Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

odustajem od menagera. izgubio sam od newcastla 1-4, od hulla 2-1, odigrao sam nereseno sa stoukom i pobedio sam portsmouth, ali su me i oni razvalili. stvarno ne znam sta vise da uradim da bi pobedio dve utakmice uzastopno sa jakim klubovima. bas sam hteo da izgustiram nekoliko sezona, ali ne mogu vise da igram, nemam volje.

Link to comment
@ teacher- jel cesto menjas formaciju ili igras samo jednu? u kojoj formaciji igras?- jel rotiras igrace ili stalno igraju isti dok se ne povrede?- sta radis sa treninzima? ja tu nista ne radim, vec ostavim onako kako je. jel imas neke posebne treninge za mlade igrace?
Igram formaciju koja odgovara mom timu, dakle u ovom slučaju 4-4-2. Po meni, ne postoji univerzalna dobitna formacija (kao 4-3-2-1 defensive counter u CM 00), već moraš da gledaš kako da iskoristiš kvalitete svojih igrača. Potraži na netu tutorijale za taktiku, ima ih dosta. Rotacija igrača je delikatna stvar. Svaki igrač bi trebalo da igra (ako ne igra, pošalji ga na pozajmicu ili ga prodaj) u zavisnosti od statusa u klubu, da ne bi rušio timsku atmosferu, koja je vrlo značajna. Iskoristi mečeve u Kupu da daš priliku drugopozivcima i da odmoriš zvezde.Treninge sam skinuo na onom našem fm sajtu. Tu imaš i juniorske treninge, raspoređene po pozicijama. Krucijalno je da dovedeš i najbolje trenere i da ima daš samo po 1, eventualno 2 uloge u trenažnom procesu, tako da kod svakog stoji najveći broj zvezdica.
odustajem od menagera. izgubio sam od newcastla 1-4, od hulla 2-1, odigrao sam nereseno sa stoukom i pobedio sam portsmouth, ali su me i oni razvalili. stvarno ne znam sta vise da uradim da bi pobedio dve utakmice uzastopno sa jakim klubovima. bas sam hteo da izgustiram nekoliko sezona, ali ne mogu vise da igram, nemam volje.
Misliš, "nemam pojma"... ;)
Link to comment
odustajem od menagera. izgubio sam od newcastla 1-4, od hulla 2-1, odigrao sam nereseno sa stoukom i pobedio sam portsmouth, ali su me i oni razvalili. stvarno ne znam sta vise da uradim da bi pobedio dve utakmice uzastopno sa jakim klubovima. bas sam hteo da izgustiram nekoliko sezona, ali ne mogu vise da igram, nemam volje.
A koji tim vodiš? Ovo što je Teacher napisao su korisni saveti. Čak i kad uzmem da vodim najjače klubove, uvek pripremi sezone posvetim puno pažnje. Na početku svake se trudim da dovedem najbolje trenere i sve ostalo osoblje koje mogu u tom klubu. Obrati pažnju na pripremne tekme i gledaj da ti u sezonu udju svi kondiciono spremni. Ovako nasumično...ja sam maksimalno aktivan tokom meča, tj. maksimalno pazim šta radi protivnik i u skladu s tim regujem puno puta u toku meča. Ne znam...Mislim da vlada neopravdana fama o tome kako je prelako voditi jake klubove. Jeste 2-3 sezone, ali iskustvo me uči da ume biti problem ostati manadžer recimo 10 godina a da se ne dobije otkaz u nekom trenutku. O nekim Totenhemima i Valensijama da ne pričam...
Link to comment
Како примаш голове? Из прекида? Претрче твоје играче лако? Гужва у 16ерцу па увек некако ти убуџе гол?
Ma primam ih na sve nacine...odbranu mi igraju Hutton, King, Corluka i Bale...Woodgate-a iz licnih razloga ne ubacujem u prvih 11 :)Igram zonsku odbranu i presing na svojoj polovini...probao sam i sa taktickim izmenama pa sada manje primam ali i ne dajem puno...usao sam u prvih 10 bice boljli nastavak sezone...Razigrao se Modric i dos Santos...ali kog god napadaca da ubacim ne proslavi se u napadu...moguce da je zato sto imam samo jednog najisturenijeg...probacu Rusa u kombinaciji sa Campbell-om...mada mi u pripremnim tekmama nisu delovali bas sjajno...
Link to comment
@arlehahahahahaja stalno mesam njih dvojicu. hteo sam da kupim zaratea, ali sam kupio lavezzija.ja sam kembela poslao u rezervni tim zato stgo imam previse napadaca, ali kad vi kazete da razbija, moracu da ga vratim.
Igra skupa sa Pljuvačenkom u napadu, igraju 4-4-2 tako da ne bi trebao insistirati na onim 4-2-3-1 ili 4-3-2-1 fazonima iz RL-a. :PNa reprezentativnom 1 nivou - Srbija pobijedila u Francuskoj 1:0, golom Ryana Giggsa iz Zrenjanina u 87.minuti - odlična dubinska lopta Pantelića, a Tošić a oprašta 1 na 1. Henry je u 84.minuti zapucao penal. cool.gifAl' što Rabb Ibn Persie gađa slobodnjake iz zone Del Piero... :Hail:
Link to comment
Jel igra neko Fifa Manager 09?Kakvi su utisci, poredjenje sa FM-om?
Ja sam igrao čekajući FM. Fifa manager je odličan u svemu osim u nogometu. Super fore sa stadionom, dresovima, sponzorima, ulaznicama, pripremama, suradnjom sa manjim/većim klubovima, odličan team talk sa reakcijom igrača. Najveći zajeb je kupovina zadnjeg dana transfer perioda, a dolazak igrača u klub prvog dana sljedećeg. Volim i namještanje igrača na poziciju točno u centimetar tamo gdje ga želim na terenu. Prednost je i ljepši početni izgled od FM-a, više slika igrača, dresova, grbova itd. Rezultati totalno nerealni, sa Newcastleom dobijam United 3-0 u gostima da bi doma gubio od Boltona i sličnih padavičara.Zabava za tri dana.
Link to comment

