Jump to content
IGNORED

Vozovi,autobusi i ostala prevozna sredstva


*edited by mod

Recommended Posts

Imam jedan problem. Trebalo bi krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca da posaljem mamu na put u Madrid kako bi posetila moju sestru tj njenu cerku koja je od skora tamo. Smestaj, docek i sve je sredjeno jedini je problem to sto se ona smrtno plasi aviona pa me zanima da li postoji nekakv nacin prevoza osim aviona na koji bi mogla da dodje do Madrida ili bar do Spanije?Sve moguce i nemoguce egzibicije su dozvoljene i pozeljne.

Link to comment
Imam jedan problem. Trebalo bi krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca da posaljem mamu na put u Madrid kako bi posetila moju sestru tj njenu cerku koja je od skora tamo. Smestaj, docek i sve je sredjeno jedini je problem to sto se ona smrtno plasi aviona pa me zanima da li postoji nekakv nacin prevoza osim aviona na koji bi mogla da dodje do Madrida ili bar do Spanije?Sve moguce i nemoguce egzibicije su dozvoljene i pozeljne.
vozom je odvratna varijanta sa presedanjem u minhenu, pa u parizu dva puta...ukupno 45 satiima varijanta da dodje do minhena pa iz minhena busom do spanije.do minhena vozom je od begesa nekih 14 sati, a bus do madrida ide jos 32 sata. :(
Link to comment

Reci mami da sebi uplati onaj aranžman koji praktikuju maturanti - Trst, azurna obala, Barsa, a dalje do Madrida u sopstvenoj režiji. Greota da tolike hiljade kilometara provede isključivo putujući.

Link to comment
Reci mami da sebi uplati onaj aranžman koji praktikuju maturanti - Trst, azurna obala, Barsa, a dalje do Madrida u sopstvenoj režiji. Greota da tolike hiljade kilometara provede isključivo putujući.
O toem sam i ja razmisljao.300e je to sa sve povratkom a jos ako uspem da napravim deal sa agencijom da je ostave tamo u Barsi mozda bude jos i povoljnije.Samo treba naci dobar termin.
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Jel moze neko da mi preporuci autoprevoznika za iznajmljivanje autobusa na jedan dan?
Gradsko saobracajno ...oni su bili povoljni nekada..... da li neko zna kako da se prevezem iz Pariza u Amsterdam? a da nije eurolines
Link to comment
Gradsko saobracajno ...oni su bili povoljni nekada..... da li neko zna kako da se prevezem iz Pariza u Amsterdam? a da nije eurolines
ima jako cesto vozova sa paris nord. stizu za malo vise od 4h.
Link to comment
  • 3 months later...

