Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kupio fm24 i konacno posle 8 godina da zaigram kao covek a da se prvo ne patim sa alfom.

 

Uzeo da igram sa Liverpulom, cisto da vidim koe ima po novom manageru dok ne izadje zimski database update pa da krenem neko putovanje od najnizih liga Hong Konga do slave. Nisam predugo igrao, mozda osam i po sati sve zajedno. Ono divizenete isti qrac drugo pakovanje. Ima tu i tamo nekih promenica, mozda su najvidljivije u gejmpleju. Tereni izgledaju odlicno, lopte imaju taj neki "prirodni" curve, ima lepih akcija ali ono sto mi najvise upada u oci su povrede. Nikako da ih srede ili sto bi u testu rekli "to tone them a bit", i ponekad je apsolutno nemoguce da se igra jer nema igraca. Koliko vidim AI klubovi ne pate od toga previse ali zato ljudski vodjeni klubovi su kao poljska bolnica za vreme bitke na Neretvi. Nekako sam posle 12-13 kola drugi sa samo jednim porazom, od Arsenala koji je treci sa par bodova manje od mene, a ja sam drugi na bod iza Sitija. Zbog povreda poslednja dva dana nisam ni igrao jer sam se skroz smorio jer bukvalno mi igra jedan/dva igraca iz prve postave plus u21 i u18 igraci a tekme su cetvrtak/nedelja/cetvrtak/nedelja.

 

Povredjeni: Trent je odigrao od priprema mozda 3 kompletne utakmice. Matip se povredio jos na pripremama pa jos dva puta posle toga. Robetston je out, Tsimikas out, obojica po 4-5 meseci, Thiago out, Bajcetic out, Szoboslai se povredi svaku drugu utakmicu i nikad nije dovoljno fit da igra. Gravenberch je bio povredjen i takodje je konstantno u zutom kad krece utakmica. Diaz bio povredjen kao u Rl pa se opet povredio na 4 meseca. Nunez povredjen na 2 meseca, Salah povredjen na 2 meseca, Van dajk bio bolestan jedno 4 puta, Konate bio povredjen 3 puta po 2-3 dana, Jota istegao zadnju lozu, Gakpo igra ponekad pa se povredi. Od muke sam morao da kupim neke Dm-ve koji mi stizu tek u januaru za koje sam video da nemaju neke prethodne povrede + Andre-a kog sam kupio jos u julu. Od muke sam morao da pozajmim Kajl Voker pitersa jer moze igra i levog i desnog beka, cisto da imam zamenu jer su i klinci koji igraju bekove povredjeni po 3-4 meseca. I eto tako, 12-13 kola bukvalno nemam ni jedan sklopljen partnership medju igracima. Igram neki 4-3-3 ali cak i ne igram gegenpres niti ih forsiram u treninzima. Skauti su mi uzasni i koliko vidim mnogi se zale na Sijevom forumu da im stalno izbacuju iste igrace, tako daopet vise vremena provedem trazeci nekog da ga ubacim u shortslistu za neka bolja vremena. ostalo mi je 8 miliona budzetu i 200K za plate. Saudi mi ciljaju Van dajka i Salaha i Thiaga.

 

U stvari igra je mozda malo brza izmedju datuma, pa sve ide laganije. Tekme su prilicno zanimljive za gledanje, sve ostalo je manje vise isto. Pokusao sam sa onim posrednicima za transfere i samo sam uzalud potrosio novce. Da nema povreda mozda bih i uzivao ali cim prvim pauze od po par dana ocigledno je da ne uzivam previse. Mogu da zamislim kako je sa timovima koji imaju manje budzete ili su u nizim ligama (ne nuzno engleska) jer kad SI kodira povrede kodira ih na nivou igre a ne na nivou kluba. Bukvalno ih kodiraju da u toku sezone ce npr 80% igraca da bude povredjeno u odredjenom X vremenu, ali nemaju mogucnost da to kalibriraju tako da sam ja recimo trenutno u tih 80% sa svim igracima upravo sada jer algoritam.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Baldrick S. said:

Kupio fm24 i konacno posle 8 godina da zaigram kao covek a da se prvo ne patim sa alfom.