ja i dalje solidno, mada ne i spektakularno, guram sa man city-jem. peti sam na tabeli, decembar mjesec. doveo sam samo emanu iz betisa.no, htjedoh da pitam, jel i kod vas postoji problem sa 'go on holiday'? naime, ja ne mogu da koristim tu opciju uopste... kad kliknem na nju, prebaci me na 'home page'.

Link to comment
Igram formaciju koja odgovara mom timu, dakle u ovom slučaju 4-4-2. Po meni, ne postoji univerzalna dobitna formacija (kao 4-3-2-1 defensive counter u CM 00), već moraš da gledaš kako da iskoristiš kvalitete svojih igrača. Potraži na netu tutorijale za taktiku, ima ih dosta. Rotacija igrača je delikatna stvar. Svaki igrač bi trebalo da igra (ako ne igra, pošalji ga na pozajmicu ili ga prodaj) u zavisnosti od statusa u klubu, da ne bi rušio timsku atmosferu, koja je vrlo značajna. Iskoristi mečeve u Kupu da daš priliku drugopozivcima i da odmoriš zvezde.Treninge sam skinuo na onom našem fm sajtu. Tu imaš i juniorske treninge, raspoređene po pozicijama. Krucijalno je da dovedeš i najbolje trenere i da ima daš samo po 1, eventualno 2 uloge u trenažnom procesu, tako da kod svakog stoji najveći broj zvezdica.Misliš, "nemam pojma"... ;)
ja nisam neiskusan. igrao sam skoro sve menadzere i imao sam uspeha, ali ovaj mi nikako ne ide. pokusacu jos jednom, pa sta bude. :D
Link to comment

Ja sam vec u novembru podneo ostavku na mesto sefa stucnog staba najsrpskijeg kluba na svetu... <_< Deveti sam u JSL, ispao u prvom kolu kupa Govno , ispao u domacem kupu od Vozdovca na penale, a sam sam odlucio da podnesem ostavku posle sramotnog poraza od Rada na Mari od 4-1. Mislim da sam i Kosana i Zemana zajedno zahebo :lol: Sada se ozbiljno razmisljam koju ligu da igram i sa kojim timom...

