Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

Da bi FB posl'o takav mejl, mora se eksplicitno ukucati sam mejl ili broj telefona na posebno predvidjenoj strani

PiPWX0k.png

Tako da je vjerovatno neko pokušav'o da upadne (se loguje) neovlašteno. 

'Oću da kažem da se ne može sama akcija slanja mejla inicirati pukim lupanjem entera.

Što se tiče sigurnosti, sigurno se (u nivou same FB sigurnosti) ukol'ko niko drugi ne posjeduje login podatke od asocijativnog mejla.

Link to comment

hvala svima na komentarima. 

ne, računar ne koristi više ljudi.

ovo što kaže trojka je i meni blisko pameti - ne bi mi mejl stigao prostim lupanjem entera nekog tamo.

i linkovi koje sam dobila su ispravni (ja sam ovde kopirala samo tekst a fingirala linkove, samo da onaj ko čita vizuelno - a ne i funkcionalno- ima veran tekst pred sobom).

valjda će odustati, ko god da je.

Link to comment
  • 4 weeks later...

U čemu je fora s tim da se sad samo nekoliko prijatelja od svih koji se prate pojavljuje u news feedu i da ne može da se  skroluje dole ka ranijim objavama? Jel to ima veze sa podelom News/Explore feed što su uveli kod nas i u još nekoliko banana do pre nekoliko meseci ili je to neki zajeb samo kod mene? Jel to može da se promeni i gde? 

Edited by miki.bg
Link to comment
  • 2 months later...
12 hours ago, Lezilebovich said:

a taman sam se navikao na exlore feed :D

 

Taj rad.

 

A nije kako treba, makar iz pozicije nekog kome je stalo da mu se page regularno vidi.

Link to comment

Ma, jebo fejzbuk, ja ga slabo koristim, ponekad da kontaktiram nekoga, i potpuno mi je svejedno kako je koncipiran. Eventualno da se ne menja, da ne gubim vreme u traženju.

 

Mene više nervira/vredja kako je koncipiran jutjub. Pogledam par snimaka nekog benda i onda mi stalno nudi snimke tog benda, Pogledam neki dokumentarac o Ajnštajnu i samo mi Ajnštajn izlazi. Ma, jeb' te se, to već znam, nisam debil, sam ću istraživati, dajte mi nešto neočekivano.

 

Mis'im, naravno, ne sprečavaju me jutjub sugestije, ali ponekad se zapitam kako će oni koji odrastaju na takvim konceptima razvijati mišljenje i samokritičnost?

Link to comment
10 hours ago, ljakse said:

A nije kako treba, makar iz pozicije nekog kome je stalo da mu se page regularno vidi.

 

Ovaj argument razumem (koji dolazi iz pozicije nekoga kome treba vidljivost), ali mi nije bilo i dalje mi nije jasno zasto je nekim (vecini?) obicnim korisnicima (dakle pojedincima) smetala podela na explore i news feed. Nemam fb nalog i ne interesuje me konkretno sta se desava sa njim i na njemu, ali, naravno, znam kako fb funkcionise i koncepcijski mi se cini da je to razdvajanje postova prijatelja i stranica bila dobra stvar. 

 

Osim sto pojedini ljudi tesko prihvataju bilo kakvu vrstu promene ili makar te sitne promene na koje se treba navici za neko vreme, zaista ne kapiram sta je problem. Ok, i ja gledam to iz svoje perspektive (jebemise sta postuju prijatelji/rodbina/familija i da gledam njihove slike, citate i pesme koje su uh upravo ganule sto doduse moze manje-vise da se ukloni sa feed i ovako, a zanimaju me vesti iz raznih oblasti, clanci, itd.). 

Link to comment

Pa postoje i pageovi koje pratiš i koje si izabrao da ti se pojavljuju, ne moraš ti da imaš neki svoj kome treba vidljivost.

 

Problem je kao i sa većinom softvera. Umesto da ti se omogući izbor, gazda će da odluči šta je bolje za tebe. Pa onda da promeni, pa onda opet da vrati na staro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...