Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Nikad u životu nisam seo da ovo naučim do automatizma kao druge bazične matove...što je jako dobro, pošto mi nikad u životu nije ni zatrebalo, ali bukvalno nikad nisam trebao da matiram  lovcem i konjem. Bila je jednom turnirska partija gde je postojala realna opasnost da se to desi, ali to je bilo pre nego su kompjuteri zavladali na turniru gde su se  partije prekidale, pa mi je rezon bio "Ok, igramo, ako već uđemo u to, a on ne preda,  prekinuću pa ću naučiti preko noći "  :D

Edited by Jean-Luc Picard
pravopis
Link to comment

Ja sam to naucio i imao u nekim partijama (ne turnirskim naravno), ali zato mislim da damom protivu topa ne bih dobio ni da mi zivot od toga zavisi. Sve ja to znam teoretski, potiskujes ih ka ivici table, pa u cosak gde ih teras da se razdvoje i onda osvajas topa sah-suhom, ali da izvedem to  u praksi, nema sanse.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa dobro, odavno je poznato da Kramnik bolje igra Berlin kao crni nego kao beli :fantom: Juce drljavi remi protiv Karjakina, a danas ovaj masakr...

 

Ali kakav start jebote. Samo da starac izdrzi 14 kola (ipak je covek moje godiste, ozbiljne godine su to), pa da na jesen gledamo mec milenijuma.

Link to comment

Nego, jel video neko ovo?

 

http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1910990&m=29

 

Meni partija deluje kao dobra zajebancija. Ne samo da je tesko poverovati da prvak sveta ne vidi mat u dva u 29. potezu (bez obzira sto je rapid, igraci tog nivoa takve stvari vide u blicu u pola noci), nego igra i belog i crnog od 14. do 20. poteza izgleda kao da su se trudili da povlace najgluplje poteze koji im padnu na pamet. Inace nisam paranoican, ali ovo je nekako previse ocigledno.

Link to comment

+1

Razumeo sam samo da danas moze da se igra bukvalno sve. Mislim, ova varijanta Ruske, sa izmenom dama... Nekada bi se to smatralo precutnom ponudom remija, a sada iz toga rutinski nastaje haos na tabli.

 

Btw, Aronian posle one katastrofe od prekjuce nabio Karjakina kao magare u blatu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...