 

Uzeo da igram sa Liverpulom, cisto da vidim koe ima po novom manageru dok ne izadje zimski database update pa da krenem neko putovanje od najnizih liga Hong Konga do slave. Nisam predugo igrao, mozda osam i po sati sve zajedno. Ono divizenete isti qrac drugo pakovanje. Ima tu i tamo nekih promenica, mozda su najvidljivije u gejmpleju. Tereni izgledaju odlicno, lopte imaju taj neki "prirodni" curve, ima lepih akcija ali ono sto mi najvise upada u oci su povrede. Nikako da ih srede ili sto bi u testu rekli "to tone them a bit", i ponekad je apsolutno nemoguce da se igra jer nema igraca. Koliko vidim AI klubovi ne pate od toga previse ali zato ljudski vodjeni klubovi su kao poljska bolnica za vreme bitke na Neretvi. Nekako sam posle 12-13 kola drugi sa samo jednim porazom, od Arsenala koji je treci sa par bodova manje od mene, a ja sam drugi na bod iza Sitija. Zbog povreda poslednja dva dana nisam ni igrao jer sam se skroz smorio jer bukvalno mi igra jedan/dva igraca iz prve postave plus u21 i u18 igraci a tekme su cetvrtak/nedelja/cetvrtak/nedelja.

 

Povredjeni: Trent je odigrao od priprema mozda 3 kompletne utakmice. Matip se povredio jos na pripremama pa jos dva puta posle toga. Robetston je out, Tsimikas out, obojica po 4-5 meseci, Thiago out, Bajcetic out, Szoboslai se povredi svaku drugu utakmicu i nikad nije dovoljno fit da igra. Gravenberch je bio povredjen i takodje je konstantno u zutom kad krece utakmica. Diaz bio povredjen kao u Rl pa se opet povredio na 4 meseca. Nunez povredjen na 2 meseca, Salah povredjen na 2 meseca, Van dajk bio bolestan jedno 4 puta, Konate bio povredjen 3 puta po 2-3 dana, Jota istegao zadnju lozu, Gakpo igra ponekad pa se povredi. Od muke sam morao da kupim neke Dm-ve koji mi stizu tek u januaru za koje sam video da nemaju neke prethodne povrede + Andre-a kog sam kupio jos u julu. Od muke sam morao da pozajmim Kajl Voker pitersa jer moze igra i levog i desnog beka, cisto da imam zamenu jer su i klinci koji igraju bekove povredjeni po 3-4 meseca. I eto tako, 12-13 kola bukvalno nemam ni jedan sklopljen partnership medju igracima. Igram neki 4-3-3 ali cak i ne igram gegenpres niti ih forsiram u treninzima. Skauti su mi uzasni i koliko vidim mnogi se zale na Sijevom forumu da im stalno izbacuju iste igrace, tako daopet vise vremena provedem trazeci nekog da ga ubacim u shortslistu za neka bolja vremena. ostalo mi je 8 miliona budzetu i 200K za plate. Saudi mi ciljaju Van dajka i Salaha i Thiaga.

 

U stvari igra je mozda malo brza izmedju datuma, pa sve ide laganije. Tekme su prilicno zanimljive za gledanje, sve ostalo je manje vise isto. Pokusao sam sa onim posrednicima za transfere i samo sam uzalud potrosio novce. Da nema povreda mozda bih i uzivao ali cim prvim pauze od po par dana ocigledno je da ne uzivam previse. Mogu da zamislim kako je sa timovima koji imaju manje budzete ili su u nizim ligama (ne nuzno engleska) jer kad SI kodira povrede kodira ih na nivou igre a ne na nivou kluba. Bukvalno ih kodiraju da u toku sezone ce npr 80% igraca da bude povredjeno u odredjenom X vremenu, ali nemaju mogucnost da to kalibriraju tako da sam ja recimo trenutno u tih 80% sa svim igracima upravo sada jer algoritam.

Igra se zove Football manager ili Hospital manager?  :fantom:

Edited by radisa
Link to comment
39 minutes ago, radisa said:

Igra se zove Football manager ili Hospital manager?

 

:laugh: Trebalo bi ovo prvo. Ne znam, mozda ja numem pa povrdjujem igrace. Ne znam kako je kod @John Coltrane i povredama?

