Jump to content
IGNORED

Deadwood


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    14

  • MiddleClass

    10

  • mustang

    10

  • Musharaf

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uh, nije ovo dobro. Zbrzano, previse sentimentalno i pateticno, u sustini nepotrebno, mogli su i da ne snime. Lepo je bilo videti ih sve na okupu, scenografiju i ono blatiste, i cuti onaj divni jezik, ali to je to. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Film uopšte nije sranje, tačnije, do pola je odličan, možda i samo što smo imali prilike da se podsetimo likova, čujemo ih kako korespondiraju i sl pa da nam bude lepo.

Ali... Sve kreće nizbrdo od scene kada dvojica ubica umesto crnca u zatvoru da overe sa 2 metka - vade ga napolju i vešaju?! Neopisiva jbna glupost. Poslednja trećina je očajno napisana, film je katarzirao 15 minuta pred kraj i posle se usro sam u sebe zaključno sa onom scenom na kraju kada Olifant balavi ženu na pragu doma svoga. Hersta ne hapsi kada mu je dovukao svedoka ispred kuće, ali pošto je ovaj došao sa dva šerifa iz okolnih gradova da mu drže stranu što je paradoks sam po sebi - šerifi u privatnoj funkciji -  (msm... Jebote, koliko loše napisano), onda se setio da mu stavi lisice...

Sve u svemu, drago mi je što sam video sve te likove još jednom, sad što je ispao prosečan film, šta je tu je.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 2.6.2019. at 14:10, Sludge Factory said:

Uh, nije ovo dobro. Zbrzano, previse sentimentalno i pateticno, u sustini nepotrebno, mogli su i da ne snime. Lepo je bilo videti ih sve na okupu, scenografiju i ono blatiste, i cuti onaj divni jezik, ali to je to. 

Tek sad pogledo, slazem se skroz. Dosta sam vremena proveo na telefonu, dosadno brate...

Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Dosta sam vremena proveo na telefonu, dosadno brate...

 

Nevezano za deadwood, ali kontam da je ovo razlog što su nam mnogi filmovi i serije lošiji nego što mislimo... Zato se istinski trudim da ne drndam telefon kada gledam bilo šta.

Link to comment
25 minutes ago, Mil@n said:

 

Nevezano za deadwood, ali kontam da je ovo razlog što su nam mnogi filmovi i serije lošiji nego što mislimo... Zato se istinski trudim da ne drndam telefon kada gledam bilo šta.

Ni ja to ne praktikujem, obicno ostavim telefon negde van domasaja, ali ovo mi je nekako dosadnjikavo bilo. Mozda je ok za zadnju epizodu serije onako udara na emocije, ali za film posle ovoliko godina mi je tanko jebiga...

Link to comment
  • 7 months later...

Odgledao i ja, konačno, nisam oduševljen nimalo. Prvi utisak je koliko sam zaboravio likove iz serije, film pokušava da ih nanovo uvede, ali zbrzano je i nedovoljno da se ponovo vežeš uz likove. Možda ga treba gledati neposredno posle serije.

 

Bolje bi mnogo bilo da su pravili mini-seriju od šest epizoda pošto film tako i deluje, otprilike 5-6 celina koje su na silu krcnute i spojene, nijedna dovoljno razradjena, mnogo likova koji su tu čisto da pokažu svoju njušku, (recimo ona mlada kurva, koja je tačno poenta njene pojave u svemu ovome). Kraj je nekako antiklimaktičan, ostali smo uskraćeni za ozbiljan pičvajz na kraju treće sezone i ovo što smo dobili nije ni izbliza to. Big bad guy je otišao previše lako.

 

Ian McShane i dalje maestralan, ovo mu je uloga života i cenim da su mu sve ostale uloge onoliko dobre koliko sliče liku Svedžena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...