Link to comment
Ja sam vec u novembru podneo ostavku na mesto sefa stucnog staba najsrpskijeg kluba na svetu... <_< Deveti sam u JSL, ispao u prvom kolu kupa Govno , ispao u domacem kupu od Vozdovca na penale, a sam sam odlucio da podnesem ostavku posle sramotnog poraza od Rada na Mari od 4-1.
Očito su pretjerali sa realizmom u igrici. :PNišta, uzmi nekog jačeg od Zvezde. Javor, recimo. :P
Link to comment
Ma primam ih na sve nacine...odbranu mi igraju Hutton, King, Corluka i Bale...Woodgate-a iz licnih razloga ne ubacujem u prvih 11 :)
A koji tim vodiš? Ovo što je Teacher napisao su korisni saveti. Čak i kad uzmem da vodim najjače klubove, uvek pripremi sezone posvetim puno pažnje. Na početku svake se trudim da dovedem najbolje trenere i sve ostalo osoblje koje mogu u tom klubu. Obrati pažnju na pripremne tekme i gledaj da ti u sezonu udju svi kondiciono spremni. Ovako nasumično...ja sam maksimalno aktivan tokom meča, tj. maksimalno pazim šta radi protivnik i u skladu s tim regujem puno puta u toku meča. Ne znam...
@Бехемот Ова четворка одбрамбена уопште није спора... тако да не би требали да те претрчавају, а то се решава тако што повучеш клизач "бек лајн"-а и поставиш на дип(дееп, дубоко.). Ако си клоузинг даун ставио на "овн ареа" то би требало да је довољно, осим ако приметиш да имап много шутева из даљине, онда мало опомериш клизач на десно... да затвараш те шутеве. Тактика се може правити за играче, или једноставно да ти имаш неку своју омиљену тактику па куповином играча обезбеђујеш потребне услове за њу, или тако што неком играчиу који је десни везни, а има солидне оцене, и брзину наместиш да се истренира на десно крило... када си се одлучио за тактику... а свака тактика може да функционише, ако имаш играче који могу да испрате шта се од њих тражи... зато је фудбал леп спорт :)Углавном најбитније ти је да направиш у својој глави нешто као првих 11 и других 11. Зато сам болдовао први део од текста М16. Закажи доста припремних утакмица, и једно полувреме нек игра једних једанаест а друго полувреме других... онда ти се искристалише након низа утакмица који играч константно игра испод нивоа, а који изнад, и онда ето неко из "других 11" пређе у првих... припремних утакмица одиграш пуно гледаш колики ти је припремни период, и трудиш се да одиграш на свака два три дана и фураш једно исту формацију, са мењањем само тактичких наредби... Други болд од М16 је битан имаш нешто што се зове Асистент фидбек, он ти каже како тече игра шта би тебало да покушаш да промениш , кога од противничких играча да затвараш, на кога да идеш хард такл и тако... играм задња три издања менаџера и увек бацим поглед шта ми он прича... уме да буде корисно, ако сам нешто заборавио...Лично мислим да је добро прочитати туторијал, што рече Матх Тичер (матичер, матичар :naughty: ) , има на нету да се нађе са тоталним објашњењима, и за временске услове на пример (ако пада пљусак, нећеш сигурно играти на дуге пасове ;) ), али кад то прочиташ истрипуј се која је твоја омиљена формација и уз ситне корекције фурај свој фазон :) Уздравље.
Link to comment

@behemothi ja gram sa totenhemom.formacija je 4-4-2 atacking, a protiv jacih protivnika igram standard. odbrana - marcelo, woodgate, king, corlukasredina - dos santos ( marko marin), kacar(jenas), modric,bentlinapad - lavezzi, pavlichenko ( keirrson)aj napisi tvoj sastav, koliko si utakmica u prvenstvu odigrao...

Link to comment

delijo, brate po klubu, jel ti sumljas u moje menadzerske sposobnosti?asistent mi stalno sugerise da postoji veliki razmak izmedju odbrane i veznih igraca. na sve nacine sam pokusavao to da resim, ali uvek mi kaze da je to problem. neki savet?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...