Link to comment

Ja ga pazario za 26 evra, kapiram da cu ionako da provedem barem jedno 100-150 sati u igri pa je vrednost naspram vremena nekako ok. Imate demo, uvek moze da se odigra barem pola sezone, da se vidi sta ima ispod haube

Link to comment

Jel su to bese uveli neki uprosceni mod (sa 10% regularnih opcija) za nas sto tvrdimo da je CM01/02 nenadjebivi vrhunac franshize? 
 

Link to comment

Zavrsio zimski prelazni rok i mogu da kazem da su mi Saudijci udarili moshu samo takvu. Jedno 5 dana pre 1. januara na polovini igraca mi se pojavljuje WNT - da ih zele - Van Dajk //hoce da ide, nece da produzi ugovor//, Salah, Thiago //isto kao Van dajk//, Diaz //hoce 300K ugovor, ne dam, hoce da ide//. Nista, kapiram da je sigurna kinta barem za Van Dajka, ono koliko sam video po netu daju ludacke cifre za igrace pa tako kupim mladjanog Silvu za 91 milion iz Benfike kao zamenu za istog i Galeno-a iz Porta za 50 miliona kao zamenu za Diaza, odmah prvog januara - jos uvek sam prvi pa sam trazio da mi povecaju transfer budzet sto i jesu pa sam imao nekih 70 miliona na racunu. Naravno, za Van Dajka ponudili 50 miliona, za Diaza 30, za Thiaga 15 i to sve u nekim ratama koje bi placali narednih 5 godina. Sve odbijem i sad imam sva tri igraca u crvenom, muceni nesretni a da bih se izvadio sam morao da uvaljam Thiaga PSGu da bi smanjio platu + 1 milion, prodao Tzimikasa za 41, i sve mlado sto imao dao na loan sa 100% plate da se malo povadim. Nadam se da ce braca Saudijci da ispostuju i malo me izvade, jer evo 3. februar a ja 75 miliona evra u gubitku, ne mogu pola igraca da registrujem a u budzetu bez plata ima 900K evra.

  • Haha 1
Link to comment

Da zavrsim prvu sezonu mi je trebalo 25 sati. Bloody hell. Nije ni cudo sto sam prestao da igram duge sejvove, narocito journemana, od Singapura do lige sampiona. U sustini, najvise vremena mi oduzimaju transferi. Mislim da sam od ovih 25 sati barem 12 u RL sati proveo u dva transfer roka.

 

Ovo mi je bila najpostenija sezona koju sam odigrao u poslednjih 7 godina. Bez editora i sa samo jednim save/loadom (mislim, igram prvu utakmicu lige evrope sa najacim sastavom - svi zdravi i odmorni, uigrani i BK Hacken mi da 5 gola za prva 4 minuta utakmice, povrede se Salah i VVD u razmaku od 2 minuta, svaki na po 4 meseca. Jeste).

 

Utisak mi je da bi ceo developer tim, creative tim, test tim i sve zajedno iz SI-ja (plus head risrchere pojednih zemalja) trebalo poslati na poduzi odmor od fudbala i svega sto ima veze sa istim. Nije da je igra previse losa ali ljudi prosto ne vide sumu od jednog drveta. Sreca pa ove godine nisam testirao zatvorenu alfu pa nisam potpisao NDA, pa kapiram da mogu da lajem sa svim sto ima veze sa fm24 :) Igra postane bagovita onog trenutka kada ljudi u testing timu krenu da smaraju vezano za pokrete igraca, za pomeranje mreze i slicno, za koliko pixela da se pomeri zastavica kornera, za koliko nijansi da se smanji kontrast izmedju original boje i onoga sto oni hoce. U stvari zamislite gomilu ljudi koji rade QA godinama, poneko i decenijama i 90% njih je usko vezano samo za recimo oblast: match engine ili players development ili Tranfers. Oni jednostavno ne rade nista drugo osim sto gledaju full utakmice ili simuliraju igru da bi videli i prijavili greske (koje su u 99% slucajeva suludo smesne i niko ih drugi ne bi primetio) ili da vide kako se mladi fudbaleri razvijaju pa salju zakljucke koliko SI treba da sta nasteluje. Onih 10% ljudi krene da igra pa kako naleti na bag tako ga prijavljuje u sistem. Naravno da Si ne bi bio SI da iz godine u godinu alfu ne salje sve kasnije i kasnije te oni "igracki" bagovi onih 10% ljudi koji igra igra budu obelezeni kao prioritet ALI nakon sto se rese bagovi onih 90% ljudi pa se oni rese tek u januarskom patchu. Sve ovo sto sam ispisao je samo zbog proste stvari: 25 sati za jednu sezonu u premijer ligi a da nisam gledao statistike, koristio novitete kao sto su podesavanja za kornere i ostalo. Samo transferi, taktika i to je to. Ovako bi bilo previse mikro menadzmenta i sezona bi mi trajala jedno 50 sati (dobro, nije da ne pogledam ponekad statistiku u toku utakmice da bih znao zasto je Darwin sutirao 12 puta a nije postigao gol, ali to vec svi znamo ali opet)

