Jump to content
IGNORED

Sauna


MrX

Recommended Posts

U subotu bio u banji Eržebet u Mađarskoj. Imaju 6 vrsta sauna. Ja bio u aromatičnoj i infra. Video sam da ima i finska, ostale ne znam koje su. A kada izađeš iz saune pored je hladan bazen da se bućneš, kao i drobljeni led koji uzmeš da se ohladiš.
:) ja bih se preselila u to selo samo zbog banje 0_duga0000.gifDo sad sam bila samo dvaput u sauni i turskom kupatilu, u pomenutoj Erzebet banji, vise "usputno" - kad su vec tu - nego sto mi je to bila prava zelja, posle sam ostala iznenadjena time u kojoj meri je to meni prijalo i sa pitanjem zasto se nisam ranije naterala da to sve isprobam (valjda me je odbijala ta pomisao da cu umreti od vrucine). U parnom kupatilu mi je bilo zanimljivije jer tu bas nisam znala sta da ocekujem, najsmesnije mi ej bilo kada sam shvatila da me peku nepca (?!). Najbolja stvar u citavoj ovoj prici je ono uskakanje u ledenu vodu posle - mislila sam da cu implodirati od zadovoljstva.Da li je neko probao saunu u "ProGym" fitness centru koji je valjda pored SC Vracar? Drugarica je uzela neki vaucer za mesec dana upotrebe saune za 1100din, i sad razmislja da ga prosledi meni..
Link to comment
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • I*m with the pilots

    8

  • Allegra

    7

  • mustang

    7

  • rajka

    6

:) ja bih se preselila u to selo samo zbog banje 0_duga0000.gifDo sad sam bila samo dvaput u sauni i turskom kupatilu, u pomenutoj Erzebet banji, vise "usputno" - kad su vec tu - nego sto mi je to bila prava zelja, posle sam ostala iznenadjena time u kojoj meri je to meni prijalo i sa pitanjem zasto se nisam ranije naterala da to sve isprobam (valjda me je odbijala ta pomisao da cu umreti od vrucine). U parnom kupatilu mi je bilo zanimljivije jer tu bas nisam znala sta da ocekujem, najsmesnije mi ej bilo kada sam shvatila da me peku nepca (?!). Najbolja stvar u citavoj ovoj prici je ono uskakanje u ledenu vodu posle - mislila sam da cu implodirati od zadovoljstva.Da li je neko probao saunu u "ProGym" fitness centru koji je valjda pored SC Vracar? Drugarica je uzela neki vaucer za mesec dana upotrebe saune za 1100din, i sad razmislja da ga prosledi meni..
Kad sam zvao pre koji mesec, rekli su da ne radi. Ali sam bio u Dinara Relax centru na Voždovcu. Nova finska sauna, pored je bazen, nema nikog. Vaučer za dvoje je bio 2500 din. čini mi se.
Link to comment
Kad sam zvao pre koji mesec, rekli su da ne radi. Ali sam bio u Dinara Relax centru na Voždovcu. Nova finska sauna, pored je bazen, nema nikog. Vaučer za dvoje je bio 2500 din. čini mi se.
Hvala na preporuci. Nasla sam im cenovnik, jedno koriscenje saune je 500din (ima i vaucera za razne pakete), to je koliko shvatam neka standardna cena, pa se zato i pitam u cemu je fora sa ovim "ProGym"-om, jer je tamo mesec dana 1100din.izmena:okrenula sam ih, i covek je potvrdio da im radi sauna, da je potrebno najaviti se ranije da bi oni zagrejali i pripremili. mozda onda i uzmem taj vaucer od nje da isprobam.. Edited by I'm with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bila sam u sauni u okviru te ProGym bilderane, dosta je mala, no ja sam ubola neko vreme kada nije bilo nikoga do pred sam kraj pa mi je bilo odlicno. Temperatura je bila nesto visa od 90C. Pitala sam optimisticno da li je uvek tako praznjikavo u sauni, no odgovor je bio da moze biti velika guzva, kasnije uvece i pogotovo petkom, valjda i ti tu sto vezbaju u sali pored mogu da je koriste..Pored saune stoji neki bazencic koji ej prazan, tu su jos dve klupice za odmor i tus, ja sam to koristila za hladnu vodu izmedju dva ulaska u saunu. Odvojene su muska i zenska svlacionica; jedan termin je 500din a mesec dana valjda 2500, ja sam preko nekog kupona dobila za upola cene; zakazuje se na taj dan, sat-dva pre.a sad mali hejt, covek koji je dosao na kraju je najopustenije usao sa papucama unutra i onda jos seo na gornju policu stavivsi te papuce na donju klupu, gde sam ja lezala u prethodnom krugu (dobro, tu je peskir al opet!)..a ocito da kod nas svi vole da idu u kupacim kostimima unutra, meni to bas nije jasno, barem je muskarcima lako da samo obaviju neki peskir oko struka..posle 5min njegove gace su pocele da cvrce :isuse::lol:

Link to comment
Bila sam u sauni u okviru te ProGym bilderane, dosta je mala, no ja sam ubola neko vreme kada nije bilo nikoga do pred sam kraj pa mi je bilo odlicno. Temperatura je bila nesto visa od 90C. Pitala sam optimisticno da li je uvek tako praznjikavo u sauni, no odgovor je bio da moze biti velika guzva, kasnije uvece i pogotovo petkom, valjda i ti tu sto vezbaju u sali pored mogu da je koriste..Pored saune stoji neki bazencic koji ej prazan, tu su jos dve klupice za odmor i tus, ja sam to koristila za hladnu vodu izmedju dva ulaska u saunu. Odvojene su muska i zenska svlacionica; jedan termin je 500din a mesec dana valjda 2500, ja sam preko nekog kupona dobila za upola cene; zakazuje se na taj dan, sat-dva pre.a sad mali hejt, covek koji je dosao na kraju je najopustenije usao sa papucama unutra i onda jos seo na gornju policu stavivsi te papuce na donju klupu, gde sam ja lezala u prethodnom krugu (dobro, tu je peskir al opet!)..a ocito da kod nas svi vole da idu u kupacim kostimima unutra, meni to bas nije jasno, barem je muskarcima lako da samo obaviju neki peskir oko struka..posle 5min njegove gace su pocele da cvrce :isuse::lol:
kreteni. jbt sintetika na 90 stepeni, pa šta očekuju. plus, moraš toliko da se prepustiš vrućinčini da te zanima i da pored tebe sede najsisatija i najkuratiji...
Link to comment

Na 25.maju je 550din a mesecna 8250din, imas neke slicice ovde ali nemam nikog ko je probao

kreteni. jbt sintetika na 90 stepeni, pa šta očekuju. plus, moraš toliko da se prepustiš vrućinčini da te zanima i da pored tebe sede najsisatija i najkuratiji...
jos je on rekao kako dolazi redovno..mozda bi trebalo da na recepciji dele prospekte gde se mogu procitati osnovna uputstva za koriscenje saunerazmisljala sam da mu kazem nesto ali nisam htela da kvarim sebi dan poucena jednim dosadasnjim ruznim iskustvom
Link to comment
  • 5 months later...

Ako je ko u blizini Darmstadta ili se nadje u nekom trenutku u buducnosti > Jugendstil Bad ne bi bilo zdravo propustitiVeliki izbor sauna (japanska, infracrvena, dve finske, sa travcicama...) i Aufguss* ceremonije u pojedinim na svakih sat vremenavazeci bonton za saune: golisav ili eventualno sa peskirempored toga ima vise bazena, pravi za plivanje i one manje za odmor sa raznim vodenim masazama, i razne orijentalne poslastice: parno kupatilo, hamam, arapsko kupatilo (u nedostatku boljeg izraza)kazu da je zimi guzva ali leti je sasvim fino, dece ima samo po bazencicima

Link to comment
  • 1 month later...

U poslednje vreme iskacu primamljive i povoljne ponude za razne terme i slicne bazenske/saunske/wellness komplekse po Sloveniji (cak i Hrvatskoj). Jedini problem za mene u toj prici je sto su dosta daleko od nas, imam utisak da bih se iskrivila za volanom donde, meni je i 300km na dan isuvise voznje (tu su jos i cene goriva, ali kapiram da bi za 4 osobe bilo okej). Pretpostavljam da autobuskog prevoza nema, jedino kada bi neka agencija ciljano radila to - pa zna li neko za takvu?

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 year later...

imala sam scrub i acupressure masazu sinoc....kod mojih koreanaca.....

 

kozu su mi odrali (bukvalno) sa tela. malo je neprijatno kada vas grubim sundjerom struze...ali tu je bilo koze sacuvaj boze. ne mogu da opisem kako mi izgleda  sada....glatka je inace ali sada mozes da se klizas po njoj, deluje mladje, procirkulisalo. ne znam koliko dugo ce da drzi ali od straha necu pod sundjer bar 6 meseci.

onda sam imala acupressure masazu gde me drkaju sa palcevima po centrima koji bi trebalo da izazovu samoozdravljenje, jacanje imunog sistema i anti stres program (zbog ovoga sam najvise isla...jer prolazim kroz tranziciju da isecem sve iz korena sto me emotivno iscrpljuje, ponajvise losi porodicni odnosi i moj naivni stav prema ljudima...moram da naucim da ne budem toliko emotivna). a posto sam idiot i bukvalista, dok ja to ne ubacim u fijoke gde zasluzuje da bude ..prodje vreme...e, ja da bih postigla sve to moram fizicki sebe da dovedem da se ispraznim i mentalno vise nista ne osecam.

 

isto je ta vrsta masaze za mene neprijatna jer me boli... iako sam govorila da budu nezniji ali oni su rekli da su vec nezni....u svakom slucaju, jutros kada sam ustala, tenzija na ledjima (gde nosim stres) je nestala a beonjace su mi bile krvave kada sam otvorila oci! morala sam kapi za oci da stavim. osecam se mnogo bolje, cistije, lepse i kao da sam spavala danima. odmorna.

 

doduse zadnjih par dana sam i pila i pusila malo vise cigareta, izlazilo se pa je mozda i taj odnos izmedju juce i danas veci.

Link to comment
  • 1 year later...

ja pre ihaj da razbijem celulit. pozlilo mi posle prvog tretmana, par dana mi nije bilo dobro, doduse tada sam i vise pusila i sigurno alkohola vise konzumirala.....a bolelo da ne pricam. sledeci put ti bude lakse, i svaki put se bolje osecas nekako iako mrzim to pritiskanje. ja sam za nezne masaze :)

 

sta zelis da postignes sa deep tissue?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...