Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

skokni do rizula i varsa kad si već tako bogata. biću ja tamo u martu i ješću paštetu.
Ma uopste ti ne treba bogatstvo da bi skijao na tim lokacijama, samo dovoljno dobar datum i uvid u povoljnosti. E sad, ako imas finansijski zahtevan datum onda ni pasteta ne pomaze.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
jel bio neko u "Kolevci alpskog skijanja" -St.Anton am Arlberg?trebaju mi detalji.ili u Ischgl-u.
U Ischglu sam bio prošlog aprila. Ništa posebno, svidele su mi se staze sa švajcarske strane, u stvari jedna, Schmugglerweg i nešto malo ispod dvospratne kabine na austrijskoj strani. Okačio sam par slika na Planine FB92, pogledaj. Da, još jedno mesto sa 3 paralelne relativno kratke crne i jednom pod pravim uglom na njih je sasvim OK, inače ništa posebno. Dole u gradu dosta skupo, ja sam spavao u 4* za nekih 120 ojrića za noć sa doručkom, doduše 100m od kabine, ali sve u svemu, video sam i bolje skijanje. Od deklarisanih cca 160km pista, dobra trećina su traverzi širine 3-5m iznad morena, bez ikakvih zaštitnih mreža.Da ne pričamo o vremenu, u Austriji imaš 90% šanse da će da bude za qratz. Pretprošle godine kad sam bio u Mühlbachu / Hochkönig, morao sam kod kuće na internetu da pogledam kako to izgleda da bih znao gde sam bio. Magla + sneg + vidljivost 30m.Dolomiti su zakon.
Link to comment
hvala Alberto na odgovoru :)
You're welcome.Juče sam se vratio iz Flachau/Kleinarl/Wagrain/Zauchensee. Vreme :ph34r: Preporučujem umesto skijanja jako brz prolazak kroz Austriju (iz mog pravca, Kufstein - Brenner za manje od sata) na putu u Dolomite.
Link to comment
  • 1 month later...

Dobri su Alpi kada je lep dan :)DSC06373.JPGKran-Montana, negde na izmedju 2 i 3 hiljade metara...Doduse, sutradan je bila magla i vidljivost na nekim mestima otprilike metar :lol:A video se i Materhorn. Bar ja mislim da je Materhorn :unsure:DSC06378.JPGA ovo je, malo severnije i nize, Gštad, isto kada je lepo vreme:DSC06333.JPG

Link to comment
  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

ima li nekih sigurnijih najava kakva će biti ova zima?

išao bih sa nekom ekipom u februaru u bansko, ali se setih da su mi kolege iz bugarske na početku ove godine pokazivale koji je tamo bio ghost town zbog blage zime, a meteorolozi izgleda najavljuju još jednu blagu zimu pred nama

Edited by Ravanelli
Link to comment

Negdje sam pročitao da su sve prognoze preko 3, a pogotovo preko 7 dana gledanje u pasulj i da u te svrhe ti dođe isto da li konsultuješ RHMZ, pasulj, plećku ili vrača iz onog vica "Indijanci već dvije godine skupljaju drva". Ja planirao da idem na otvaranje sezone u Italiju, dok ne poskupi, 29. novembra je, ali bogami ni ove desetodnevne najave ne idu u prilog, vele da će oko 20. još uvijek biti 15-20 stepeni kod nas, a i u Sj. Italiji najavljuju 4-8 stepeni i kišu.  <_<

Link to comment

Jel ima nesto od skijanja u Italiji i Austriji a da je moguce doci kombinacijom avion+voz? Npr, avion do Beca i onda voz do... (znam u teoriji za neka brda po Austriji)

Link to comment

Jel ima nesto od skijanja u Italiji i Austriji a da je moguce doci kombinacijom avion+voz? Npr, avion do Beca i onda voz do... (znam u teoriji za neka brda po Austriji)

u principu svi, skoro pa svi centri u Austriji imaju železničku stanicu, jer su u dolini. ako nemaju, uvek postoji dobra veza sa nekim postbusom.

avion do beča pa onda voz do npr. Schladming-a, Saalfendena (Saalbach-a) odnosno bilo gde u Salzburgerlandu. Mada je tada bolje/bliže sleteti u Minhen.

ili do avionom do Innsbruck-a za Tirol / zapadnu Austriju.

Italija verovatno avionom do Venecije ili Milana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...