Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

43 minutes ago, djordje geprat said:

imovina je ona za šta plaćaš godišnje. kada kupiš nešto plaćaš. zašto se to zove "porez na prenos apsolutnih prava" uopšte a ne PDV?

 

mislim na boldovano

Cini mi se da se PDV od 10% placa na stan koji je prvi put u prometu, a koji se kupuje od investitora. A kad je se kupuje 'polovan' stan, placa se porez na prenos apsolutnih prava, 2.5%.  

  • Hvala 2
Link to comment

pretpostavio sam da je tako nekako jer sam pizdeo u nekoj raspravi kada sam tvrdio da je veći porez na kupovinu kačkavalja ili na sapuna nego stana. znam za izuzetak kod kupovine prvog stana.

Link to comment
Cini mi se da se PDV od 10% placa na stan koji je prvi put u prometu, a koji se kupuje od investitora. A kad je se kupuje 'polovan' stan, placa se porez na prenos apsolutnih prava, 2.5%.  

Koliko se sećam ovako je...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

PDV od 10% na stan se plaća ako kupujete stan koji je prvi put u prometu od lica koje je obveznik PDV. Kupac stana kojem je to prvi stan ima pravo na refundaciju PDV za površinu do 40m2 i za po 15m2 za članove njegovog porodičnog domaćinstva koji takođe nisu imali stan u svojini pre toga.

 

Porez na prenos apsolutnih prava se plaća kod drugih prenosa prava svojine na nepokretnostima, s tim da se ne plaća ako je kupcu to prvi stan (takođe 40m2 + po 15m2 za članove porodičnog domaćinstva).

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...