pretpostavljam da je ovo odgovarajuci topik za jedan jako veliki pljuc koji cu uputiti u pravcu Gea Toursa.kako relativno cesto idem u zagreb, a i zagreb neretko dolazi meni, trazio sam neku door-to-door varijantu prevoza. I nasao ih u vidu spomenute agencije. i prvih par puta bio odusevljen. poslednja dva puta kada je mia familia koristila Gea turs su bili potpuni fijasko.na stranu to sto ih neka tacnost nije ni pre krasila, kada npr kazu da ce vas pokupiti izmedju 8 i 9 pa dodju u 10, na stranu to sto im je trebala vecnost da nadju ulice u Beogradu, da ne pricam u Zagrebu, ali poslednja dva puta su bila nerealno losa.pre mesec dana putujem za ZG. vozac stize u dogovorenom vremenu, i potom krecemo. posto smo pokupili neku gospoju u bataji, idemo dalje starim putem pa kasnije izlazimo na autoput, i kasnije stizemo u ZG bez problema. u zagrebu se vozac gubi, mada moram priznati ni da mu zena cije je odrediste trebalo da nadje nije mogla pomoci. u pokusaju da se iskupi, daje vozacu mobilni kako bi on popricao sa njenim muzem i nasao ulicu. 30 sekundi kasnije krece opsta dreka i vriska, uz medjusobno psovanje i pickaranje vozaca i Muza, a situacija nije nimalo bliza resavanju. a mi stojimo na pogresnom mestu vec 20 minuta. da nije bilo mog sturog poznavanja grada, nikada se ne bismo izvukli. inace, problem je bio banalan - vozac je dobio adresu u Zagrebu, a nasao istu tu ulicu u Sesvetama. Ista prica kao Zemun-Beograd, po pitanju imena ulica. naravno, kada smo dosli do prave adrese nastavilo se sranje - vozac i muz su se psovali medjusobno, glasno i na ulici. Ja sam samo razmisljao kako sedim u minibusu BG tablica, na periferiji grada, dok se vozac NA SRED ulice dere na cistom srpskom i vagao dal da se bacim na pod ili ne.nekoliko dana kasnije sam rezervisao put nazad. prvo su mi rekli da ce me pokupiti oko 4, sto je za njih uobicajeno. sutradan su rekli da ce me pokupiti izmedju 3 i 4, da bi se na dan puta vozac javio u pola 2 i rekao da se spremim i da on dolazi. kada sam ga zamolio da me pokupi kasnije, jer sam jeo divne njoke u tom trenutku, rekao je da ne moze, na sta sam ja rekao da to nije moj problem i da cu biti spreman u 3. sledeci put kada je zvao nije zvao mene nego moju devojku ciji je telefon bio jedan od kontakt telefona, i kada mu je rekla da malo saceka krenuo da je psuje i stilu "u picku materinu, sta meni ovo treba koj kurac!!". uredno je odjeban, i on i Gea, i ja sam se vratio "redovnim" busom. putovanje je bilo savrseno, malo ljudi u busu, stigli smo za 5 sati.danas je moja majka nameravala da koristi usluge iste te firme. kada je rezervisala povratnu kartu rekose joj da povratak nece biti pre 4 popodne. juce su joj rekli da ce je pokupiti u 13h. danas su je zvali u 10 i rekli da ce biti tu u pola 11. nuff said. novi odjeb, novi odlazak na autobusni kolodvor, gde je karta 25 evra, a ne 40, i gde te ne jebu u mozak.Naravno, u oba slucaja kada im je saopsteno da necemo koristiti njihove usluge vozaci su, odjednom, mogli da nas pokupe u zeljeno vreme, iako to pre toga nije bilo izvodljivo.

Edited by Alphons
Link to comment

Koristio sam Geu par puta, do Budimpeste i Temisvara i nisam imao nikakvih problema. Tacni, udobna brza voznja bez guzve..Jedino vozaci nisu bas fakultetski obrazovani, ali po tom pitanju nisam mnogo ni ocekivao.

Link to comment
  • 1 year later...

Svako jutro prelazim mostom na NBGD. U tom mučnom putovanju na posao, jedino čemu se radujem je prelazak preko mosta- uvek radoznalo ispratim brodove koji su usidreni. Velike, lepe putničke rečne krstarice- Ukraina, Steaua, Danube Star. Odakle dokle idu? Posebno, da li se može napraviti uopštavanje i neki profil ljudi koji idu na ovakva putovanja? Uvek zamišljam neke nemačke penzionere, obučene kao u filmovanim romanima Agate Kristi. Samo jednom sam videla kako takav brod uplovljava u luku, a volela bih da ih ukebam češće dok se kreću.

Link to comment
Svako jutro prelazim mostom na NBGD. U tom mučnom putovanju na posao, jedino čemu se radujem je prelazak preko mosta- uvek radoznalo ispratim brodove koji su usidreni. Velike, lepe putničke rečne krstarice- Ukraina, Steaua, Danube Star. Odakle dokle idu? Posebno, da li se može napraviti uopštavanje i neki profil ljudi koji idu na ovakva putovanja? Uvek zamišljam neke nemačke penzionere, obučene kao u filmovanim romanima Agate Kristi. Samo jednom sam videla kako takav brod uplovljava u luku, a volela bih da ih ukebam češće dok se kreću.
putuju svim rečnim putevima Evrope,Dunavom,kanalima RMD...profil putnika ne bih znala..ali sam uvek volela kada prodju pored mog sela rekom a posebno noću kada svetle i blješte u potpuno tamnom rečnom koritu..ponekad ih prodje i nekoliko na dan..jedino ovog leta ne volim baš da ih vidim dok sam na vodi našim čamcem jer prave veeeliikkee,veeliikee talase.. Edited by ivy
Link to comment
  • 7 months later...

Aj da postavim glupo pitanje i reanimiram svoj topic sve o istom trosku.Da li su cene karta za TGV fixne ili se mozda i one poput letova povecavaju kako se putovanje priblizava?

Link to comment
Aj da postavim glupo pitanje i reanimiram svoj topic sve o istom trosku.Da li su cene karta za TGV fixne ili se mozda i one poput letova povecavaju kako se putovanje priblizava?
Uglavnom da, a narocito kad hoces da putujes za vikend/veliki praznik.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...