Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Realno, sve osim ubedljive pobede Ananda bilo bi iznenadjenje.A sto se tice Karlsena, nisam bas ispratio zbog cega je bojkotovao ciklus, da li zbog sistema takmicenja ili sta, ali sta sad - koga nema, bez njega se moze. Sam je tako odlucio. U svakom slucaju, njegovo vreme tek dolazi i sumnjam da ce u bliskoj buducnosti imati ozbiljniju konkurenciju. Anand vec uveliko gazi petu deceniju i mislim da mu je ovo prilika za labudovu pesmu. Kramnik je jos u odlicnim godinama, ali, sudeci po nedavnim izjavama, nema vise vrhunske ambicije. Topalov je u teskom kanalu. Ostaje Aronjan, koji, mislim, jos nema 30, i trebalo bi da bude clan vodeceg dvojca u narednom periodu.

Link to comment

Ja sam verovatno prilicno glup, ali nije mi jasno otkud ocena da je Anand bio blizu pobede. Sa Geljfandovim topovima na drugom redu, meni ovo iz aviona izgleda kao remi u svakom trenutku.

Link to comment
Ja sam verovatno prilicno glup, ali nije mi jasno otkud ocena da je Anand bio blizu pobede. Sa Geljfandovim topovima na drugom redu, meni ovo iz aviona izgleda kao remi u svakom trenutku.
Nikako Anand nije mogao da zakuva na sredini ka desnom krilu.
Link to comment

Jebem ti izbore. Ladno sam mislio da se juce ne igra i da je 7. kolo danas.Sjajna poziciona partija Geljfanda (i prva njegova pobeda nad Anandom u klasicnoj partiji nakon 15 ili 20 godina, sto je neverovatan kuriozitet). Anand je ocigledno potpuno van forme. Do sada nije pokazao bas nista. Mozda je mislio da moze da odradi posao bez rizika, cekanjem da Geljfand prvi pogresi, ali se izgleda zajebao. Ipak, mislim da jos uvek ima dobre sanse da izbunari neku pobedu na suvi kvalitet i sacuva titulu.

Link to comment

Izgleda da svi navijaju za Ananda :) Čovek je legenda, fer igrač, bio je šampion u svim vremenskim kontrolama, u advanced chess-u. Veći je igrač, i veća legenda od buđavog Geljfanda. Ja bih voleo da uzme ovu titulu, kao finale karijere i poslednju titulu pred penziju, i da ga 2013 počiste Aronjan ili Karlsen i da to bude jedan lep kraj jedne ere. Kasparov je rekao na konferenciji za štampu, da je ovaj svetski šampionat paradoks, jer bi svetski šampion trebao da bude najjači igrač na planeti u tom momentu. Što njih dvojica, ma koliko dobri bili, nisu u ovom momentu. Umesto njih dvojice na zalasku karijere, trebalo bi da imamo novi rivalitet Aronjan - Karlsen.

Link to comment

Ja navijam za Geljfanda.A Kasparov kenja. Niko Karlsenu nije zabranio da ucestvuje u ovom ciklusu. Da li je Spaski postao nelegitiman sampion 1969, kada je Fiser bojkotovao? Ili Karpov 1975?I to sa najjacim igracem u datom trenutku nema previse smisla. Nije ni Eve bio najjaci 1935, kada je dobio pijanog Aljehina. Verovatno ni Petrosjan 1963, kada je uklonio polu-penzionera Botvinika. Prvak je onaj ko dobije mec za titulu, to je sva mudrost. Jel Celzi objektivno najbolji tim u Evropi?

Link to comment

Da, veliki previd, mada bi i sa potezom 14...Sf6 Anand igrao 15. Kc2 i tu bi imao prijatnu poziciju za igru, sa mogućnošću da pokrene napad.

Link to comment

Anand ima pesaka vise u poslednjoj, 12. partiji, ali ne verujem da se ovo moze dobiti protiv lovackog para i sa jadnim pesakom na d3Zajebano za Geljfanda je sto ima samo pola sata za 20 potezahttp://moscow2012.fide.com/en/live?g=20120528

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Remi.Prekosutra lomljenje kravate po ubrzanom tempu. Tu Geljfand nema sanse. No, svaka mu cast za ovo do sad.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...