Jump to content
IGNORED

Josip Broz Tito i njegovo vreme


fonTelefon

Recommended Posts

Vlado Dapcevic, kao clan SKOJa kada je dosao u Beograd, delovi njegove knjige "IBEOVAC, Ja, Vlado Dapcevic" koju je je odradio Slavko Curuvija:

 

dgSJp4a.png

 

Treba imati u vidu da Vlado Dapcevic nije podnosio Broza i da je dugo vremena bio u zatvoru, mislim da je on jedan od poslenjih politickih zatvorenika pustenih na slobodu iz Zabele 1988.

Ali zanimljivo svedocenje coveka koji je bio na ulicama Beograda kao SKOJevac tridesetih.

 

Link to comment
  • 4 months later...

Ne možete ići u EU i veličati diktatora Tita

 

Ne možete s jedne strane željeti ući u Europsku uniju i demokratizirati društvo, a s druge strane veličati jednog od najmračnijih diktatora, Tita – izjavila je bugarska ministrica vanjskih poslova Ekaterina Zaharijeva, obrazlažući razloge bugarske prijetnje vetom na usvajanje pregovaračkog okvira sa Sjevernom Makedonijom i održavanje prve međuvladine konferencije na kojoj bi se otvorila prva pregovaračka poglavlja s tom državom.

 
  • Haha 3
Link to comment
On 17.11.2020. at 20:16, Kursadžija said:

LINK

 

"- Marshiraju Rusi ulicama, mi ih gledamo i pishamo za njima.

- Kako, bre, pishate???

- Pa lepo, u gaće..."

:bugarski narod, kompartija i ostali sateliti...

 

Inace, njih je skinuo™ (kao da je i sam njihov) gospodin Julian Barnes - ono - Bodlivo svinche...

Usralo™ ih sa geografijom pa sad nama prodaju JB Tita a Makedoncima zajednicki™ jezik... 

'Sirotiljo, i bobu si teshka..."

spacer.png

 

Link to comment
On 22.11.2020. at 9:33, iDemo said:

"- Marshiraju Rusi ulicama, mi ih gledamo i pishamo za njima.

- Kako, bre, pishate???

- Pa lepo, u gaće..."

:bugarski narod, kompartija i ostali sateliti...

A, pa bio je i onaj, kada bugarski vrhunski hirurg na svetskom kongresu hirurga na pitanje koja operacija im je najteza, odgovara - operacija krajnika.

I na zapanjene poglede uglednih kolega odgovara: pa lako je vama, da biste operisali krajnike, pacijent samo zine, mi krajnike moramo da vadimo pocev od debelog creva, niko ne sme da zine...

  • +1 1
Link to comment

@iDemo smejem se, setio se hladnoratovskih, na primer, ono kada je pocetkom 80-ih, oko previranja u Poljskoj, Solidarnosti, taj rad, jedno vreme u vazduhu visila sovjetska vojna intervencija...

Kaze, salju Rusi u Poljsku pomoc, 2,000,000 jaja...

Kako?

Strojevim korakom... 

  • +1 2
Link to comment
  • 5 months later...

ovo sam jutros pokupio sa burundija. 

mozda je i ovde ostavio ali neka ga ovde. 

smiljko sagolj je autor. za vecinu danasnjih novinara izmislio profesiju. posle se prosuo za vreme rata u bosni i hrvatskoj.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam gde s ovim pitanjem, ajde ovde

jel ima neko knjigu d.ckrebica o koci popovicu, i ako ima, jel knjiga ima index licnih imena?

Link to comment
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...