Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

ugazio ga je carlsen strasno. bilo je cini mi se 27.5 - 9.5. so je jedino u trominutnim partijama bio bolji. u bulletu je izgubio tipa 12.5 - 0.5. carlsen je usput jos i gledao real madrid - atletico ;D

 

napravio je so na pocetku nekoliko nekarakteristicnih gresaka posle cega je bio tilted i nakon toga je vrlo tesko da se vrati na smiren i stalozen sah. a pogotovo protiv carlsena to nece pomoci.

 

valjda za tri dana igraju grischuk - carlsen a drugi polufinalni par je nakamura - karjakin

Link to comment

Pa sad, ne bih bas rekao da je ove godine to slucaj, a bogami ni nekoliko prethodnih. 2012-2013, kad je dostizao onaj monstruozni rejting od 2882 ili koliko bese, da, to je bila dominacija na nivou Fisera i Kasparova iz najboljih dana, ako ne i veca. Ali nakon toga nije to bas neka izrazita nadmoc. Najbolji verovatno jos uvek jeste, ali sad mi je nekako vise prvi medju jednakima. Ne bih smeo da stavim neke ozbiljne pare na njega u mecu sa Aronianom, a mozda ni sa Lagraveom ili Soom. Uprkos tome sto mi je omiljeni igrac jer mi se njegov stil, uz Kramnikov, najvise svidja od savremenih igraca.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Elem, evo sta je ova matora raspala pijana drtina, koja ipak ne igra Rakovicu zbog posla i psihicke nespremnosti za 1 takav turnir, u stanju da odigra u trenucima lucida intervala (i malo kucne analize :blush:):

 

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bc4 Nc6 4. O-O Nf6 5. Re1 Nxe4 6.
Rxe4 d5 7. Bxd5 Qxd5 8. Nc3 Qd7 9. d4 cxd4 10. Nb5 f6 11. Bf4 e5 12. Bxe5 Nxe5
13. Nxe5 fxe5 14. Qh5+ Ke7 15. Rae1 Qxb5 16. Rxe5+ Qxe5 17. Qxe5+ Kf7 18. Qc7+
Kf6 19. Re8 Rg8 20. Rxc8 Rxc8 21. Qxc8 g5 22. Qxb7 Be7 23. Qxa7 Rd8 24. g3 d3
25. cxd3 Rxd3 26. a4 h5 27. a5 Rd1+ 28. Kg2 Kf7 29. a6 Ra1 30. Qb7 h4 31. a7
1-0

 

Sta bi bilo kada bi se predmetna drtina godinu dana ozbiljno posvetila sahu? Pod ozbiljnim podrazumevam rad od 2 do 4 sata dnevno, svakoga dana, bez izuzetka. To cemo saznati ili do kraja 2018. ili nikad.

Link to comment

Elem, evo sta je ova matora raspala pijana drtina, koja ipak ne igra Rakovicu zbog posla i psihicke nespremnosti za 1 takav turnir,

Mene takve sitnice nikad nisu sprečavale da igram na turnirima. Samo mi je bio važan dobar fajt. Ako i nisam bio spreman, posle par kola bi to leglo na svoje.

Elem, ako vidiš ovo na vreme, idi i bori se. Kao Džo Frejzer protiv Alija u Manili - nema veze što je protivnik najjači, a ti imaš velike mane - srcem se dobija partija, znanje već imaš.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni je vest da su napravili program koji je dobio prvaka u gou već bila signal da su razvalili, ali kad sam pre mesec dana čuo da su napravili AlphaGoZero koji je od nule za tri dana dostigao taj nivo, a za 40 prestigao prethodnu verziju, i to sve na dva TPUa, već je bilo vreme da se zabrine...

Ova vest da su taj algoritam tako lako prebacili na šah i šogi je takođe užasavajuća.

Link to comment

Ovo je monstruozno, Brutalna strategija, pozicione zrtve pesaka i figura, zauzimanje prostora i gadjanje slabosti protivnika, ali na nivou koji je neshvatljiv ljudskom mozgu. Bar mom. Ono sto mene najvise zapanjuje je to sto ni u jednoj partiji nema ni traga od neke komplikovane taktike. Samo zastrasujuca tehnika. Kao Karlsen jaci za 1000 ELO poena.

Link to comment

Sjajna analiza jedne partije meca:

 

Ne znam, mene ovo podseca na Kapablankine partije protiv slabijih pozicionih igraca tog vremena, npr. Janovskog ili Bogoljubova, samo na za 1000 rejting poena visem nivou. Sve izgleda tako jednostavno, a zapravo je nedokucivo i za jednog Bakalara(tm). Neverovatno.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...