Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

kakav fest previda u cajtnotu. celjuskina topa, bojkovic figuru, danielian pesaka (remi na kraju), ljiljina protivnica nije videla mat u 3 (mada... nista joj nije smetalo na kraju). stojanovic dobila, cini mi se na vreme, mada mi nije jasno kako, jer je njena protivnica odigrala poslednji potez.

Link to comment

natasa je bas zabrljala. prvo, potrosila je silno vreme na proste poteze, Sh8 (koji nije prost, ali nije za 13 min kao imas 20ak minuta za isto toliko poteza), i Kf1 koji je vala prost da prostiji ne moze biti. ta dva poteza su je kostala 20 minuta i onda je Dd1 odigrala skoro bez razmisljanja. steta, jer je Dc7 prvi potez koji pada na pamet: napada konja, ako se pomeri, visi mat Df7-Kh8, Th4(ili 5, ne secam se gde bese taj pesak). malo se prepala tih konja, to je razumljivo i mozda je tesko na brzinu sracunati ima li opasnosti od dva konja i dame po belim poljima. kod andjelije su ili prestali da prenose partiju ili je njenoj protivnici pala zastavica dok je odigravala Lh4, a ovi su preneli i taj potez. celjuskina -- greota. lepo se izvukla iz losije pozicije, super odigrala cajtnot (uvek znala) i onda previdi vezivanje topa.

Link to comment

Klasika. Bardeleben je valjda napustio salu pre kraja partije, kada je video da mu sledi forsirani mat :DA sto se tice Aljehin - Reti, ko bi rekao da je Aljehin nudio remi, a Reti odbio :D

Link to comment

Stajnic Bardeleben ne moram ni da gledam znam je napamet. Najlepsa kombinacija svih vremena od onih koje sam video, he he he (po mom skromnom misljenju).Uzgred, sta mislite o Akibi Rubinstajnu. Meni je on jedan od potcenjenijih igraca, niko ga nikad ne pominje. Jeste imao slabu psihu, ali je bio jedan od najtalentovanijih. I imao je i rezultate i odlicne partije.

Link to comment
Uzgred, sta mislite o Akibi Rubinstajnu. Meni je on jedan od potcenjenijih igraca, niko ga nikad ne pominje. Jeste imao slabu psihu, ali je bio jedan od najtalentovanijih. I imao je i rezultate i odlicne partije.
Rubinštajn u mladostiUzor Vasji Smislovu. (Od šaha se uglavnom pošandrca; samo retki bivaju izlečeni.)I danas se igra njegova varijanta u španskoj partiji, a onu zatvorenu varijantu je "oborio" tek Karpov početkom devetstdosedamdesetih i to protiv - Spaskog, koji je pokušavao da se vrati posle poraza od Fišera.
Link to comment

Sta mozemo da mislimo o njemu, uz Korcnoja verovatno najjaci igrac ikada koji nije postao svetski prvak. 1912. godine osvojio je 4 velika turnira, sto je do tada, a i dugo posle toga, bilo nepojmljivo. Lasker je vestim manevrima izbegao mec sa njim tada kada je bio u naponu snage. Posle je prso mentalno, jer je po njegovu labilnu psihu pogubno delovao Prvi svetski rat. I pored toga je sve do kraja 20-ih godina ostao medju 10-ak najjacih igraca sveta.edit: mozda manje glamurozno od ovoga sto je okacio Kud, ali nista manje impresivno. Toliko o tome da su sve topovske zavrsnice remi :DRubinstajn - Kon, 1907

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
  • 3 weeks later...

Malopre na RTS Digital repriza emisije Svet saha posle nekog od kola nekog od turnira Investbanka. Mora biti da je u pitanju '89. Ivkov i Kasparov analiziraju Kasparovljevu pobedu nad Predragom Nikolicem. Da covek ne poveruje da se nekada ovde igrao takav sah...http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1070424

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...