negdje u Federaciji.

Jbg, njegovo preosveštenstvo Pablo.

 

Kačavenda je ultimate evil, negativac iz bonda. Za njega je Pablo dobra dušica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...