 

71 povreda u toku sezone, 100 data gola, 1 izgubljena utakmica u ligi, osvojena PL, carabao kup i Liga Evrope. Ispao iz FA kupa u cetvrtfinalu od sitija koji me je ubio sa 4:1, sa mojim jednim udarcem u okvir gola. 101 poen, Siti 99. Sjebao sam toliko para da sam trenutno 190 miliona u minusu. Ocekujem da prodam: Van dajka (oce da ide u Arabiju), Salaha (nece da produzi ugovor), Dijaza (svaka 2 meseca trazi novi ugovor, bez obzira sto sam mu 2 puta u toku sezone vec produzio ugovor i povecao platu), Jotu (jer je stalno povredjen a i trazi ga Real), i da se malo povadim sa parama. Ako ne, imacu problema sa registracijama jer sam vec u januaru kupio zamene za sve. Ono kad polupijan 12 sati pred kraj prelazng roka kupis igraca iz Benfike i das 91 milion evra, da bi igrao kao zamena za Dijaza, a samo zato sto ti se cinilo da je 9.1 milion. Sramota. Siti je previse nabuzen (u ligi sam ih pobedio na Emiratima samo zato sto su dobili crvenu kartu u 4. minutu, kuci igrao 1:1, Haland i KDB su bili povrednjeni). U bravurijama Darwina moze da se uziva i u samoj igri, samo zbog toga je vredi kupiti :laugh:

 

edit: manje vise gledajuci tabelu, to bi bilo manje vise to u stvarnom zivotu? I Everton je osvojio FA kup :laugh:

 

fm24.jpg

Edited by Baldrick S.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Krećem tek drugu sezonu sa UTD, a mnogo više mi se igra FM23 sa Leverom, tamo mi je tim ko čaša. Verovatno, podsvesno, doziram igranje jer znam da ako predjem granicu mogu da izgubim glavu i vratim se u taj FM loop iz kog nema povratka.

 

Mnogo više pratim neke od glavnih yt-bera i uživam gledajući njih kako igraju  - Zealand - kačio sam par njegovih videa nevezano za FM, ali sa temom RL fudbala,

BustTheNet Gaming - lik ozbiljno obradjuje taktike, pozicije, role igrača, ali i pravi analize atributa igrača preko izvoza u excel radi lakšeg baratanja istim

Dr Benjy - vrlo duhovit tip, sa životnom pričom od ivice depresije do najpopularnijeg igrača FM na Svetu.

Skoro sam otkrio jednog "matorca" koji se takodje služi izvlačenjem atributa igrača i pravljenjem algoritama za pravljenje najbolje prosečne ocene uzimajući u obzir najbitnije ocene za svaku rolu. Za taj posao on koristi programski jezik Python.  Na yt je pod imenom squirrel_plays .

Tu je i Second Yellow Card gde sam pokupio kako učitati bazu sa preko 100k igrača a da ne usporava i da radi, manje više normalno, na mom praistorijskom pentiumu.

The Cult of FM je lik koji igra bez ocena igrača i oslanja se samo na puku statistiku pri skautiranju igrača. On ima MoneyBall serijale.

 

Work The Space, LoLujjo, RDF Tactics su vredni pomena.

 

 

  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...