Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Ako mislis zasto crni nije odigrao 16. ... Ld4, odgovor je zato sto na to ide prosto 17. Kh1 i crni nema nista. Moze da uzme kvalitet sa Sf2, ali i njemu visi top na f8. Poenta poteza 16. ... Se5, koji zbilja deluje nestvarno, jer ostavlja ni manje ni vise nego 3 figure en prise, je pretnja Dd4 i uguseni mat posle Dg1 i Sf2.Uzgred, na predmetnom turniru Carlsen je vec osvojio 1. mesto, kolo pre kraja, buduci da ima poen i po prednosti nad Anandom i Aronianom. Da se danas objavljuje zvanicna rejting lista, njegov rejting bi bio 2874. Mislim da ovakva dominacija nije vidjena barem u poslednjih 15-ak godina. Decko je masina za mlevenje mesa.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Ako mislis zasto crni nije odigrao 16. ... Ld4, odgovor je zato sto na to ide prosto 17. Kh1 i crni nema nista. Moze da uzme kvalitet sa Sf2, ali i njemu visi top na f8. Poenta poteza 16. ... Se5, koji zbilja deluje nestvarno, jer ostavlja ni manje ni vise nego 3 figure en prise, je pretnja Dd4 i uguseni mat posle Dg1 i Sf2.Uzgred, na predmetnom turniru Carlsen je vec osvojio 1. mesto, kolo pre kraja, buduci da ima poen i po prednosti nad Anandom i Aronianom. Da se danas objavljuje zvanicna rejting lista, njegov rejting bi bio 2874. Mislim da ovakva dominacija nije vidjena barem u poslednjih 15-ak godina. Decko je masina za mlevenje mesa.
Tek sada videh ovaj tvoj post. Ne pretendujem da razumem takve velicine, samo kazem da posle KH1 ja bih igrao SH2 i ne vidim kako bi se beli izvukao.
Link to comment
  • 2 weeks later...

14. marta pocinje turnir kandidata u Londonu.CarlsenKramnikAronianRadjabovGrischukIvanchukSvidlerGelfandDvokruzni round-robin.Ako cemo po snazi i trenutnoj formi, sve osim pobede Carlsena bi bilo iznenadjenje. Ipak, nikako ne treba zanemariti znacaj iskustva u ovakvim takmicenjima, a tu su Kramnik, Ivanchuk, pa i Aronian, u velikoj prednosti. Bice gusto.

Link to comment
  • 2 weeks later...

e jebem ti sah kad Carlsen ima 2872 rejting, Gari je pre 100 god imao 2851 ako se dobro secam, da je nastavio da dere boraniju imao bi bar 3000, jebala ga politika

Link to comment

A sta onda velis za 3. kolo?Carlsen je jos jednom pokazao zasto je najbolji na svetu. Ovako poziciono nadigrati jednog Geljfanda, crnim figurama, u jednostavnoj poziciji, moze samo genije. Ko je ikada iole ozbiljno igrao sah, poznaje taj osecaj kada imas solidnu poziciju, igras naizgled normalno, bez ociglednih gresaka, i na kraju ipak izgubis jer je protivnik jednostavno bolji.Osim toga, valja istaci sjajan pocetak Aroniana i ne tako neuobicajen nervni slom Ivancuka. Geljfand, pak, po svoj prilici vise ne spada u ovo drustvo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Meni je fascinantno kako je Aronian ispičio crnima Ivančuka. Čitav život igram šah i nisam uspeo ništa da shvatim šta se onde dešavalo iako je, principijelno gledano, jedini način da se kazni onako preambiciozna igra protivnika u otvaranju.

Link to comment

pa Ivancuk tokom citave karijere igra tako, ili odigra fenomenalno turnir ili ispod svih ocekivanja, sredine kod njega nema. Meni je i Svidler malo iznenadjenje...

Edited by darkonet
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...